fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Wybrane dane z exifa w komentach
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-11 15:38:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
temat dotyczy wybranych danych z exifa. nie chodzi o to, żeby pisać wszystko. nikt nie mówi żeby opisywać warunki ekspozycji czy podawać temperaturę barwową (nie jesteśmy zboczeńcami, nie)
jeśli nie chcesz tego robić, to nikt cię do tego nie zmusi. nie dziw się jednak że ktoś pyta o takie dane - dla niektórych osób te informacje są po prostu przydatne.
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-04-11 15:39:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja sie tylko usmiechne :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-11 15:42:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja wypadam z topicu bo wg mnie bicie piany sie zaczyna - EOT
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-04-12 08:51:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
maniaszewska, jeśli dotyczy wybranych informacji z exifa, to powiedz mi co Ci np. po danych dotyczących ISO czy czasu otwarcia? Możesz mi to wytłumaczyć, jak czterolatku, bo za żadna cholerę nie mogę zrozumieć do czego może byc to przydatne :|

Calme, a owszem, przynajmniej pod dwoma fotkami mam tekst typu: "CZY ABY NAPEWNO WYPEłNIłEś/Aś POLE: APARAT?" No drażni mnie to ;) I do tej pory nie widzę sensu w podaniu tej informacji ale chciałbym znać zasadność. A biorąc pod uwagę, że tak walczycie o to i jest to Wam tak potrzebne do szczęścia to zakładam, że wiecie dokładnie co i do czego chcecie wykorzystać. Będę wdzięczny za podzielenie sie ze mną tymi informacjami. Moze i ja zacznę zwracać uwagę na te informacje w celu późniejszego wykorzystania w moich fotkach :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-12 09:22:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Noel - co prawda mial byc EOT ;) ale tak poczytalem jeszcze raz Twoje wypowiedzi i uzasadnienia i musze przyznac, ze faktycznie zmienilem nieco zdanie na temat tego
fotografia cyfrowa
kleofas
fotografia cyfrowa
2006-04-12 09:32:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moim zdaniem, o ile bardzo szczegółowe dane z exifa nie są zbyt istotne (chociaż rozumiem tych, którzy chca je znać), to jednak informacje o sprzęcie, a zwłaszcza obiektywach, moga być bardzo pomocne. Robiąc w ubiegłym roku zakupy, przed podjęciem decyzji bardzo często korzystałem z funkcji, jaką oferuje photosig czyli przeglądanie zdjęć wg sprzętu, jakim zostały wykonane. Nie będą opisywał zalet tego rozwiązania, bo sa one chyba oczywiste, zwłaszcza jeżeli portal oferuje tak duży materiał porównawczy, jak photosig. Tego rodzaju rozwiązanie mogłby przydać się i tu, jednak widząc, co niektórzy wpisują w pole "aparat fotograficzny" myślę, że i tak nie miałoby większego sensu. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-04-12 12:31:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kleofas, napisałem wcześniej, ale powtórze. ie ocenisz jakosci szkła jeśli nie dasz do druku i to formatu minimum 20x30. Kolejna sprawa to obrabianie zdjęć, podostrzanie, dodawanie kontrastu i cała masa innych operacji, które fotke polepszają ale nie swiadczą o jakości szkła. Ale jak kto lubi :)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa