fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Wybrane dane z exifa w komentach
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-07 21:11:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proponuje aby kazdy w miare mozliwosci podwala w komentarzach podst dane z exifa takie jak przeslona czas naswietlania ISO itp - moze dla bardziej zaawansowanych uzytkownikow nie jest to az tak istotne ale dla mnie jako poczatkujacego takie wiadomosci sa bardzo cenne - przy roznych rodzajach obiektywow czy kategoriach zdjeciowych - prosilbym aby "zarazic" tym pomyslem jak najwieksza liczbe osob - licze na Was :)))
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2006-03-07 21:26:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jestem na tak. Postaram się uzupełnić
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-07 21:33:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie przymuszam do dodawania juz do starszych zdjec :) ale przy nastepnych nowych jak mozecie to byloby swietnie
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2006-03-07 21:42:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja i tak to zrobię... z czasem
fotografia cyfrowa
spinout
fotografia cyfrowa
2006-03-07 22:09:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też myślę, że to dobry pomysł.
Zwykle w ten sposób opisuję moje zdjęcia.
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2006-03-07 22:14:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja bym to widział w okienku "aparat", ale tam się wszystko nie mieści. W polu "komentarz autora" lepiej pisać o temacie zdjęcia, okolicznościach powstanie itp. Tam też jest mało miejsca. Nie zmieściło mi się "wypracowanie" o mandali
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-07 22:42:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo ;) analogowcom odpuszczamy :]]]
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-03-08 07:10:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a gdzie to sie szuka w s5500??:D:P
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-08 08:18:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiep - odpalasz sobie dowolne zdjecie w jakiejs przegladarce np czy programie graficznym - np otwierajac w Irfan View > klikasz w menu kontekstowym > Obraz > Informacje > i na dole w okienku masz przycisk "Exif" tam sa wszystkie dokladne metadane.
fotografia cyfrowa
Kathleen
fotografia cyfrowa
2006-03-10 12:43:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak się dorobię cyfry, to z pewnością będę takie dane wpisywać ;))
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-03-30 22:57:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam się staram pamiętać ;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-30 23:32:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie można, bo czemu nie :)
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-03-31 05:35:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja wstawiam dane pod kazdym zdjeciem. Wiem ze to pomaga i jest wygodniejsze od czytania exifa.
fotografia cyfrowa
ms
fotografia cyfrowa
2006-04-06 13:16:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w zasadzie, to te dane mogłyby być automatycznie odczytywane i wyświetlane w serwisie - wystarczyłoby wtedy tylko przypilnować żeby te dane nie zniknęły w trakcie obróbki zdjęcia ;))

i 2 linki dla adminów:
http://pel.sourceforge.net/
http://pl.php.net/exif
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-04-06 13:17:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tyle że one znikają zwykle
większość ludzi używa PSa i funkcji save for web a ona automatycznie je usuwa
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-06 13:18:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ms a co ze skanami z klisz?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 13:24:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomijamy
fotografia cyfrowa
ms
fotografia cyfrowa
2006-04-06 13:38:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lonely_wolf - 2 minuty w googlach: http://mapivi.sourceforge.net/mapivi.shtml :)))

"save and restore EXIF (useful, when processing a picture with a program like The GIMP below v2.0)"
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-04-06 20:56:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja obrabiam w PS i zapisuje for web, to prawda znikają dane ale jesli mamy zachowany oryginał to mozna z niego odczytać EXIFa
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 21:00:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-04-11 11:45:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a mozna spytać PO CO? Szczerze mówiac wisi mi czy ktoś robił na ISO100 czy ISO800, raczej patrzę na efekt. Podobnie z obróbką w PSuju. Nie rozumiem, czy to, ze ktoś napisze ISO100, 1/125, WB na żarowe i jeszcze coś pomoże Ci w czymś??? Mnie tam zawsze śmieszy kiedy czytam opis, w kórym widzę podane wszelkie parametry, łacznie z ogniskową... po co? Rozumiem napisanie na jakim materiale sie robiło (zwłaszcza przy zlajdzie) i szkłem, ale opzostałe informacje na kiego?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-11 11:52:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A po to Noel, ze np dla mnie sa to cenne informacje jako dla poczatkujacego - czasami bardzo podoba mi sie okreslony efekt na zdjeciu ale nie bardzo "czuje" to w ustawieniach i taka podpowiedz jest mi bardzo przydatna
Co do szkla - rowniez sa to ciekawe informacje dla kogos kto np planuje sie przesiasc na lustro (np ja) i ciekawia go zdjecia z danego obiektywu - na okreslonej ogniskowej - moze np chce sprawdzic jak sobie radzi przy szerokim kacie itp
Jesli uwazasz, ze sa zbedne to zwyczajnie je pomijaj przy czytaniu - ale dla innych moga byc bardzo pomocne - zreszta nie przesadzajmy wcale tak duzo osob ich nie umieszcza wiec kompletnie nie widze tu problemu jakiegokolwiek
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-11 12:00:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez wole wiedziec jak powstawalo dane zdjecie, niz nie wiedziec i staram sie te informacje podawac, nawet jak robie analogiem.
to przydatne wtedy, gdy chcesz sie czegos nauczyc... i latwiej porozmawiac z kims o zdjeciu.
jak ktos mi pisze, zebym zrobila mniejsza GO wtedy gdy fotografuje na pelnym otworze przyslony, staloogniskowym obiektywem, to mnie smieszy. dlatego sama czytam exify i podawane przez autorów informacje, zeby nie gadac bzdur w komentarzach.
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-04-11 15:29:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, maniaszewska
miałem właśnie takie wrażenie, zę tego typu odpowiedź padnie, wolałem sie jednak od antycypowania powstrzymać. A teraz powiedz mi proszę co zrobisz jeśłi na pięknej fotce, która zobaczysz napisane będzie ISO100, 1/125sek ? Wyobraź sobie, ze nikt nie podaje czy fotka była pstryknięta w jasny czy pochmurny dzień, czy WB mirzono automatycznie czy z ręaki a moze wszelkie ustawienia były robione przy pomocy swiatłomierza. No jeśli swiatłomierza to jeszcze jakiego, prawda? Uważasz, ze jesli skopiujesz ustawienia to otrzymasz taki same efekt? Zapomnij. Światło potrafi sie zmienic w ciagu kilku minut i doopa z pomiarów.
Co do fotek z konkretnego szkłą. Jakosć widać dopiero przy formacie minimum 20x30, no chyba ze to zupełny kit, to juz przy 10x15 zobaczysz (o ile masz porównanie ze szkłem z wyzszej pólki). Co wiecej, jakosci szkła nie sprawdzisz tak naprawdę każdą syfrą ze względu na nieobejmowanie całej klatki tylko zazwyczaj wycinek (są wyjątki, jak np. syfrry pełnoklatkowe). A jakość sprawdzasz po brzegach, bo na środku nawet denkiem od butelki dobrze wyrysujesz przy odpowiednim kontraście. Inna sprawa, ile fotek trafia nie obrobionych, choćby podostrzonych, zmieniony kontrast. To wszystko zakłamuje patrzenie na jakość szkła.

Co do pomijania, owszem pomijam pisanie tego ponieważ wg mnie nie maja zasadnosci ale drazni mnie kiedy ktos pod moimi fotkami zwraca mi uwage, ze nie napisałem czym robione ;) Jeśli nie napisałem oznacza to ze nie widziałem zasadnosci pisanie tego typu informacji. Ale jak kto lubi, jedni lubia przepisywać/kopiować dane z exifa a innym to lotto.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-11 15:36:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Noel - jakos nie przypominam sobie aby Cie pytal o te sprawy pod twoim zdjeciem - jestem tego wrecz pewny
Nadal nie widze problemu - kto chce ten pisze Ty nie chcesz nie piszesz i tyle - nie wiem nadal w czym mamy problem ??
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa