fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Śluby - jaki sprzęt...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Totonik
fotografia cyfrowa
2007-02-22 22:35:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam wszystkich :)
Mam pytanie, które kieruje do tych którzy zajmują się fotografowaniem na ślubach jak i właścicielami lustrzanek.
fotografia cyfrowa
Totonik
fotografia cyfrowa
2007-02-22 22:38:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pierwsze zasadnicze pytanie to jaki system. Myśle że wybór jest miedzy Nikonem, a Canonem. Co powiecie o tych jak zachowują sie w praktyce. Jeśli juz jakis system to jakie korpusy najlepsze do fotografwania na ślubach. I na koniec co powiecie o konfrontacji 400D z D80 :) Z góry dzięki :)
fotografia cyfrowa
tmajcher
fotografia cyfrowa
2007-02-22 22:47:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czasami zdarza mi się popełnic jakis ślub używam Canona 20d i jestem bardzo zadowolony szczególnie niskie szumy i ergonomia , myślę że że 400d troszkę za mało wytrzymały . Ważniejsze są jednak obiektywy
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-22 23:05:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
będziesz go trzymał w ręce przez kilka godzin więc musi być dobrze wyważony i odpowiednio dla Twoich dłoni duży. Ślub to równierz sporo pionowych kadrów i brak czasu na wymianę akumulatora -> battery pack jest więc niazbędny (poprawia również ergonomię)
fotografia cyfrowa
Totonik
fotografia cyfrowa
2007-02-22 23:09:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co myślicie o tych systemach. Oto mi głównie chodzi, bo zamierzam kupic lustrzanke i chcę aby starczyła na troche dłużej niz poł roku. Do tego żeby sie jeszcze na ślubach sprawdziła. Więc pytam czy Nikon czy Canon :)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-22 23:35:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon, Nikon, Nikon, Nikon.....
to nie ma znaczenia.
Robiłem kiedyś zlecenie w dwie osoby: ja d200, druga osoba 5D. Te zdjęcia, które później obrabiała jedna osoba były nie do rozróżnienia a już z pewnością nie dla klienta.
Weź do ręki, pomieszaj w menu, przymierz, pstryknij. Ten, który "zagada" do Ciebie będzie lepszy. Jak żaden, to jest jeszcze np. Pentax lub OLY
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-22 23:37:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na śluby to tylko Nikon... Olympus jest do wyższych celów ;D
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-22 23:47:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
uderz w stół a nożyce.....
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-22 23:48:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj no musiałem ;D
fotografia cyfrowa
Totonik
fotografia cyfrowa
2007-02-23 00:20:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jak bedzie sie miala sprawa z obiektywami na śluby ?? Chodzi mi o ogniskowe :) No i co z dodatkową lampą błyskowa...
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-02-23 00:26:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon D200 + Nikkor17-55mm f2.8 G IF-ED DX + SB800 na poczatek powinno wystarczyc :-)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-23 00:33:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no, żeby oszczędzić, może być tamron 17-50/2,8
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-23 00:37:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dodatkową tzn. jaką (bo chyba nie traktujesz tej wbudowanej w korpus zapalniczki, jako lampy). Ja używam SB-800 + wyzwalany światłem Sunpak 5000.
Ale robię tylko na ślubach znajomych i rodziny.
fotografia cyfrowa
kowals
fotografia cyfrowa
2007-02-23 07:42:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moze wydawać się to dziwne co powiem ale wydaje mi się że powinieneś zacząć od szkieł......i najpierw tu skierować swoje kroki... jakie szkła są Ci potrzebne ile w jednym i w drugim systemie będą cie kosztowały ( a przy ślubach - wiadomo - najlepiej jak najjaśniej i potrzeba i szeroko i tele się przydaje) jeśłi zamierzasz zając się ślubami na poważnie to konieczny będzie drugi korpus!!!! zmiana w kościele szkła po pierwsze zwraca uwagę po drugie nie zawsze jest komfortowa po trzecie cholerna wygoda i oszczędność czasu....potem dopiero LAMPA tylko zewnętrzna i od razu najlepiej jak najmocniejsza ( i też pewnie z czasem potrzebna będzie druga:D), i na koniec korpus tu 'jurekk' napisał świetnie jak wybrać - ten który leży w łapie i od razu się do niej klei to bedzie to a wskazywanie czy dany system jest lepszy czy gorszy prowadzi tylko do jałowej akademickiej dyskusji o wyższości jednych świat nad drugimi etc....do zestawu uważam konieczna jest BLENDA - w plenerach niezastąpiona.... ja pracuje na nikonie i jestem zadowolony nawet bardzo wszelkiego rodzaj dyskusje o szumach prosze włóż między bajki a jeśli chcesz rzeczywiście porównać jakość zdjeć ->> polecam porównanie odbitek :DDD a nie oglądanie z 5 cm 100% cropa na monitorze..... konfrontacja d 80 i 400d - >> wejdź do sklepu połóz oba na stole oklep pogłaskaj pomacaj zrób kilka fotek i zobaczysz powatarzając za 'jurekk' który do Ciebie zagada.. pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Totonik
fotografia cyfrowa
2007-02-23 16:54:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:) Dzięki za wypowiedzi :)
fotografia cyfrowa
,.,.
fotografia cyfrowa
2007-02-23 17:04:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek4791 no to na początek dałes mu swietna rade... szkoda ze nie zaproponowałes na początek D2x za 20.000 i moze na początek jakiesz szkło za 10.000 ni o lampa 1300 phiii idealna cena dla początkujacego... to faktycznie zestaw idealny ... rozumiem ze chciałes pochwalic sie sprzetem:)
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2007-02-23 17:20:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
qbakra, bez sensu gadanie... taka jest prawda... wiesz np. we Wloszech bardzo popularnym sprzetem weselnym jest VH H2... tylko, ze my na razie nie zyjemy w kraju Bialych ludzi... 650euro za slub + wesele + plener dla 80% nowozencow brzmi jak brednie szalenca, ale w naszym kraju nigdy nie ceniono uslug...
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-02-23 17:20:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba sprzetem marzen;-), ja mam okrojony zestaw, czyli D70 + kit + SB600 ;-P
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-23 19:46:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vodek ma rację. D70 leży w rękach nieźle, gdy podpiąć battery packa jeszcze lepiej, kita bym wymienił na Tamrona. Szkoda, że Sunpak nie ma (ale może nie wiem) modelu o liczbie przew. ok. 50 współpracującego z cyframi (to dobra lampa i dosyć tania). Bez współpracy z co najmniej TTL-em aparatu trudno będzie, zwłaszcza na początku. I jeszcze jedno; moi znajomi z Zakładu Foto powrócili do robienia zdjęć ślubnych na filmach (a próbowali i Canona 20D i Nikona). Twierdzą, że koszt filmu jest mniejszy niż koszt czasu, jaki musieli poświęcić na przygotowanie zdjęć z cyfry, do laba.
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2007-02-24 03:26:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
5D + 70-200/2.8L + 50/1.4 + 35/1.4L + monopod z rozkladanymi nozkami + 2x 550(580) + kable + parasol = godny warsztat pracy za w miare rozsadne pieniadze... z czasem sie tylko puszke wymieni
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa