fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Bardzo proszę o porady-Jak zrobić takie zdjęcia?(przyroda)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Osmowicz
fotografia cyfrowa
2006-03-10 18:53:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Bardzo Wszystkich proszę o praktyczne porady, jak wykonać poniższe zdjecie-głownie chodzi o oświetlenie, jakie lampy błyskowe i ile i jak je umieścić i jak ustawić żeby uzyskać poniższy efekt?

http://www.akvarista.cz/at/index.php3?page=detail&rok=2006&cislo=2


Obecnie posiadam Nikona d70s, lampa Metz 54 mzi, obiektyw Nikkor 105 mm i nikkor 50mm 1,4
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-10 19:52:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na pewno nie błyskać lampą bez żadnego dyfuzora wprost ;)

Jeżeli masz regulowaną głowicę w tym Metz-u to skieruj ją do góry tak by odbiła się od czegoś. Myśle że przydatny byłby też filtr polaryzacyjny coby twojego odbicia nie było na zdjęciu. Stałki które masz są szybkie w AF więc problemów z ostrością być nie powinno.

Myśle że najlepszym trybem będzie priorytet przysłony gdzie zaaplikujesz odpowiednią wartość a aparat sam dobierze czas i moc błysku lampy.

Czy masz dedykowany TTL w tym Metzu ?
fotografia cyfrowa
Osmowicz
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:09:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jest TTL, ale czy dziala z Nikonem, nie wiem? a np zrobic cos takiego Metza na foitocelli z gory, a wprost lampe wbudowana w nikona? Kierowalem Metza do gory, odbicie bylo od bialej kartki, ale takiego efektu nie uzyskalem jak na tym zdjeciu. Mog epodeslaC tobie zdjecia na maila to oceniasz co nie tak
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:14:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie no bez przesady, jakimś wybitnym znawcą nie jestem żeby oceniać zdjęcia tylko mówie jak ja bym to zrobił ;)

Na fotocele możesz wyzwolić ale wtedy wbudowaną w Nikona musisz czymś zakryć bo wydaje mi się że będzie odbicie na szkle.

Rzeczy nadające się na dyfuzor to: ręcznik papierowy, kalka techniczna, papier śniadaniowy itp. itd.

Ogólnie - musisz kombinować - żadne słowa nie zastąpią zrobionych i przeanalizowanych zdjęć ...

Co do odbicia Metza - możesz próbować odbić błysk od folii aluminiowej albo prowizorycznej blendy w postaci takiego zakrycia przedniej szyby na lato do samochodu albo koca ratunkowego - dostępne w aptece ;)

fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:28:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Byłem zaskoczony kiedy moim sprzętem gdy fociłem rybki nie było odblasków na szkle.

Sprzęt - http://img78.imageshack.us/my.php?image=im000006pscf2pi.jpg

Zdjęcie - http://img70.imageshack.us/my.php?image=obraz0obktfiltered5gr.jpg

Trzeba pamiętać o tym by akwarium było wyczyszczone ponieważ mocno uwidaczniają się wszelkie zabrudzenia itp.
Łatwo się to stempluje ale po co miec utrudnioną robotę. Warto tez zaopatrzyć się w program odszumiający - rybki ładnej się prezentują po takim zabiegu - polecam Neat Image.
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:30:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak widać GO jest masakrycznie mała ale najważniejsze że ostrość złapałem na oczku ;)
fotografia cyfrowa
Osmowicz
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:33:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tu znalazlem tez ladnie wykonane zdjecia
http://www.radbed.netstrefa.com.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=56
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:51:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no, ładne ładne ;) ...
fotografia cyfrowa
Osmowicz
fotografia cyfrowa
2006-03-10 21:16:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ciezko cos takiego zrobic probuje ale efekty mizerne...
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-10 21:19:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No nie wiem, naprawde nie wiem co ci mogę jeszcze poradzić ...

Dziwie się że tylko ja zabrałem głos w dyskusji ...

Napewno ktoś inny jest lepiej obeznany w tym temacie niż ja i może mógłby ci pomóc - musisz niestety cierpliwie czekać ...
fotografia cyfrowa
Osmowicz
fotografia cyfrowa
2006-03-12 10:12:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kostka wymieniona pod nikona, ale jak pytalem niemieckiego pracownika METZA czy bedzie TTl prawidlowo dzialal, to napisal ze lepiej jak kupie lampe SB 600-800:-) takie o ni maja "uniwersalne" kostki
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa