fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nocne zdjęcia samochodów
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
psk53
fotografia cyfrowa
2007-03-09 03:48:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam. Ostatnio skupiam się na zdjęciach nocnych, próbowałem zrobić fotke jadących samochodów używając statywu tak aby wyszły długie, proste smugi światła (jak np. na tym zdjęciu http://img297.imageshack.us/img297/8131/800pxstreetsofnycvh9.jpg ). Myślałem, że wystarczy ustawić odpowiedni czas naświetlania, ale raz zdjęcie wyszło bardzo jasne, albo światła samochodów nie były za bardzo rozmazane...

Może ma ktoś praktykę z takimi zdjęciami i może mi doradzić?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-03-09 08:15:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tu nie chodzi o praktykę z TAKIMI zdjęciami, tylko ze zdjęciami w ogóle. Naświetlenie obrazu zależne jest od trzech parametrów ustawianych w aparacie: czasu naświetlania, przysłony i czułości matrycy. Jeżeli Twoje zdjęcia wyszły za jasne, to chcąc zachować wystarczająco długi czas (aby światła samochodów wyszły rozmyte) należy albo obniżyć czułość, albo przymknąć obiektyw. Albo jedno i drugie.

I nie używaj do takich zdjęć ŻADNYCH ustawień automatycznych, wyłącznie pełny manual.
fotografia cyfrowa
psk53
fotografia cyfrowa
2007-03-09 12:42:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, tak manual, nie przepadam za automatyką :-) tylko myślałem, że będą do tego potrzebne może jakieś filtry, ale skoro nie to będę próbował tak jak mówisz :) dzięki
fotografia cyfrowa
patryk_b82
fotografia cyfrowa
2007-03-19 16:54:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm z mego małego doświadczenia wręcz znikomego f15 i wyżej i spokojnie nie będzie za jasne, a wręcz wychodzą za ciemne jak sie nie da około 20s pare klatek tak straciłem ;(
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa