fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AdobeRGB
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-03-11 11:10:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś tutek albo wskazówki jak konwertować zdjęcia w tym formacie? I czy w ogóle jest warto bawić się w tą przestrzeń kolorów?
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-03-11 13:16:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zastanow sie gleboko po co ci to, i czy ty ten tego, do drukarni bezposrednio robisz czy jak? ;-) wiecej informacji znajdziesz na:
http://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_RGB_color_space
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-03-11 14:41:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mr_sepia - dlaczego twierdzisz ze do drukarni tylko aRGB? ja tez jestem zainteresowany jak przygotowujecie fotki do labu a jak na strone?
ja osobiscie korzystam z profilu kolorow mojego labu aby zobaczyc wynik na monitorze ale nigdy nie obrabiam zdjec w tym profilu - natomiast obrabianie zdjec wykonuje tylko na profilu aRGB a nie na sRGB - czy to jest blad??

podlaczam sie do pytania Masteryum choc wydaje mi sie niezrozumiale tak do konca ;)

jakie profile uzywacie w aparacie?
jakie profile uzywacie przy obrobce?
jakie profile uzywacie przy obrobce do labu?
jakie profile uzywacie przy obrobce do netu?

I DLACZEGO???

fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-03-11 14:45:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mi konkretnie chodzi o to, czy użycie aRGB daje znaczną poprawę kolorystyki na zdjęciu. Czy może jest to istotne tylko wtedy gdy drukuje się foty.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-03-11 14:51:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z mojej wiedzy i z mojego doswiadczenia jesli fotki nie ida do labu tylko na WEB to nie ma roznicy poniewaz tak czy inaczej docelowym wyswietlaczem bedzie monitor ktory pokazuje sRGB, inaczej to sie ma jesli zdjecie bedzie drukowane w poligrafi i inaczej jesli bedzie naswietlane w labie
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-03-11 14:54:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja używam wyącznie sRGB dlatego, że:

1. Nie używam żadnych programów firmy Adobe, a w GIMP-ie nawet nie sprawdzałem czy jest możliwość zmiany przestrzeni.
2. Wielokrotnie na różnych forach spotykałem się z problemami użytkowników PS-a polegającymi na tym, żę zdjęcie podczas obróbki wyglądało znakomicie, a po wystawieniu w glerii było do d... Potem okazywało się, że przyczyną była ustawiona w PS-ie przestrzeń aRGB. Powtarzam: wiem to ze słyszenia, a nie z własnego doświadczenia.
3. Zdjęcia obrobione w sRGB oddawałem do druku (Protea-Taff) i do naświetlenia (Profilab), i w obu wypadkach kolorystyka była jak na moje potrzeby wystarczająco zgodna z moimi oczekiwaniami.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-03-11 17:51:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes a w aparacie jaki uzywasz profil? ja tez uzywam Adobe RGB - kiedys po formacie setupow w aparacie domyslnzie utawil mi sie sRGB i wyszla kicha - naprawde roznica byla widoczna na odbitkach a pozatym PS przy wrzucaniu fotki musial kazdorazowo konwertowac kolory do profilu roboczego ktory mialem ustawiony wlasnie na aRGB
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-03-11 17:57:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes... tym razem pytanie jest baaardzo poważne
fotografia cyfrowa
Vojtas
fotografia cyfrowa
2007-03-11 17:59:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo3style hobbes nie fotografuje cyfrą :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-03-12 08:29:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to jestes sczesciaz bo jedno ustawienie mniej ci wypada hehe ;)
no a tak swoja droga to tak czy inaczej juz jestes skazany na profile w postprodukcji do internetu ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa