fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Film do Ercony II
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-11 11:46:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam aparat po dziadku i wzięła mnie ochota na zrobienie zdjęć. Teraz pytanie - gdzie dostane film 6x6 lub 6x9 bo z tego co wiem takie tam wchodzą. Kompletnie się na tym nie znam i nie wiem czym się różnią od filmów 35mm prócz wielkości ...

" Aparat mieszkowy 6x9, dobry do portretu w studio i do zdjęć plenerowych. Obiektyw Tessar (klasyka) w stanie b. dobrym. Migawka wymaga smarowania i regulacji. " [Komis Foto]

Jeżeli u mnie migawka się normalnie otwiera to chyba nie wymaga smarowania ?
I jeszcze jedno - może najważniejsze - czy w fotolabie wywołują takie filmy ? Ja żadnej ciemni nie mam a zależy mi na foceniu tym aparatem.

Z góry dzięki za odpowiedzi ...
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-03-11 13:06:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najszybciej filmy kupisz w Internecie (zamiast biegać po mieście i pytać, gdzie są, chyba że znasz konkretny adres, ale gdybyś znał, to byś tu nie pytał :)). Proponuję sklep www.czarno-biale.pl. No a jak tam juz wejdziesz, to sobie wybierz co chcesz z filmów oznaczonych liczbą 120 lub 220 (bezpieczniej chyba będzie 120, bo raczej na pewno się zmieści w kasecie). W większości wypadków są to takie same marki i rodzaje, jak standardowe małe klatki.
Co do wywołania - kolor wywołasz raczej w większości labów, które wywołują tradycyjne filmy (muszą tylko mieć kawałek ustrojstwa do filmów 120 lub 220 - zwykle mają). W wypadku negatywów cz-b, usługa niestety droższa i nie wszędzie dostępna. Ja mam własny koreks i troche chemii - jedno i drugie kupisz również w rzeczonym sklepie. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-11 13:09:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Super ! Dzięki za odpowiedź.

Wziąłem na allegro kategorie - inne formaty w filmach i właśnie było coś takiego jak 120 ale nigdzie wzmianki że to jest rozmiat 6x9 nie było.
Teraz już wiem co kupić ;)

Pozdrawiam ...
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-11 13:18:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i pięknie - znalazłem na allegro sprzedawcę który mieszka bardzo blisko mnie ;)

Teraz pytanko - czy to jest obojętne czy wybiore diapozytyw bądź negatyw ?

Bo z Wikipedii zbyt dużo się nie dowiedziałem ...
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-03-11 14:08:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj, widzę, żeś ty cyfrowy chłopak jest....:)
No, to zależy na czym chcesz robić zdjęcia. Jeżeli na negatywie, to kup negatyw. Jeżeli na slajdach, to kup dia.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-03-11 22:08:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo --> Dałeś wypasione uzupełnienie do mojej pobieżnej informacji. Naprawdę super (bez podtekstów). Asot - wisisz lolo browca. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-11 22:21:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Odwdzięcze się w naturze ;p

Ale serio - wielkie dzięki wszystkim tym którzy zabrali głos w tym wątku i mi pomogli ...

Szczerze to nie myślałem że tak mało klatek będzie na filmie - troszke droga zabawka ale czego się nie robi dla nowych doświadczeń ...
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-03-12 10:38:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
postaram się w najbliższym czasie zrobić stosowne zdjęcia i wtedy mi powiesz co i jak ...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa