fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Oceny pod krytykami.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Gonzales
fotografia cyfrowa
2006-03-11 22:38:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wg. mnie autorzy zdięć też powinni mież możliwość oceniania krytyk pod swoimi pracami. Konstruktywna krytyka sluży przecież autorom, aby poprawiali swoje umiejętności i to oni powinni oceniać czy ta krytyka jest im przydatna, czy też nie.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-11 22:45:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mocno kontrowersyjne - wg mnie autor moze sobie wykorzystac krytyke lub nie - raczej nie oceniac bo to by zakrawalo na "wszystkowiedzacego" - autor ma zbyt osobiste podejscie do swojej pracy przez co jest malo obiektywny w tym wzgledzie - inni oceniajac krytyke wg mnie maja mniejsze podejscie emocjonalne - jestem stanowczo za takim rozwiazaniem jak jest teraz - jak to mowia pokorne ciele dwie krowy ssie - krytyka nikogo nie zabila - zreszta uwazam, ze jak do tej pory kiepskie krytyki sa odrazu zauwazane przez userow i oceniane na minus
fotografia cyfrowa
Gonzales
fotografia cyfrowa
2006-03-11 23:06:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie masz rację. tak pomyślalem po tym, jak zobaczylem jak niektórzy uparcie krytykują zdięcia tych, którzy ich krytykowali, żeby się "odegrać". Tacy krytycy też nie są obiektywni, ale ten problem pewnie zostanie nie rozwiązany, tak jak na innych fotoforach. :-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-11 23:09:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tzn wydaje mi sie, ze mozna tak czesto powtarzajace sie krytyki, ktore wg Ciebie sa mocno krzywdzaca lub bezzasadne zglaszac adminowi do edycji i wymoderowania ?
Choc przyznaje nie wiem na ile to jest skuteczne w tej chwili....
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2006-03-12 02:40:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
coraz częściej spotykam zamiast krytyk pochwały w tym okienku i zbieranie za to plusów (bo inni się zgadzają, że to dobre zdjęcie. zabawne. dlatego na tym forum punkty nic nie mówią. co najwyżej o wielkiej olości umieszczanych (często bardzo podobnych seriami) zdjęć. mniej zabawne bo nie wiem, czy mam poważniej traktować człowieka, który ma 3000 pkt (300 zdjęć po 10 oceniających średnio za 1 pkt) czy tak samo jak tego co ma po np. roku 300 pkt :)
dlatego proponuję nie przejmować się ani krytyką ani punktami (no wiem, wiem - 50 trzeba uzbierać aby czuć się pełnowartościowych uczestnikiem portalu) ;)
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-14 14:32:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja po dodaniu kryutyki muszę dopisywać bezsensowny (byle długi) komentarz po to aby ocenić zdjęcie...
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-03-14 14:50:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM --> Niekoniecznie - jeżeli krytyka jest długa, możesz jej kawałek powtórzyć w komentarzu. :)
fotografia cyfrowa
kornik
fotografia cyfrowa
2006-03-14 17:24:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lol jakie rozwiazania macie n/c :D
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 10:32:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vankert -> masz rację: ilość punktów (jak i średnia ocena dla poszczególnych zdjęć) o niczym nie świadczy.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-15 21:59:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mamba - dokładnie tak zacząłem robić ;) chyba wpasliśmy na ten sam pomysł, jeszcze tylko pojawia się pytanie o te nieszczęsne minusy, czyli "kiedy?"
fotografia cyfrowa
madcoy
fotografia cyfrowa
2006-03-16 14:38:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiecie co? Odwieczny problem z krytyką/krytykantami.
Obecny na tym portalu McKov popełnił kiedyś fajny tekst, pozwolę go sobie mniej więcej zacytować:

"PORADNIK DLA KRYTYKA

1) zanim zaczniesz krytykować, wystaw tak ze 2-3 fotki. Dlaczego? Ano dlatego że Autorowi łatwiej będzie się odnieść do twojego komentarza i nabierze on odpowiedniej wagi.

Przykład: jeżeli skrytykuje mnie jakiś Xy który ma w pf fotki "z imienin u cioci" lub co gorsza nie ma nic- to taki koment jest dla mnie niewiele wart. Jeśliby jednak fotę zgnoił (tu wstawcie sobie nick autora, który waszym zdaniem umie robić zdjęcia)* to bym się mocno zastanawiał co skopałem. No i analogicznie z pochwałami...

2) KRYTYKU wyrób w sobie zdolność SELEKTYWNEGO widzenia. Staraj się zobaczyć tylko fotę, nie zauważając przy tym podpisu Autora. Oceniaj fotografię nie jej twórcę.

3) Staraj się być sprawiedliwy w ocenie. Czy ty potrafiłbyś zrobić tą fotę lepiej?

4) Jeśli gnoisz to konstruktywnie. Napisz co Autor zrobił twoim zdaniem źle i jak mógłby zrobić to lepiej.

5) Staraj się unikać osobistych wycieczek. Rozmawiajmy o fotografii, a nie o tym kto jest głupi, albo komu śmierdzą skarpetki:)

PORADNIK DLA AUTORA

1) Duużo pokory. Zajrzyj do pf Krytyka. Może się okazać że jest lepszy od Ciebie w dziedzinie fotografii. Wtedy przemyśl jego komentarz. Jeżeli jednak w pf zobaczysz fotę pt. "Pijany szwagier na weselu u cioci Marty" lub co gorsza nie zobaczysz nic... odpuść sobie, szkoda klawiatury.

2) Przeczytaj komentarz. Może Krytyk rzeczywiście ma rację? Może faktycznie coś można było zrobić lepiej...

3) W swoich wypowiedziach odnoś się do komentarza Krytyka nie do jego osoby

4) ...i jeszcze raz dużo pokory. Gdybyś był DOSKONAŁYM FOTOGRAFEM to nie siedziałbyś na Xportalu* tylko np. w Nepalu i robił reportaż dla TIMES'a lub NATIONAL GEOGRAFIC:))



a... i jeszcze jedno zarówno dla KRYTYKÓW jak i AUTORÓW. Mniej czasu na Xportalu* więcej z aparatem w ręce:)) "

* - w tych miejscach pozwoliłem sobie "zatuszować" oryginalne wpisy. Wiadomo cenzura ;))

Mniej lub bardziej stylistycznie udane, treść poradnik Made in Mckov ma w sobie głęboką.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-16 14:56:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najlepiej podoba mi się punkt 4 poradnika dla autora ;) Jeszcze wszystko przed nami ;) Chociaż szczerze mówiąc bez pokory tego nie da się osiągnąć.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa