fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Portrety
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-12 17:59:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ogladajac galerie Jestem pod wrazeniem niektorych zdjec sa naprawde piekne.
Od jakiegos czasu fotografia mnie zainteresowala i dowiedzialem sie co znaczy robic piekne zdjecia.
Chcial bym pierw skupic sie nad "portretami" no i przydalo by mi sie pare wskazowek.
Jesli robie Zdjecie wychodzi mi albo za slabo naswietlone , albo przeswietlone , albo zbyt malo ostre. :( Wiadoma sprawa jest ze odrazu niezrobie zdjec jak widzialem w Galeri. Moze dacie mi pare wskazowek ?
Jak dobrac Tlo.
Czy Czarno Biale latwiej zrobic ?
Przy jakim swietle.
czy fotografowac cala osobe czy tylko jakas czesc itd.
Prosze o jakies porady dla poczatkujacych.
Czy Lustrzanka Cyfrowa robi sie latwiej zdjecia jak Cyfrowym ?
Moj Aparat Panasonic DMC-FZ5 - Czy mozna nim zrobic ladny portrret ?

P.S. Jako nowy Czlonek Obiektywnych witam wszystkich....
fotografia cyfrowa
kornik
fotografia cyfrowa
2006-03-13 21:33:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak po pierwsze moim zdaniem dobre zdjęcie można zrobić kazdym aparatem, napewno jednym jest trudniej a lepszym łatwiej, no i cienkim aparatem foty pewnie będą gorsze jakościowo, mimo że na portretach sie zbytnio nie znam to radziłbym przedewszystkim nie robić portretów z lampą jak sie nie ma dobrej lampy... a jak tak to coś na rozproszenie bo foto z lampą walniętą na chama nie wygląda najlepiej czy fotografujesz czy całą czy część to zalezy od koncepcji są tylko podstawowe zasady żeby np. nie obcinać czubka głowy, a jak obcinasz to zdecydowanie już, czy też jak robisz osobe z góry to żeby obcinać czoło bo wygląda nieproporcjonalnie do reszty twarzy, czy b&w łatwiej zrobic? wydaje mi sie że nie,
fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-03-13 22:09:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a na mnie jeszcze krzyczeli żeby ostrość na oczka kierować :-) odsunąć się od tła (zwłaszcza jak jest wzorzaste ) i żeby nie było niepotrzebynych ostrych cieni na twarzy, by było widac oba oczy, i żeby zadbać o szczegóły:czy bizuteria , jak tak to ile i jak, czy gdzieś co się nie zagina nie wystaje, takie tam :-D a co do kadru to już trza to wyczuć samemu..czy ma być ciasno czy dużo przestrzeni.. ehhh wyczucie.. oto rady jakie mi żeście przekazali, pięknie zapamiętałam ? ;-) dziękuję :-*
fotografia cyfrowa
patrixb
fotografia cyfrowa
2006-03-13 22:12:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli chodzi o ostrość to najlepiej jest ją ustawiać na oczy. zdjęcie też w dużej mierze zależy od ogniskowej i obiektywu, portrety najbardziej naturalnie wychodzą przy ogniskowej 80-100 mm (to do obrazka 35 mm). Poza tym jak najwięcej oglądać cudzych zdjęć i jak najwięcej pokazywać swoich. i słuchać co o nich mówią inni :) poza tym, czy lepiej pokazywać całą osobę czy fragmentami to zależy od modela i tego, co Ciebie w nim zaciekawiło. możesz sobie też poczytać o portretach, chociażby w książkach NG (ja polecam, jest nawet oddzielna o fotografowaniu ludzi).
pozwodzenia!
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-14 08:41:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak daje Ci dwa linki - dosc fajnie opisane 2 poradniki :))

Portret - mini-poradnik v1.2
http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=21410


Portret studyjny - mały poradnik
http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=9938

Pozdr
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-14 10:19:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziekuje ze daliscie mi Tych kilka wspanialych porad. Chcial bym wam pokazac wiecej moich prac miedzy innymi jakis portrecik niestety niemoge wystawic za wiele miejsc bo niemam odpowiedniego miejscca.
fotografia cyfrowa
lowca
fotografia cyfrowa
2006-03-14 15:00:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak Ty nie jesteś przypadkiem z Tarnobrzegu ?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-14 15:17:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
??
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-14 18:13:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
'Portet to kombinacja kilku czynników: tego kim jest osoba portretowana, tego, jak chce być postrzegana, tego jak ją widzi fotograf i tego jakimi narzędziami dysponuje i jak je umie wykorzystać" - w rozwoju warto zadbać nie tylko o technikalia.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa