fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
ktory wybrac??!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-03-28 22:46:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nr 1: http://www.allegro.pl/item180396852_tamron_28_75_2_8_xr_di_ld_if_nikon_.html#photo


nr 2: http://www.allegro.pl/item180387285_sigma_28_70_2_8_df_ex_nikon_nie_uzywana_.html


to powazne pytanie i prosze przynajmniej zeby raz byly powazne odpowiedzi ;) te glupie 100zl ma dla mnie duze znaczenie mimo wszystko, a chcialbym sie jeszcze skonsultowac z Wami w tej sprawie bo moze a noz ktos ma jeden z nic itp itd... Calme napisz cos :P :D
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-03-29 01:28:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chciałem kupować sigmę i w sklepie pozwolono mi podpiąć tamrona ... okazało się że w mojej opinii lepiej wypadł Tamron. wielu znajomych nim robi zdjęcia i nie narzekają, a i u nas pomimo 24-70eLeczki na stanie i on jest używany.
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-03-29 09:05:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tamron bije sigme na głowe, ale pod warunkiem, ze jest to właściwie wybrany egzemplarz, bo sa b. duze rozbiezności w wykonaniu.
fotografia cyfrowa
jiggaman
fotografia cyfrowa
2007-03-29 10:19:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a na co zwrocic szczegolna uwage przy zakupie tamrona, zeby trafic na tn wlasciwy egzemplarz????????????????
fotografia cyfrowa
Sordyl
fotografia cyfrowa
2007-03-29 10:21:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na to by robił ostre zdjęcia i AF trafiał tam gdzie chcesz. Da się to tylko sprawdzić robiąc "twoim" aparatem i tym konkretnym egzemplarzem obiektywu.
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-03-29 10:27:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Są egzemplarze wyraźnie optycznie gorsze. Dobry Tamron ma być ostry przy przysłonie 4 praktycznie na całej powierzchni klatki, spadek jakości na brzegach kadru ma być minimalny. Najlepiej kupować w sklepie, który ma kilka egzemplarzy i wybrac z nich najlepszy.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-03-29 10:59:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tamron to jak pudelko czekoladek, nigdy nie wiesz co trafisz (toz samo z sigma). Sam wymienialem trzykrotnie, zanim trafilem na egzemplarz, ktory mi pasowal (na moj widok panowie w sklepie ciezko wzdychali...) bo kolejno mialem w nim

1. Forward focus. Nie za duzy ale skoro place to wymagam.
2. Ten byl dziwnie spieprzony, bo wszystko bylo ok poza ogniskowa ok. 50 mm gdzie niesamowcie zaczal mydlic.
3. Straszne luzy na pierscieniu ostrosci.

Dopiero czwarty okazal sie strzalem w dziesiatke. Znajac zycie to poza tym nr 2, inne spowrotem trafily na polke, czekajac na frajerow...

A najlepszy numer to taki, ze ten czwarty po miesiacu sprzedalem, bo trafil mi sie stary ale bardzo jary MAF 28-135, ktory kosztujac polowe ceny Tamrona nie ustepowal mu jakoscia (no dobra, aberracje mial wieksze... ale w znosnych granicach), szybciej ostrzyl, i do tego 28-75 i 28-135 - sami rozumiecie.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa