fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Obiektywni??? - proponuje zmiany.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-03-12 22:34:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ostatnie zmiany na Obiektywnych wprowadziły duzo do myslenia.
Moje odczucia co do zmian sa bardzo pozytywne, ale proponuje wprowadzic nastepujace zmiany dotycace sposobu oceniania.
1. Zlikwodowac lub pomniejszyc ilosc wyrazow aby dac 5. W koncu wg FAQ akurat z tego nie trzeba sie tlumaczyc
2. Za 4 wprowadzic obowiazek komentarza. W koncu ocena brzmi "gdyby nie:"
3. Negatywne i pozytywne oceny krytyk. Jezeli to jest podstawa tego portalu to wlasnie ten element nalezy rozwinac. Przynajmniej jako mozliwosc oceniania krytyki z obowiazkowym komentarzem. Z racji osobistych doswiadczen, ten element uwazam, ze powinien byc zrealizowany priorytetowo. Skoro krytyki sa podstawa tego portalu, to ocena krytyk takze powinna nim byc.
4. Ocena 1 takze (wg FAQ) nie powinna byc stawiana bez komentarza. Jezeli czegos brakuje Twoim zdaniem = wymien czego.

Pozdrawiam
Roller
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-03-12 22:47:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja uwazam, ze przyznawanie punktow, za tzw konstruktywne krytyki, a przynajmniej az tyle, to gruba przesada.
Przeciez tu nie trzeba wystawiac zadnych zdjec. Wystarczy "wyprostowac i wyostrzyc" pare slabych fotek i punkty sypia sie jak gruszki jesienia. Napisanie 10 takich krytyk zajmuje pare minut, a mozna zarobic za to i do 100 punktow.
Moze 3 punkty - za pierwszy plus by wystarczyly, a nastepne plusy potraktowac honorowe uznanie?
fotografia cyfrowa
tataOskara
fotografia cyfrowa
2006-03-12 22:56:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:: jestem za, punkty za zdjecia a nie za bleblanie. ps. znam ja wielu teoretykow, gorzej u nich z praktyka :)
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-03-12 23:00:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już niedługo kolejne zmiany i nowe funkcje. Będzie ich sporo, również w obszarach, o których tu mowa. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2006-03-12 23:24:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bym dodal obowiazek komentarza w przypadku oceniania zdjecia.
fotografia cyfrowa
tataOskara
fotografia cyfrowa
2006-03-12 23:36:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:: za Saint.
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-03-12 23:40:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masz racje Saint. Dla mnie taki komentarz, to jest wlasciwa ocena, a punkty to tylko dodatek, jezeli juz bez nich nie mozna.
Ja nigdy nie oceniam zdjec, nie dodajac kilku slow. Uwazam, ze skoro dla mnie jest wazne przeczytanie czyjejs opini, to pewnie dla innych tez.
Inna sprawa, ze takie autorytatywne madrzenie sie zle znosze. Sa ludzie, ktorzy nie moga pojac, ze to nie ich zdjecie i robienie generalnych remontow nie musi byc mile widziane.
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-03-12 23:54:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rzadko sie widuje az tyle negatywnych opinii.
Przykład moj osobisty widoczny na http://www.obiektywni.pl/galeria/zdjecie.php?id=11218

Nie wiem czy tak zle mam myslec o sobie za krytyke, czy też oceny krytyki ida jak malpie odruchy.
Nie dostaje za to punktow ujemnych, wiec boli tylko ambicja. Naprawde az taka krytyka do ..... TataOscara, jako czlowiek wypowiadajacy sie w tym watku i jednoczesnie ocenajacy pewnie wie najlepiej.
A wystarczy wymagac paru słów uzasadnienia, które także powinno mieć możliwość oceny.

Adminie - do dzieła.

fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-03-13 00:05:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No masz racje. Reakcja, jaka juz wczesniej zaobserwowalem, odnosi sie do tego, czy fotka sie podoba, czy nie - a nie do zasadnosci krytyki. Jezeli sie nie podoba - to mozesz pisac glupstwa, byle negatywnie, a jezeli sie podoba - to bzdury ostatnie, byle pozytywnie.
Inna sprawa, ze ta akurat fotka, np. na ff bylaby spuszczona w kanal z komentami typu: "gniot - odradzam", a tutaj jest na stronie glownej.
Zabawne troche.
fotografia cyfrowa
tataOskara
fotografia cyfrowa
2006-03-13 08:44:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:: Rollerskate: o co Ci chodzi? przeciez calkowicie nie trafiles :)
cyt. "LinKuei (213) 2006-03-12 22:36:54
Witam, Dzięki za krytykę ale musze napisać że nie użyłem tutaj lampy błyskowej, przepalenia powstały w wyniku błednego pomiaru światła (z mojej winy oczywiście) ale ten kto miał nikona d70 wie że takie przepalenia bardzo często powstają w białych odcieniach. Przynajmniej mnie to zawsze straszyło..."
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-13 08:55:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie jak sie pisze, ze "Przepalenia na focie swladcza o uzyciu lampy bez zadnego rozpraszacza" a facet lampy nie uzyl to co sie dziwisz, ze masz minusy ?? :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-13 12:08:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Serwis dopiero się kształtuje, jest w wieku niemowlęcym, od nas zalezy jaki "człowiek" z niego wyrośnie.
Miast lamentować oceniajcie i komentujecie i krytykujcie zgodnie z własnym sumieniem i wiedza.
Nie ma o co kruszyc kopii.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa