fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
statywu nie chce !!! ja chce monopod...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:13:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale jaki ???

potrzebny mi i niesetety musze wydac kase... proponowali mi w sklepie manfrotto ale chyba mieli tylko jeden model taki z ministatywem...

jesli macie jakies doswiadczenia uzywacie macie jakies oferty to wszystkie linkownie i teksty sie przydadza...

685B manfrotto to oczywiscie wymazony ale moze znacie jakies inne systemy??
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:36:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
soligor lg 30 :D wie_M cos o nim :D
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:38:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak odlamiesz 2 nozki to bedzie mono :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:45:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To będą trzy mono.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:48:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oby nie nono
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:48:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie to samo co statyw... statyw polecałbym dobry (czyli nienajtańszy niestety...:). Z monopodem to inna sprawa - Na początek wybierz jakiś niedrogi (na Allegro jest tego dość dużo), ale do wzrostu dopasowany i sprawdź, czy Ci w ogóle to urządzenie pasuje... Jak przypasi - wtedy kup dobry:)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:49:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wlasnciwie jak sobie spojrzysz na tego soligor lg 30 to i 4 sie znajda ;) ale nie bede lamal,
zastanawiam sie ktory z nich wytrzyma mi kilka sezonow stojac podczas sesji w wodzie ... i interesuje jak sie sprawuja rozne modele a nie jeden poprzerabiany na 4 !!
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:53:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki chrup - sensowne rozwiazanie tymbardziej ze wydaje mi sie ze przy ciezkich warunkach poligonowych kazdy polegnie ;)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-04-02 22:56:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
uwielbiam focić z monopodem, nie ważne jaka firma, ważne żeby był lekki i sztywny :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-02 23:15:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na allegro zerowy wybor :(
lece na ebay'a
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2007-04-02 23:34:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak to zerowy ? blisko 20 aukcji, praktycznie wszystie manff + podrobi + totalny wietnam od 550 do 30 pln
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-02 23:40:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wlasnie - podroby i wietnam chyba musze odpuscic zeby nie pekly przy pierwszym podejsciu - szkoda sprzetu w wodzie...

szukam jeszcze hamy , velbone, znalazlem jeszcze slik no ale niewiele o tym w necie...

manfrotto wygrywa praktycznoscia i jakoscia a cena .... :(
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-04-03 03:57:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wszystko zalezy do czego ma sluzyc , ale dobry i odpowrny jest ten

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=2636&A=details&Q=&sku=408476&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

wytrzymuje wszystkie warunki stoi w wodzie , mroz i inne pierdolki pokonuje
polecam ten :) , a cos wiem , bo za soba mam juz kilkanascie statywow i wszystkie padaly
fotografia cyfrowa
bigwalus
fotografia cyfrowa
2007-04-05 07:50:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam manfrotto ten najmniejszy czyli 679 B chyba. Na pamięć to nie wiem. Jest naprawdę solidny i super sztywny. Zero luzów. No i z 3 które robi manfrottka jest najlżejszy. Używam go różnie. Ostanio super dobrze mi się przydał jak fociłem Misterium męki pańskiej na Poznańskiej Cytadeli. W tłumie łatwiej postawić 1 nogę niż statyw. Często też gdy chcesz mieć większą pewność że utrzymasz foto (np chcesz mieć ciutek większą głębie wiec domykasz przysłone) a z kolei czas grozi zruszeniem czy coś monopod odebrać dobrą role. Ale cudów sie nie spodziewaj. To nie statyw.
Tak czy siak polecam manfrottkę którąkolwiek. Do nich masz cały system potem. Np trójnóg który jest w stanie z monopoda zrobić pseudostatyw (nie posiadam), albo inne wynalazki (ostrza do wbicia w miękki grunt, takie fajne rozparcia o ramię itd itd itd)
fotografia cyfrowa
shemo
fotografia cyfrowa
2007-04-08 13:02:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
manfrotto. obojetnie jaki, - tylko nie zapomnij o głowicy. (taka najprostsza - ale musi być - najlepiej tez manfrotto. ) - fajny zestaw za ok 300pln
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2007-04-08 15:29:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo - velbon lub slik może być - rozsądna cena za rozsądną jakość, A jak się zdecydujes to sylwester ma rację - nie ma jak Gitzo, superjakość za supercenę:)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-04-08 17:26:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale ze statywu tez zrobisz monopad a z monopadu nie zrobisz statywu i dlatego wolalbym wydac wieksza kase na lekki dobry statyw niz miec w domu duzo gratow tego typu
fotografia cyfrowa
apasf
fotografia cyfrowa
2007-04-09 16:16:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O, "o monopodzie" - to tez sie podepne. Jestem dopiero na poczatku drogi z lustrami i jestem w trakcie kompletowania sprzetu. Rowniez myslalem o monopodzie jako dobre uzupelnienie zestawu o szybka i poreczna podporke do tlumow i generalnie "na miasto".

Czy monopody mozna blokowac tylko na odcinku ostatniego teleskopu (i tym samym regulowac ich dlugosc jedynie w zakresie ~kilkunastu cm) czy tez sa takie wynalazki, gdzie dlugosc mozna regulowac i blokowac od pozycji zlozony do maksymalnie rozlozony? Mam nadzieje, ze wyrazilem sie dosyc zrozumiale ;)

P.S.
Monopod chyba wystarczy do strzelenia fotki z reki przez tele (ekwiwalent 250-300mm) przy dobrym oswietleniu i krotkim czasie? Dosyc czesto w takich warunkach wychodzi mi lekkie poruszenie, a czasu na rozlozenie statywu brak.
fotografia cyfrowa
Sibil
fotografia cyfrowa
2007-04-09 17:12:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam manfrotto 679B. Nie używam do niego głowicy (mam mocowanie statywowe na 70-200 canona). W sumie super sprawa. Zapłaciłem za niego 150 zł. Polecam!
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-09 17:58:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sybil - tez tak testowalem i glowicy nie przewiduje bo na 200 mam pierscien do statywu - mysle o tym modelu 334 ktory jest skladany w gornej czesci automatycznie a w 2 dolnych przez skrecenie nogi, cena to 300zl ale chyba wlasnie ten wybiore...

dzieki za posty przydaly sie i troche rozwialy watpliwosci
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa