fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
sprane niebo
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
olala
fotografia cyfrowa
2007-04-12 11:00:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ktoś mógłby mi poradzić jak wydobyć przynajmniej jakiś kolor ze spranego nieba albo w jakikolwiek sposób go ulepszyć? właśnie wróciłam z bogatym dorobkiem z pewnej bardzo pejzażowej krainy i niestety na większości zdjęć niebo wygląda jak po wybielaczu. zauważyłam, że w rzeczywistości też nie było za bardzo niebieskie, raczej niebiesko-szarawe, wyblakłe, choć słońce dawało na maxa. nie pomagał ani polar ani szara połówka (niebieskiej połówki akurat nie zabrałam!!!). czy coś da się z tym fantem zrobić? dodam, że niebo na fotach nie jest klasycznie przepalone/białe, raczej bardzo blado niebiesko-szare. nie jestem mistrzem cyfrowej ciemni, więc nie bardzo orientuję się w dobrodziejstwie inwentarza, ale chętnie przetestuje nawet jakiś bardziej skomplikowany zabieg jeśli takowy istnieje (oczywiście nie mam na myśli wklejania nowego nieba, a raczej wydobycie co możliwe z tego, co mam na zdjęciach). dodam, że wszystkie zdjęcia robiłam w rawie. będę bardzo wdzięczna za poradę. pozdrawiam, Ola
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-04-12 11:08:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wizir kolor :))
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-04-12 11:09:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skorzystaj z Adobe Lightroom. Mozesz tam podciagnac niebieski kolor. Zrobilem to ostatnio na jednym z rawow, na ktorym bylo blade i nijakie. Wyszlo dobrze.
Mozesz tez po wywolaniu do tifa pobawic sie suwakami do selektywnej edycji kolorow w innym programie graficznym.
fotografia cyfrowa
shemo
fotografia cyfrowa
2007-04-14 02:53:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pokoloruj :) albo burn tool, krzywe -> (taka hiperbola do -1) - tylko maska na ciemniejsze partie foty. :) sposobów jest więcej niż potrzeba.
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-04-14 09:04:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bern: jak poprawiłes niebo w lightroomie?
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2007-04-14 09:49:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może kiepski polar (albo źle zastosowany), za słaba połówka? światłomierze wewnętrzne aparatów są różnie justowane i sam aparat może mieć tendencję do prześwietlania - może i to ma wpływ... generalnie skłaniałbym się ku zastanowieniu jak poprawić zdjęcie w momencie jego robienia, a nie post factum... Kiedyś ludzie mieli tylko klisze i filtry świetnie panowali nad efektem ostatecznym.
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2007-04-14 09:51:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aa, no i otwór przysłony mógł mieć częściowo na to wpływ. Jeśli zdjęcie robiłaś pod słońce, duży otwór przysłony bardzo "rozmywa" to słońce i staje jedną dużą plamą, którą nie sposób zlikwidować filtrem.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa