fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
ocenianie zdjęć!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
stillestorm
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:10:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam jedno pytanie, czy jak ktos ma słaby aparat to znaczy ze nawet niema co wstawiac swoich zdjęć tutaj?

bo ztego co zauwazylem to glownie zdjecie sie ocenia po jakosci!! i najgorsze oceny daja ci ktorzy maja wlasnie aparaty za cene conajmniej ponad 1000
a co z tymi ktorych niestac na taki aparat?

i ten problem nie jest tylko tutaj, zauwazylem to na innych stronach tego typu!
fotografia cyfrowa
. ... ... .
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:16:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napisz że masz leica M8 to wszyscy będą się Twoimi fotkami zachwycać (oprócz kamuniowiec -bo je podnica tylko biało-czerwone).

:)
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:17:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma co ukrywać, bez dobrego sprzętu cieżko o dobre zdjęcie. Ale nie jest to niemożliwe. Jak dobrze poszukasz znajdziesz nawet tutaj sporo cudownych zdjęć zrobionych tanimi kompaktami. Popatrz np. na zdjęcia makro. W wielu przypadkach kluczową rolę odgrywa światło i tu bym szukał sekretu na dobre zdjęcie nawet przy słabszym sprzęcie.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:19:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pamiętaj nie aparat robi zdjecia, tylko człowiek. faktem jest , że lepszy aparat daje więcej możliwości i kreatywności , ale to nie wszystko
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:24:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nawet na OB jest duzo b fajnych fot z kompaktu - wielu autorow zaczynalo od tanich sprzetow i duzo ma ciekawe zdjecia z tego okresu mz - takz nie ma co generalizowac
fotografia cyfrowa
asiencja
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:30:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stillestorm, nie tłumacz sie sprzętem
nawet posiadając "dobry" sprzet można skaszanić nie jedna fotę ;))
fotografia cyfrowa
. ... ... .
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:34:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kreatywność nie ma nic wspólnego z modelem aparatu
Dobry sprzęt to taki który nie przeszkadza.
Drogie lustrzane bydle w większości przypadków przeszkadza albo akurat zostało w domu.
Kompakt to najlepszy przyjaciel hobbysty.
fotografia cyfrowa
stillestorm
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:36:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
asiencja

wiem otym, znam nawet takiego goscia co ma drogi aparat a robi krzaki i mysli ze to ladne zdjecie!



kiedys zrobilem zdjecie telefonem, technicznie bylo niezaciekawe ale znosne, ładne kolory zachodzacego nieba na tle z fontanną, i oczywiscie byla krytyka za jakosc zdjecia, innych komentarzy niebylo
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:38:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Odnosnie oceniania zdjec pod katem jakosci - a czego innego sie spodziewac? Czy przyjemnie sie patrzy na zdjecie kiepskiej jakosci? Nie! Dlatego tez jest to minus do oceny takiego obrazu. A na jakosc zdjecia ogolnie wplywa wszystko, od swiatla i kadru, po przygotowanie do publikacji w internecie.
fotografia cyfrowa
. ... ... .
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:40:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo widocznie nikt nie potrafił znaleźć innych wad...
To już jest znak że fotka była dobra!
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:42:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja robie zdjecia uzywanym aparatem, mozna miec calkiem fajny sprzet za niewielkie pieniadze. Trzeba tylko umiec szukac i cierpliwie kompletowac;)
fotografia cyfrowa
roslynn
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:45:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To chyba nie tak. Trzeba jeszcze taka bestię rozgryźć. Poznać wszystkie funkcje i możliwości. Też mam aparat taki sobie, zwykła cyfrówka, i w zasadzie dopiero się go uczę.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-05-08 11:52:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stillestorm: takze ze słabego aparatu mozna zrobić bardzo dobre zdjecia
jednak pokazywanie zdjec robionych telefonem wydaje mi się zbyt ryzykowne :-D
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-05-08 12:11:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moje wszystkie foty sa z taniej cyfrówki i ocena srednia 2,5 wiec chyba nie najgorzej, choc dla wielu ta srednia jest niczym i wielu z tego ironizuje ze tak słabo. Coz sprzet dobry na pewno pomaga jak sie go chce poznac. moze kiedys dorobie sie takiego :)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-05-08 14:28:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MZ to zależy jakie zdjęcia chcesz robić... :/
niektórych po prostu nie zrobisz albo w tych kategoriach będą porażką, miernotą... są jednak kategorie, gdzie faktycznie można powalczyć i robić świetną fotografię... nie wszędzie jest potrzebna idealna technika... ale to już zależy od Ciebie...
pomyśl, kiedyś też tworzono świetne fotografie, które zachwycają do dziś...
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-05-08 14:30:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jestem sflustrowana. Niczego sie tu nie naucze bo owszem uwagi sa wydawałoby sie ze konkretne ale chwile pozniej przychodzi otrzezwienie , bo inne foty podobne błedy mające ale o innym nicku posiadaja ochy i achy. Wystarczy ze ktos pojawi sie ze starych wyjadaczy oceni i fama juz poszła w swiat. Bywajcie obiektywni takze miedzy sobą.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-05-08 15:11:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E tam, prozna grozba - zdjec ze swojego pf nie wykasowala ;D
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-05-08 15:34:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krystek - Ty po prostu nie czytaj ochow i achów pod cudzymi... :-D
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-05-08 16:25:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do mnie pijesz BernArt? a po co mam kasowac z Pf? aby sobie sztucznie srednia podnosic. Chyba nie o to chodzi.
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-05-08 16:28:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW- czytac lubie i jest co czytac ale czytam najczesciej po wystawieniu osobistych ocen i koment. tak dla porównania :)
fotografia cyfrowa
Yenotek
fotografia cyfrowa
2007-05-08 18:17:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W zupelnosci zgodze sie ze stwierdzeniem, ze jakosc zdjecia silnie wplywa na jego odbior. Nie ma co sie ludzic. Ale, jesli sie chce, to mozna wyciagnac z sprzetu troche wiecej... przede wszystkim warto dobrze zapoznac sie z funkcjami aparatu, zwrocic uwage na wielkosc zapisaywanych zdjec itd itp. Poza tym, sa tez programy graficzne, dzieki ktorym mozna ukryc nienajlepsza jakosc, podciagnac kolory, ostrosc itd itp. Ale do tego wszystkiego potrzebna jest wiedza i praktyka - to jest oczywste.
A podstawa, to jest zamysl, kadr, kompozycja, kreatywnosc... coz, aparat sam foty nie strzeli.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-05-08 18:45:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jestem za Yenotek ....

zobaczcie stare zdjecia.. albo dageotypy... no ale powracajac... stare zdjecia gdzie nie zawsze jest ostre, mamy giga ziarno... liczy sie przekaz a nie forma...

jednak w dzisiejszych czasach gdy ogolnie dostepne sa technologie nadajace obrazowi fotografowanemu idelne formy, ostrą ostrość;) i cudne kolory... ludzie oceniaja przez pryzmat tego co widza.

ostatnim czasy postanowilem powrocic np do analoga (hahaha slowa M sie sprawdzily:) ) bo cyfra nie daje tego uroku... oczywiscie w fotografii komenrcyjnej sprawdza sie wysmienicie i to jest jej plus... ale jednak metalowa puszka dla fotoamatora to chyba cos fajniejszego przynajmniej ja tak uwazam...

ale powracajac do oceniania i tego tematu... jezeli zdjecie nie reprezentuje czegos interesujacego to nie pomoze mu dobra jakosc. co innego jest jezeli w tym przypadku mamy foto ptaka ktory sobie poprostu siedzi na galazce... jakosciowo zdjecie nie jest najwyzszych lotow.. ale ogolnie jakos mi sie nie podoba i nie to ze oceniam jakosc czy modela :) poprostu.

a ten temat jest kolejnym potwierdzeniem ze granica obiektywnosci jest nasz gust bo obiektywnosc w formie fizycznej nie istnieje WCALE :)
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-05-08 19:00:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a no własnie - NIE ISTNIEJE
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-05-08 19:41:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krystek - i bardzo dobrze, że nie istnieje, bo dzięki temu mamy sztukę. Gdyby zdjęcie dało sie OBIEKTYWNIE ocenić w kilogramach, metrach, sekundach, to zamiast sztuki mielibyśmy sport, a chyba nie o to chodzi.

W sumie chyba największą bolączką, o której już kiedyś zresztą pisałem, jest z góry założona uniwersalność fotograficznych witryn internetowych, co niejako z definicji zmusza do narzekań - nie jest ważne, że są prezentowane zdjęcia w stylu, który nam odpowiada, ale sen z powiek spędza świadomość, że jest również mnóstwo zdjęć leżących na zupełnie innym biegunie. To coś tak jak z radiem, które przeplatałoby muzykę poważną hip-hopem - w sumie drażniłoby to i jednych, i drugich.

Przenosząc to na grunt naszych zainteresowań: powinien być osobny portal dla fanów krajobrazu i przyrody, inny dla streetowców z wartościami socjologicznymi, a jeszcze inny dla początkujących, którzy mają problemy z podstawowymi elementami zdjęcia. I wtedy byłaby szansa, że wszyscy będą zadowoleni.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-05-08 20:46:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak najbardziej Jacku, bo "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" ;-D

a portalik dla uliczników fotografii jest tu:
http://www.street-foto.pl
karamodnor zachwala...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa