fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Coś o ocenianiu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jackijj
fotografia cyfrowa
2007-05-16 23:58:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Proszę przestać wystawiać oceny 5 z wykropkowanym komentarzem - tego rodzaju działanie traktujemy jako nadużycie systemu ocen
adminjk "

Taki list otrzymałem na swoją skrzynkę. Niniejszym przepraszam Wszystkich, którym dałem ocenę 5 pod zdjęciem, bo uważałem iż nic więcej ponad to komentować nie trzeba, gdyż zdjęcia te były po prostu bardzo dobre. Przepraszam , widocznie adminjk miał zdanie odmienne od mojego...

Oficjalnie zaś proszę adminajk o zacytowanie tego miejsca regulaminu, lub zasad użytkowania, w którym jest powiedziane, że nie można wystawiać oceny bez komentarza słownego. Mój komentarz to milczenie Milczę, bo nie będę komentował czegoś, co mi się po prostu podoba - a może to na tej stronie zabronione, Szanowny adminiejk ???

Pozdrawiam, przy okazji wszystkich z którymi dyskutowałem poprzednio..... chcecie jeszcze podyskutować na temat tej strony ???
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:03:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jackijj, nie rznij glupa. Jezeli admin cos pisze, to to jest wlasnie regulamin :)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:04:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów. "

krpka to pewnie nie słowo... ;)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:05:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jest pod opisem ocen... ;)
ostatnio (z miesiąc temu?) wszystkich upomniano o to, że są leniwi... nie ma co... coś tam wyskrobiesz zawsze... ;)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:08:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-2790.php
fotografia cyfrowa
jackijj
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:09:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zapomniałem, że to prywatny folwark - fakt
fotografia cyfrowa
jackijj
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:18:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W takim razie żegnam się z Państwem i serdecznie nie polecam się na przyszłość, ani nie polecam innym. Stwierdzam, że stronka ta to niestety podobny chłam jak digart. Dużo szumu, mało treści, TWA , prywata administratorów i cenzura - żałosne....
fotografia cyfrowa
TMS
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:24:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dajcie już spokój...
jakby się tak na prawdę przyłożyć do ocen to niewiele tych 5 da się postawić (jedna na tydzień, może dwie)
i nie widzę problemu żeby parę słów napisać, w końcu za coś się tą ocenę stawia...
tak samo -1 stawiam tylko przy gniotach wybitnych i też nie ma problemu z uzasadnieniem :)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:32:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
LOL
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:33:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zanim pójdziesz... bo nie rozumiem... ale myślę, że... powiedz, czy wykasowano Ci te oceny?
fotografia cyfrowa
hartman
fotografia cyfrowa
2007-05-17 08:08:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jackijj - niekumam pewnie juz napisales mature a masz problem z napisaniem 10 slow? zreszta masz racje obraz sie na swiat jak nastolatek....
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:00:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i jakijj po jednej niezakończonej choć ciekawej dyskusji odpada z hukiem? Papa
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:04:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jako jeden z tych co dostali owe 5 - potwierdzam, wykasowano. A szkoda, bo za wiele piatek to nie lapie...

Swoja droga IMO faktycznie dziwne jest, ze trzeba koniecznie te 10 slow wstawic. Rozumiem jeszcze przy -1, bo zeby ktos wiedzial "ale za co". Ale sam nieraz widze fotki, gdzie po prostu "reszta jest milczeniem" - sa tak dobre, ze nie trzeba mowic za co, tylko zazdroscic i podziwiac. Drugi fakt, ze wtedy nietrudno napisac pare slow zachwytu - ale sam mam czasem wrazenie, ze cokolwiek powiem, bedzie to trywializacja danej fotki. (Albo jak sie wklei uzasadnienie wziete ze stopki - to jakby komus po 30 latach niewidzenia poslac karteczke z firmowym nadrukiem "wesolych swiat" + podpis...

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:11:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Fotografia, gdzie każde słowo jest milczeniem - tak doskojnała, że nie trzeba nic mówic, tylko zazdroscic i podziwiac."

i jest 10 słów, czy to naprawdę takie trudne?
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:24:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko czy NAPRAWDE trzeba to mowic - czasme wymowne milczenie mowie wiecej niz 1000 slow. ja tam niemam problemow ze stworzseniem owych 10 slow - tyle, ze po prostu uwazam, ze czesto nie sa one potrzebne, ergo - nie ma sensu przumuszac kogos do ich wstawiania, skoro chcialby powiedziec np. ZAJE***STE!!!
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:27:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter, czasami lepiej milczeć niż mówić, pod warunkeim, że jest inna droga do wyrażenia tego co się myśli... jesteśmy w sieci, mamy do dyspozycji tylko obraz i słowo pisane... wstawienie kropek może być równie dobrze uznane za zwyczajne lenistwo, albo wystawienie piątki "na odwal się". Zdezydowanie bardziej wolałbym dostać 4 z porządnym uzasadnieniem (choćby takim jak moja parafraza), niż 5 z kropkami.

Poza tym misją portalu jest dyskusja o fotografii, nie dziw się, że Administracja zabiega o to, by ją wypełnić.
fotografia cyfrowa
sniper
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:30:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
im dłużej robię zdjęcia tym niżej jestem tu oceniany, a nie sądzę abym się cofał w fotograficznym rozwoju
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:40:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sniper: ja mam podobnie, poza tym jak wstawia sie zdjęcie w tym samym czasie co np: _M, Magus, Maniaszewska czy BerArt to nie ma szans na komentarze bo wszyscy są zajęci komentowaniem tychże. pozdrawiam wymienionych...
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:48:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corazon cos w tym jest o czym prawisz.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:51:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sniper - bo to jest tak, ze coraz wiecej wymagaja od Ciebie, coraz b wyjebane w kosmos musi byc, coraz b nietypowe, i wogole - zauwazylem sam po sobie - ciagle teksty w stylu - niezle ale miales kiedys lepsze w folio - po prostu z czasem wymagaja cudow :)
fotografia cyfrowa
sniper
fotografia cyfrowa
2007-05-17 10:59:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
patrząc po ocenach niektorych zdjęc nie sadze aby faktycznie cos musialobyc kosmicznie dobre, a zreszta dl amnie zadne oceny nie sa zadna miarą, czy to moich czy kazdej innej osoby
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-17 11:03:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
po prostu chodzi nie tyle o oceny co wymagania - w sumie to dobrze bo wymusza rozwoj i podnoszenie poziomu...........
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2007-05-17 11:04:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter:a nie pomyślałeś, że taka konstrukcja ('wymuszanie' 10-wyrazowego komentarza) została stworzona po to, by wyeliminować beztroskie, bez zastanowienia szafowanie tymi _najwyzszymi_ ocenami, co ma ograniczyć ich deprecjajcę?
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-05-17 11:25:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomyslales ale jest takie australijskie przyslowie "mozesz zawlec krowe nad strumien ale nie mozesz zmusic by sie z niego napila". Co rozumiem tak: jak ktos chce wstawic 5 to i tak wstawi, dopisujac cokolwiek (skoro trzeba) wiec to go przed pochopnym stawianiem 5 czy -1 raczej nie powstrzyma. Natomiast uderza to rykoszetem w tych, co po prostu czasem chcieliby by wymowna cisza byla glosniejsza od 1000 slow. Wiem, ze nigdy nie sie osiagnie idealnego srodka, zeby kazdy byl zadowolny ale IMO im mniej przymusu, nakazow, przepisow, regulacji i przymuszania mnie do czegos, do czego ochoty akurat moge nie miec, tym lepiej. Prawda?

Zycie jest najlepszym regulatorem, nie przepisy. Te powinny byc, nie powiem nie, ale tylko w najgrubszym zakresie "nie bluzgaj, nie obrazaj, pisz z sensem, rzeczowo". I chwatit. A ile i za co ktos ma napisac, to niech jego sumienie odpowie. Co do mnie wole nieraz 4 z komentarzem typu "!!!!!!!" czy "o k...!" :) niz wklejke z ze stopki definicji oceny "5". To pierwsze jest mi milsze, bo szczersze, to drugie odbieram na zasadzie "no masz te 5 ale juz na komentarz nie zaslugujesz, wiec ide na latwizne i sobie to wstawie". (Wiem, ze czesto nie jest prawdziwe, bo po prostu ktos uwaza, ze samo 5 wystarczy za komentarz - ale taka wklejka jednak takowe wrazenia nasuwa".

Podkreslam - to moje subiektywne zdanie.
fotografia cyfrowa
Piesbert
fotografia cyfrowa
2007-05-17 11:35:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja pod ostatnią wystawioną przez siebie "piątką" (nie powiem gdzie, bo nie o reklamę tu chodzi :) napisałem ponad 150 słów. Dlaczego? Bo chciałem obronić swoją ocenę pod zdjęciem o średniej pkt. poniżej 3, bo chciałem powiedzieć co według mnie stanowi o wyjątkowej jakości tej pracy. Natomiast zgadzam się, że trudno jest czasem wysilać się na 10 słów pod fotografią, co do którego wszyscy są zgodni, że jest wybitna. Nigdy jednak nie zostawiałem w komentarzu 10 kropek (rozstrzelonych literek też). Jeżeli ktoś dobrze wykonał swoją pracę, to chyba te parę słów uznania się należy...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa