fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Rozpiętość tonalna / ISO
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-03-18 20:50:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robie zdjęcia w pomieszczeniach gdzie natężenie światła jest duże, ponieważ wpada ono przeważnie przez rozbite okna lub bezpośrednio do wnetrza.

Efekt jest wiadomo jaki - okna nie są prześwietlone tylko wtedy gdy wnętrze jest ciemne i na odwrót - jak wnętrze jest jasne to okna są prześwietlone.

Próbowałem już wielu rzeczy. Od filtrów poczynając - filtry połówkowe, polaryzacyjne...

Photoshop tez przybyl z pomocą - w CS2 jest funkcja HDR - robiac 3 zdjęcia na statywie o różnych parametrach ekspozycji łączyłem je w jedno, co dawało niezadowalający efekt - jakość pozostawiała wiele do życzenia.


Jak wpływa parametr ISO na rozpietość tonalną w takich pomieszczeniach.

Jak najlepiej manipulować ISO, przesłoną i czasem naświetlania (balansem bieli) żeby zniwelować niechciane prześwietlenia.

czy np. ISO 1600 z przesłonięta na maxa przesłoną bardzo krótkim czas naświetlania

jest lepsze od ISO 100 i nieco dłuższym naświetlaniem

dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 09:48:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robisz cyfrą, czy analogiem?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 11:04:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo: właśnie dlatego pytałem, czy cyfra, czy analog, jeżeli analog to o forsowaniu można zapomnieć... wtedy trzeba by popróbować naświetlania na bardzo długim czasie i mała przysłoną.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 11:05:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tfu, *jesli cyfra to mozna zapomniec ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 11:23:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo: Ja się w tym tygodniu z lenistwa nie wybrałem do ciemni a Ty mi tutaj z czymś takim. Chcesz, żebym pożałował? :D
A tak poważnie to w ciemni można robić trik z prześwietleniem takiegu ujęcia, później normalnym wywołaniem filmu. Późniejsze czasochłonne robienie odbitek skutkuje bardzo przyjemnym obniżeniem kontrastu i powstaniem bardzo ładnych miękkosci.
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-03-19 16:07:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam! dziekuje za rady, tyle ze teraz czesciej robie zdjecia cyfra (niedawno kupilem 350) analogiem juz rzadko. Ale jesli w analogu uzyskałbym większą rozpietosc tonalną, to i tak przewaznie mam dwa aparaty przy sobie :D

tak zeby wnetrze bylo ladne nie za ciemne a okna nieprzeswietlone - no ale to chyba bajki...

aha w cs2 jest taki efekt Shadow/Highlight - to bardzo pomaga.

ale wiadomo ambicja kazdego kto sie fotografia zajmuje jest zrobic zdjecie ktorego nie trzeba jakkolwiek obrabiac.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 16:09:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jest wykonalne krim ;)
fotografia cyfrowa
Tubus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 23:17:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krim, ja czesto stosuje lampe blyskowa odbita od sufitu dla zrownowazenia ilosci swiatla wpadajacego do panujacegoi wewnatrz, ale to tylko w przypadku kiedy wewnatrz mozesz uzyc lampy i nie zmienia Ci to efektu koncowego o jakim marzysz...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa