fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
śliczni i kochani
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 14:53:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lista użytkowników, którzy wstawiają prawie wszędzie 3-4-5 (nawet pod zdjęciami na 0-1) a szczególnie swoim ulubieńcom...
ma pomóc nowym użytkownikom w łatwym uzyskaniu punktów (skoro chcą byle jak byleby było) a innym by poprosili jeszcze kogoś innego o bardziej obiektywną ocenę...
ułatwi też szybkie tworzenia MegaTwa, które i tak zaczynają rządzić więc co to za różnica...

zaczynamy? u każdego można sprawdzić jakie oceny, komu i za co stawia... :)
każdego też można stąd wykreślić po pewnym czasie jeśli zacznie stosować (w miarę możliwości) skalę ocen do wszystkich bez wyjątku...

1. Studiozz (dużo powtarzających się nicków i wiecznie takie same dla nich oceny)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 14:58:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i żeby było jasne, listę robię ponieważ kocham ludzi (ogólnie) i chciałbym by się rozwijali, nie żyli w fałszu, cieszyli się z każdej oceny powyżej 0... a teraz tego nie ma... :/
fotografia cyfrowa
Rene
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:02:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaczyna się robic jak w polityce;może zrobimy lustrację po kolei wszystkim użytkownikom ;śmieszne zaczyna to wszystko byc;mnie też możesz dopisac;ja stawiam w większości wysokie oceny,oceniam tylko mz dobre prace,pozdrawiam
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:08:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zobaczymy... :)
zauważ, że nie chodzi mi o jakieś pojedyńcze przypadki (np. o jakąś parę) ale uparte popieranie gniotów swoimi czwórkami i trwanie w większym i fałszym TWA...
drobnostki, rzadkie przypadki i jakieś małe pomyłki mnie nie interesują...
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:13:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chciałbym też potem zaproponować administracji przyjrzenie się tym osobom... porozmawianie z nimi... ewentualne ograniczenie im oceniania (jeśli to będzie konieczne) albo samej skali (do 0-3)...

każda z osób (dajmy na to mogą być nieświadome, że to źle służy portalowi) może poprosić o wykasowanie z listy jeśli spróbuje być bardziej obiektywna... po ponownym trafieniu na listę będzie pewne, że to nie była prawda i zostanie na dłużej...

ewentualnie administracja może też zablokować wątek i mnie... :)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:15:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. Studiozz (dużo powtarzających się nicków i wiecznie takie same dla nich oceny)
fotografia cyfrowa
Rene
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:15:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dużo pracy przed Tobą,dużo tych ocen wystawiłam przez rok pobytu tutaj,musisz wszystkie po kolei przeanalizowac,czy o punkcik lub dwa nie zawyżyłam i tak u wszystkich po kolei,a póżniej posegregowac kto do jakiego Twa należy;mi szkoda na takie rzeczy czasu,idę rodzine nakarmic;
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:15:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo dobry pomysł, popieram.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:31:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rene144 - będę tylko analizował jak zobaczę pod zdjęciem coś dziwnego, pozwolisz? :)
w sumie trochę czasu mam ale interesować mnie będą raczej oceny z np. ostatniego miesiąca... tym bardziej że na początku prawie każdemu się zdarza... ;)
fotografia cyfrowa
Rene
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:35:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Piotrze proszę bardzo:)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:47:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jestem za taka lista :)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:48:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. Studiozz (dużo powtarzających się nicków i wiecznie takie same dla nich oceny)


może to bardziej akt rozpaczy nad tą całą obiektywnością niż jakaś walka, może sama lista wystarczy i nie trzeba będzie tu dopisywać ludzi?
ci co tu będą - napisałem - wystarczy deklaracja, że przestaną się wygłupiać...
omyłkowo wpisanych z góry przepraszam, będą cierpieć dla dobra ogółu...
jeśli ktoś ma coś do moich ocen (złośliwie za nisko/dużo za wysoko) to proszę mi przysłać dowody... mogę się tu wpisać jeśli tak... przypominam - musi być to często i nagminnie, często tym samym osobom (no i przesada też musi być odpowienia)... :) ;)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-04 15:52:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ojjjjjjjj lista bedzie b. dluga
fotografia cyfrowa
patryk_b82
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:12:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zastanawiam się w ogule nad systemem oceniania by wprowadzić np ocenianie tylko dla 100 człownków najlepszych z najlepszych z każdej dziedziny fotografowania i by tylko oni mogli oceniać, ba każde zdjęcie ma mieć min. 5 ocen od nich, resztcie pozostawić krytyki i komentarze oraz polecenie zdjęcia
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:12:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to dopisz kogoś... ja bym chciał by była po pewnym czasie prawie pusta... ale najpierw musi się z lekka zapełnić... niestety... :/
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:18:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VanKert: Ty chyba nie masz co robić:)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:19:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
patryk_b82 - 16:12:02 - a w jaki sposób zostanie wybrane te 100 osób ?
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:23:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chcę aby wiatraki miały mniej wiatru... czy to źle?
chciałbym aby ludzie przestali warczeć za 1-2 bo to dobre oceny... nic tu do rzeczy, że 7 osób wstawiło im 4 bo wstawiają je nie patrząc w ogóle na zdjęcie...
chciałbym by się nie przyzwyczajali to 3-4-5 za byle co bo im to deformuje jakąś tam wiedzę itp. którą zdobyli... wiem, że to miłe ale więcej przynosi złego w życiu bezkrytycyzm...

itd.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:27:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Patryk - dużo już było napisane o ocenianiu... ponieważ chwilowo się nie zmieni kto i co?, skala itp. to może spróbujmy się jakoś do tego dostosować...
ale ograniczenia dla niektórych do skali -1/3 by się zdało... albo nawet całkowity zakaz... to wcale nietrudno po pewnym czasie być szczerym (i przy okazji w miarę obiektywnym)...
fotografia cyfrowa
toska
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:28:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyznam, że im dłużej tu jestem, tym bardziej irytują mnie istniejące tu i prężnie działające TWA, których członkowie nabijają sobie nawzajem punkty. Jednak demokracja, wolność słowa i wszystkie tego typu kulturalne udogodnienia po to są, aby ich nie ograniczać odgórnie, nawet jeżeli paru osobom one przeszkadzają.
Świat piękny i idealny nie jest, olać tych, którzy nas wkurzają.
fotografia cyfrowa
toska
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:29:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Piętnowanie kogokolwiek i ograniczanie mu punktacji odbierałabym jako ograniczenie wolności osobistej, jaka każdemu z nas w takim samy stopniu przysługuje.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:30:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to jak? brak kandydatów? potraktujmy tę listę na początku bardzo wstępnie...
możecie też przysłąć mi na PW - wezmę to na siebie... zostanę męczennikiem... ;)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:34:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VanKert: ale jest demokracja, i każdy może i powinien oceniać wg. własnego uznania, zresztą każdą ocenę można zaskarżyć do moderatora, gdyby na tym portalu były same osobowości Twojego pokroju byłoby nudno, a tak mamy piękny przekrój rożnego typu osobliwości, mniej czy bardziej ciekawych spostrzeżeń pod zdjęciami itd, a Ty chcesz wszystko znormalizować wprowadzić rutynę i sztampę, może załóż Ligę Polskich Obiektywnych hehe:)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:35:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Toska - jaka demokracja? zresztą... wystarczy dołożyć w FAQ zakładkę: kary i nagrody za "robienie sobie jaj" z systemu ocen... to dokładnie tak jak z moderacją... większość się już pogodziła... czasem lepiej odpuścić sobie rozchwianą i źle rozumianą "demokrację" w celu jej uratowania...

zresztą tu chodzi o patologie... z tym naprawdę trzeba MZ walczyć...
fotografia cyfrowa
patryk_b82
fotografia cyfrowa
2007-06-04 16:37:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tosk demokracja demokracja popularne słowo które g znaczy w takim wypadku adminy też powinien być wybierany demokratycznie...;P a dwa demokracja to nie anarchia

VanKert ma rację ograniczenie wystawiania punktów dobrze zrobi, bo przecież wiadomo, że odwiedzamy nawzajem pf osób, które napisza coś pod naszymi fotkami, i jezeli ktos w innym pf wstawia w miarę obiektywne oceny to nic sie nie dzieje, ale bardzo często punkty są zawyżane... ty mi dałeś 4 to ja też ci dam a chyba nie o to chodzi..

a do mojego pomysłu jak wybrać te osoby: 1wybrac głowne tematy fotografi, 2wybrać 200 osób z największą ilością punktów 3 wybrać 200 osób z najlepszą średnią z punktu 2 i 3 zrobić synteze co da około ok 300 osób z tych osób wybrać 5 najlepszych z każdej dziedziny fotografi (punkt1)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa