fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
RATUNKU - NIKON AWARIA ITP ITD
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-11 14:55:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kto sie zna na nikonie to niech sie do mnie odezwie KONIECZNIE NA GG 8833453 tzn nie koniecznie ale prawdopodobienstwo zobaczenia wiadomosci w porownaniu do PW na obiektywnych a gg jest u mnie 99:1 wiec prosze o POMOC!!!! ;(
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-11 14:57:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bylem w gorach, padal deszcz i zgadnijcie co .... jak wlaczam aparat to nie reaguje na guziki, czyta karty itp itd, na wyswietlaczu jak wciskam spust w miejscu gdzie pokazuje sie ilosc zdjec wyskakuje r09 , a wskaznik baterii miga i w wizjerze i na wyswietlaczu. jak sprawdzilem w instrukcji to pisze ze martwa bateria ale czy na pewno?
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:00:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy to jest D70 ??

jesli tak to ma wade "wrodzoną" i bez serwisu sie nie obejdzie :) tak ze miesiąc bedziesz min bez aparatu :)

chyba ze przedstawisz w nikonie papiery ze jesteś zawodowym fotografem to zrobia ci w 2-7 dni
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:02:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
byc może zrobiło sie tez zwarcie... rozkręć aparat, wysusz i zobaczysz potem...
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:05:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ta rozkrec... a gwarancja :P
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:10:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No coz, jak sie wyciaga p[arat w deszczu (ja to w takiej sytuacji, jak juz musze, biore worek foliowy i w nim trzymam aparat, tylko naturalnie otwor na obiekltyw wycinam, ktorey zreszta tez folia dla pewnosci owijam... to sie ma. To jest delilatne i wrazliwe na wode, prosze fotografa, chyba ze se kupisz cos szczeglnegio (k100??) albo robionego z mysla o fotoreporetach...

Modl sie zeby ci gwarancje uznali, bo jak dojda, ze z winy uzytkownika...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:14:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm... a ja niedawno w deszczu pioruny fotografowałem.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:15:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wiesz, na czerwonym swietle tez sie przebiegalo i to ile razy. Ale jak sie wtedy wpadnie pod samochod, no to na wlasne zyczenie, poniekad...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:15:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może po prostu gdzieś się wilgoć dostała i zostawienie aparatu na dwa, trzy dni wystarczy?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:15:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter, niby tak, tylko czekam aż E1 w końcu się rozpadnie i wrócę do OMki
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:26:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wszystko sie zmienia na ldc jak krece pokretlami.. tylko ciagle miga ten akumulator i nie reguje na nic. D50. stalo sie na zasadzie -dzialal - nie dziala. pewnie woda dostala sie gdzies pod obudowe.. poczekam do jutra moze doschnie...


jak ktos cos wie to pisac jakby cos
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:28:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdyby akumulator był padnięty to chyba by w ogóle na nic nie reagował?
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:32:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo to nie jest aparat na deszcz, wyjmij baterie i sie nie baw, zostaw go na dwa dni w spokoju
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:32:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jezeli został zalany to zapomnij o gwarancji
fotografia cyfrowa
patryk_b82
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:44:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na aparatach sie nie znam... ale co do elektroniki to ci powiem tak (jako że po elektroniku jestem). nic nie pozostaje innego niż pootwierać wszelkie klapki, zdjąć obiektyw i czekać na wyschniecie... (ok 3 dni) jezeli to nic nie pomoże (a na to są małe szanse) to idź do serwisanta [dostała ci się woda to g z gwarancji-wina użytkownika]. Samemu nie kręć chyba że znasz wszelkie bajery o elektrostatyce i tym podobnych draństwach. A tak na mój rozumek to dostała się wilgoć i mogło gdzieś się stać małe przepięcie, czyli zapłacisz za naprawe dużo, b dużo i nikt ci nie pomoże tylko serwis bo oni mają dostep do scalaków lub ich zamieników
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-11 15:45:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prezes oby to bylo tak jak mowisz i tak jak ja mysle bo jak mi padnie korpus to jedyne co mi pozostaje to codziennie wysylac sms "radio zet najlepsza muzyka" na 7280 ;)

starajac sie zachowac optymizm w tej ciezkiej dla mnie chwili pocieszam sie tym ze mam jeszcze nikona FM a jak poszedlem przed chwila do studio sprawdzic innego nikona i moja baterie itp itd to dostalem w prezencie 3 kodaki 6x6 na otarcie lez od szefa
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-11 23:07:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo... to co mam im sciemnic? :)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-11 23:07:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
boze.... on tam lezy i nie dotykam go ... nie mialem aparatu w rekach juz od ponad 10 godzin... aaaaaaa mam delirium
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-06-11 23:27:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Biedny ;)
Masz jeszcze kilka innych ;P
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-06-12 05:23:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
współczuje :( ale czekaj może pomoże.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-12 16:00:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo... w plecak przemiekl dasz wiare lub nie ;P
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-06-12 16:06:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo - piach mimo wszystkoe jest lepsz ydla elektronik niz woda - tu pokropi, tam zaparuje, tam sie skropli - i nagle trzask, zwarcie brzzzzzzzzzzzz.....
Ja po Saharze latelme jak dziki z Minolta, puszki zmienialem co minuta i nawet mi specjalnie do srodka nie nasyfilo, a optyka chodzi bez problemow (fakt, ze nie bylo burzy piaskowej :)). Ale wody unikam jak moge i innym tez radze, bo (nie czytaj piotr...) uszkodzenia sie robia wredne - mniejsza nawet o zawilgocenie ale jak sie na stykach osadzi syf zawarty w wodzie i zwiera, to naprawde nie ma bata zeby z tym dojsc do ladu - to juz lepuej upuscic z 2 metrow an beton, czy nasypac szklanke piasku do body niz zamoczyc aparat.

Naturalnie jest szansa, ze jak wyschnie to zadziala - no ale jest i czarny scenariusz.

fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-06-12 16:28:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piotr i co dziala juz ? Jakis czas temu corka mi nalala spirytusu do body, zachowywal sie podobnie, z tym ze nie pisalo 09 tylko zwykle Err i bateria zachowywala sie normalnie - byla to migawka/posklejaly sie jej listki, ale po rozkreceniu i wydlubaniu jej szpilka zaczal dzialac.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-12 17:21:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie dziala. w poniedzialek wysylam do reklamacji jak nie zadziala
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-06-12 19:08:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja powiem tak...

zepsuł mi się podczas sesji obiektyw 50/1.8 - oczywiście na gwarancji jest... poszedłem do sklepu... pytam się za ile dostane... oczywiście to Nikon wiec min 1 miesiąc... nie oddałem...

przyszedłem do domu i tak analizowałem...oddac/nie oddać... qrde miesiąc bez obiektywu... i stwierdziłem pierdziele to ... dupnąłem - znaczy się rzuciłem nim o ściane...


.... działa... i nawet tak samo jak wczesniej :)


czekałem na serwis 3 dni :)


pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa