fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Oświetlenie (sztuczne)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Catsnet
fotografia cyfrowa
2007-06-18 20:55:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wczoraj widziałem jak fotograf pracował z wizażystką i modelką , pierwszy raz ....
Plenerem była restauracja Kołomyja a właściwie jej ogród i wejście....ale nie o to chodzi...
Fotografujący dysponował statywem na którym zamocowana była lampa , która wyzwalała się pod wpływem naciśnięcia migawki aparatu ..... pierwszy raz coś takiego widziałem ...aha i koło statywu stał jakiś prostokątny przedmiot , jak mniemam akumulator zasilający ....

jak coś takiego się nazywa i ile kosztuje taki zestaw , oraz jak wyglądają zdjęcia przy użyciu takiego sprzętu ....ciekaw jestem, czy można tak doświetlać koty .....
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-06-18 21:34:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
catsnet: chodzi ci o cos takiego?
http://www.warehouseexpress.com/?/photo/studio_lighting/interfit/interfit_flash.html

hm, doswietlac tym kociaki? mysmy tego w studiu uzywali, bo ja wiem, czy koty by wytrzymały... moj ucieka na sam błysk lampy w aparacie a co dopiero takiej latarni
;-)
fotografia cyfrowa
Catsnet
fotografia cyfrowa
2007-06-18 21:36:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cos takiego....ale żebym mógł w teren zabierać czyli jakaś miniatura ....ciekaw jestem ile to waży i kosztuje.....ja nie mam studia....
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-06-18 21:47:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety, nigdy mnie nie pociągało studio, aczkolwiek w pewnym momencie myslałam,z eby pstrykac troche close-up'ów w domu i przymierzałam sie do kupna jakiejs wersji majsterkowiczowej: reflektorek na patyku czy cos w tym stylu. ale rozumeim,z e tobie zalezy na sprzęzeniu błysku lampy z migawką. one chyba wszystkie takie są.
chyba są takie lampy błyskowe, które mozesz postawic osobno i sprzezyc z migawką - to nie wystarczyłoby ci?
te wielkie lampy moga kociaki spalic ;-)
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-06-18 21:47:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wszystkie w sensie te na stojakach
fotografia cyfrowa
Catsnet
fotografia cyfrowa
2007-06-18 22:08:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha , nie znam się na tym zupełnie...poczytam troszkę....ogólnie jestem przeciwnikiem światła sztucznego, zawsze staram się operować zastanym nawet słabym, ale coś mnie podkusiło aby zgłębic ten temat....
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-06-18 22:10:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lampy blyksowe nikona (SB600, oraz SB800) mozna odpalac bezprzewodowo:)
fotografia cyfrowa
Catsnet
fotografia cyfrowa
2007-06-18 22:21:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek ale to nie to samo , tam były jakies blendy czy coś w tym rodzaju ..a flesz sb jest za ostry ...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-06-18 22:25:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
softboxy
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-06-18 22:29:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
softbox mozesz kupic nawet do zwyklej lampy blyskowej takiej montowanej na aparacie i takiej odpalanej bez i przewodowo.
a propos 'doswietlania': a probowales stosowac releflektory - w sensie blendy? mysle, ze przy zdjeciach kotow byloby to rozwiazanie w sam raz: male, lekkie, przenosne, nie straszace zwierzaków..
fotografia cyfrowa
Catsnet
fotografia cyfrowa
2007-06-18 22:36:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mema pomyslę....:)
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-06-18 22:56:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdecydowanie polecam: Joe McNally, The Speed of Light, to jest DVD na ktorym znajdziesz sprzet, informacje, naprawde to co chcesz wiedziec jak uzywac lampy, jak doswietlac, jak uzywac blendy, jak z kilku lamp zrobic cos niesamowitego, mozna do postaci, mozna do przestrzeni, mozna tez do zwierzat, jeszcze raz --> POLECAM
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-19 01:22:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aby to dzialalo musisz miec minimum dwie , od dwoch do 5 sztuk za jednym nacisnieciem odpali ci az 4 lampy plus ta na aparacie lub brackecie, te kontrole wspolpracuja z kazda jedna lampa ktora posiada gniazdo PC ( CHYBA TAK SIE TO PISZE ) plus tego jest to ze tylko ty wyzwolisz blysk , mimo ze inni moga stac i blyskac lampami , no ale jak chcesz zrobic komus na diabla to tez mozesz :)
nie placza ci sie kable pod nogami itp
warte jest tych pieniedzy , tyle powiem :)

http://www.bhphotovideo.com/c/product/398245-REG/Quantum_Instruments_FW89_FW89_FreeXwire_Wireless_TTL.html
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-19 01:36:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tez to co mi wiadomo , to bardzo malo popularne w PL sa brakety do lamp i aparatu

http://www.bhphotovideo.com/c/shop/10808/Flash_Accessories_Camera_Flash_Brackets.html

wygodniej sie trzyma aparat , lampa nie wali prosto na pysk , robiac zdjecia w pionie nadal lampe masz nad aparatem

osobiscie polecam i inny bracket , choc caly bracket mozna zrobic samemu , tylko sanie ( tak to nazwalem ) trzeba byloby kupic , no chyba ze ktos potrafi takie cos sam zrobic :)
kiedys pokazze samorobke bracketu , bo zrobilem , sanie kupilem ( braket tez , ale nie pasuje mi )
tak wyglada bracket z saniami

javascript:openCurrentImage()
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-19 01:46:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

a co do tych kontrol to aby wylaczyc lampe , bo nie chcesz aby blyskala nie musisz biec do niej , wystarczy ze to zrobisz w tej kontroli :) , no i jeszcze plus ma to ze jest to zadna roznica ktora kontrola bedziesz wydawal blysk do innych :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-06-19 08:58:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bowens Gemini TravelPack - ok 8 000 - nic tańszego do dobrej jakości nie ma.

Markoflash ma wypuścić pierwszą polską konstrukcję na akumulator - apusa digi plener - ale obiecują od grudnia a ciągle nie można jej kupić mimo, że na stronie widać.

Jak masz na to więcej niż 8 000 to generator Elinchroma Lub Hensela i głowice błyskowe.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa