fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
kadrowanie - softem czy w terenie?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-22 11:00:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM - a w których cyfrach(lustrach) masz 100%? Ja jestem w systemie Nikona - wizjer w D70 raczej nie pozwala na dokładne kadrowanie (ciemny, malutki i nie ma 100%), D50 chyba ma podobnie, D200 - sytuacja o niebo lepsza, ale też nie ma 100% krycia, dopiero D2x... W innych systemach chyba jest podobnie...
:)
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-22 11:04:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo - ja podobnie, tnę wtedy i tyle ile uważam za stosowne - wyznacznikiem jest wyobrażenie tego, co chcę osiągnąć, jakość negatywu/RAWa no i końcowa jakość (czyli musisz wiedzieć w jakim formacie (i rozdzielczości...) ma być wynik
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-03-22 11:31:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jak jest z fotkami konkursowymi? - czy na konkursach są jakieś obostrzenia co do kadrów oryginalnych - może ktoś mi powiedzieć?
czy to zależy od indywidualnego regulaminu, czy są jakieś powszechnie uznawane normy?
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-03-22 11:33:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak najbardziej - w terenie i jak najbardziej - świadomie (chocby dla tej jakosci o ktorej zes lolo wspominal). ale wiadomo jak to jest :(
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-22 12:41:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja w E-1 mam 100% kadru w wizjerze i staram się tak kadrowac by później już nic nie poprawiać, zdarza się jednak, że coś wykadruję, przekadruję itd, nie widzę w tym nic złego. U mnie rozkład w pokazywanych zdjęciach jest taki, że ok 80% zdjęc jest w 100% kadru, a pozostałe są przekadrowane, w tym serie kwadratowe, robione z zamiarem kwadratowej prezentacji.
fotografia cyfrowa
attaboy
fotografia cyfrowa
2006-03-22 14:18:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo: skojarzyl mi sie film war photographer (http://www.war-photographer.com/), przedstawiajacy proces tworzenia fotografii przez Jamesa Nachtwey'a. dwie stalki na dwoch analogowych body. efekty koncowe genialne --> http://www.jamesnachtwey.com/
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-22 17:39:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Różne sytuacje stwarzają różne wymagania, nie warto upierać się przy jednym rozwiązaniu.
Chrup w zasadzie myślałem o wizjerach w cyfrach. Lustrzanka, czy analogowa, czy cyfrowa ma podobne pole, z tym, że analogi chyba jeszcze mają jakościowo lepsze wizjery.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa