fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Prośba o wytknięcie wad i błędów
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-12 12:53:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,
Bawię się moim aparatem od niedawna i nie mam żadnego super profesjonalnego sprzętu. Może kiedyś. Najpierw muszę nauczyć się używać tego co mam. W związku z powyższmy mam uprzejmą prośbę do starych wyjadaczy, żeby zwrócili mi uwagę na niedociągnięcia w mojej pierwszej zamierzonej panoramie.
Sklejona z 20 fotek. Robione z włączonym bracketingiem, więc będę jeszcze robił podejście do HDRI. W oryginale 4000 pikseli wysokości. Lokalizacja to Aleje Jerozolimskie w Warszawie, niedaleko Kruczej - naprawdę centrum stolicy.

Sony Alpha 100 + kitowy obiektyw + filtr polaryzacyjny




Trzeba ściągnąć na peceta. Konstruktywna krytyka mile widziana

http://lh4.google.com/Abdulec/RpVtNHcaboI/AAAAAAAAAyc/CSFAQ6PqCY4/pano_good.jpg?imgdl=1
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-12 13:01:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MooMin - wrzuć to do galerii i dopiero zbieraj krytyki. Na forum liczysz na komentarze?
Ciekawa rewolucja.

Ale już powiem. Kamienice wyglądają jak syjamskie trojaczki w kształcie ceglanych silosów.
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:01:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm. A jak mam zrobić, żeby nie było takiej beczki?
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:12:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oddalić się od budynku, zastosować dłuższą ogniskową i unikać obiektów na pierwszym planie. Swoją drogą to zdjęcie z tym gościem w oknie mogłoby być całkiem ciekawe.
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:17:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za pomocne wskazówki - zdjęcie z gościem też mam :) Nie bardzo mogłem oddalić się od budynku, bo to w istocie trzy budynki na planie otwartego kwadratu w podwórku studni i ustawiłem się centralnie na środku (w tej samej odległości od każdego z budynków - na trawniku w psich kupach ;). Z tego samego powodu większa ogniskowa nie wchodziła w grę. Myślałem, że może da się jakimś softem to poprawić. Zdjęcie nietykane photoshopem. Tylko sklejone przy uzyciu Panorama Tools i nic więcej.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:19:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Albo kupic lepszy obiektyw, albo korygowac dystorsje spod PS albo dac taka ogniskowa, by nie byla za bardzo widoczna.
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:31:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czyli w skrócie, większą ogniskową i zamiast dwóch wierszy fotek dać na przykład 4-5 wierszy? Muszę zatem wybrać się na miejscówkę jeszcze raz. Dobrze, że gościu (mieszkaniec rudery) jest sympatyczny i pozuje z radością... ;)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:38:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja dałbym sobie spokój z panoramą w tym miejscu. Bardziej bym się skupił na tym koleszce.
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:42:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale tam jest tyle slumsowego klimatu, te napisy na murach, te wybite szyby, te przerdzewiale balkony bez barierek...
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:43:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MooMin - dla przykladu tak. Poeksperymentuj wczesniej przy jakiej ogniskowej "beczulka" jest akceptowalna - w kicie zdaje sie to ok. 24 mm choc gwarancji na to nie daje. W PS takowe beczulki dosc latwo sie prostuje (co nie oznacza, ze mozna olac optymizowanie ogniskowej).
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:49:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem bardzo wdzięczny za otrzymywane rady. Cieszę się, że jest takie fajne forum. Niestety ogniskową miałem w okolicach 26 mm :( Wogóle ten obiektyw kiepski: aberracje, flary, mydło - ogólnie lipa, ale na wypasiony mnie nie stac... Muszę poszukac jakiegoś tutoriala zatem, jak te beczki prostować. Chyba, że może ktoś umie linkiem poratować. TO się da naprawić na sklejonej panoramie, czy będę musiał każdą fotkę oddzielnie wyciągać? Może to przez to, że to 330 stopni panorama?
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:56:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skoro jest taki klimat, to rób "zwykłe" kadry, a nie panoramę. Na panoramie takie detale giną.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:13:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MooMin - teoretycznie mozna na calej panoramie ale prywatnie radze na kazdym osobno, bo kazda fotka wymaga zwykle nieco odrebnych parametrow.
Nikt nie powiedzial, ze zycie jest lekkie.

Co do kita - sam mialem (i mam) mimnoltowego, w sumie sa identyczne przeciez... i wcale nie uwazam, zeby to bylo kiepskie szklo. Szczegolnie za te cene.
Tyle, ze trzeba sie nauczyc jego mocnych (bo sa i takie) stron i wad - pierwsze stosowac, drugich unikac. :) Ale jasne, ze warto zbierac na cos lepszego.
26 mm - dziwne, dziwne... moze masz jakis mniej udany egemplarz albo co, bo moj przy ok, 30 mm byl wlasnie najmocnijeszy... nevermind.

Btw; zajrzyj sobie na forum posiadaczy minolt i sonowek -> http://klubkm.pl/forum

Fajni ludzie, fajne klimaty. No i czasem mozna od forumowicza kupic fajne szklo za przyzwoita cene :)
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-12 21:41:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze tylko chciałem dodać, że ta panorama nie była planowana jako zdjęcie do oglądania w całości, tylko do wyświetlenia na monitorze tak, żeby wysokość była na cały ekran, a potem przesuwać dolnym suwakiem i można oglądać miejsce i poczuć klimat. Jako całość wygląda okropnie - tego nie da się ukryć.
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-07-12 21:50:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
znów pozwole sobie zrobic producentom obiektywów do Sony Alpha czarny PR: kitowy obiektyw alfy jest NAPRAWDE syfiasty - wiem cos o tym: zepsuł mi wiele zdjęc zanim zamieniłam go na sigmę
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-16 15:36:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już w galerii w Panoramach
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-07-17 14:36:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tam na kitowy obiektyw do Minolty (ktory jest praktycznie identyczny z kitem sonowskim) nie narzekalem. Nie zebym byl nim zachwycony - ale tak sie sklada, ze cztery moje najwyzej oceniane fotki na tym forum sa robione wlasnie nim...

Jak to mowia? "Dobry pilot poleci nawet na drzwiach od stodoly"? :)
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2007-07-18 13:46:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie na pewno. Tylko muszę ciągle pamiętać o ograniczeniach i niestety, z niektórych fotek można albo zrezygnować, albo zaakceptować np. straszliwą komę. ;) Ale tak - zgadzam się z Tobą, w myśl zasady, że człowiek robi zdjęcia aparatem, a nie aparat sam. Na pewno miło by było miec wypasiony sprzęt, ale ja muszę się nauczyć używać i cieszyć się z tego co mam. Próbuję i staram się i próbuję...
fotografia cyfrowa
chrisq
fotografia cyfrowa
2007-07-26 10:20:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
problem, nie wiem dlaczego brak komętarzy i krytyk pod moim zdięciem, co jest nie tak? uświadomcie. Pozdrawiam odwarznych

http://www.obiektywni.pl/uzytkownik/index.php?pokaz=zdjecie&id_zdjecia=181876
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2007-07-26 10:22:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chrisq - wklej linka z galerii a nie z pf - inaczej nikt nic nie zobaczy
fotografia cyfrowa
chrisq
fotografia cyfrowa
2007-07-26 10:47:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poprawiam błąd i wklejam właściwy link

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-181876.php
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa