fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jakiego analoga wybrać?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ToSSiT
fotografia cyfrowa
2006-03-24 16:57:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

Zastanawiam się nad nowym analogiem. Chętnie bym poczytał Wasz opinie co warto kupić. Teraz wszyscy piszą głównie o cyfrówkach a mało jest miejsc gdzie można znaleźć informacje w jakiego analoga kupić, jaki do niego dokupić obiektyw/y i w jaki system zainwestować. Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam. Kwota w jakiej chciałbym się zamknąć to około 1500 PLN a cel to głównie fotografowanie okazjonalne, dla przyjemności.

Pozdrawiam,
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-24 17:03:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z autofokusem czy bez ?? Z programamui tematycznymi, czy manual w pełni Ci wystarczy?
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-03-24 17:07:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja jestem wielką fanką swego nikona więc serdecznie polecam (f90). niezbyt mocno używane body + 1-2 dobre szkła (z tych starszych modeli) zmieścisz w kwocie o której mówisz. Programy tematyczne są, ale myślę, że nie ma co zawracać sobie nimi głowy ;)
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-24 17:58:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A myślisz o nowym czy używanym? W obu przypadkach polecam Nikona! Miałem dwa - F70 i F80 i z obu byłem zadowolony. Odkąd przeszedłem na cyfrę (też Nikona) stoją na półce i się kurzą...
fotografia cyfrowa
ToSSiT
fotografia cyfrowa
2006-03-24 20:46:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do Magusa

Teraz ma Zenka czyli bez autofokusa i programow temetycznych. Dlatego wolalbym nowy z tymi dodatkami. Myslalem tez o uzywanym i dlatego w niedziele wybieram sie na gielde do Stodoly. Bede wdzieczny za sugestie.

Pozdrawiam i dziekuje
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-24 21:46:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tego co Ci się tutaj proponuje Nikon f90 a jeszcze lepiej f90x (spokojnie kupisz go za około 700 zł), jeśli wolisz Canona, to fotografowałem EOS 30 (ELAN 7E) nic mu zarzucić się nie da, Canon EOS 50E też będzie całkiem dobry. EOS 5 - jeśli trafisz dobry egzemplarz to warto zajebisty aparat za śmieszne pieniądze (sterowanie okiem to jednak tu taki dodatek nie sprawdzający się, dopiero w EOS 30 działał jak należy).

Myślę jednak, że body to drugorzędna sprawa w analogu, a najważniejszy będzie obiektyw, ten zaś zależy od systemu, który wybierzesz. Ja bym to pozielił 1 000 szkło 500 body.
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2006-03-25 09:59:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja polecam system EOS Canona. Jak już Magus napisał, najważniejszy tak naprawdę jest obiektyw, który często przewyższa ceną body. W przypadku EOS'a można w cenie do 1000zł dokupić 2,3 bdb optycznie obiektywy manulane z mocowaniem M42/Pentacon Six przykładowo Carl Zeiss Sonar 180mm/2.8 za 400zł. Carl Zeiss Flektogon 20mm/2.8 za 600zł. Jeszcze poniżej 500zł da się znaleźć jakąś 300/4. Wadą ich jest waga (mam 300 ważącą 2,5kg - ale trzyma się nawet na plastikowym bagnecie mojego poczciwego eos'a 300 :) oraz brak autofocusa do którego można się przyzwyczaić. Przejściówkę można kupić na giełdzie za 30-50zł. Jakość optyczna znakomita. Zresztą sama firma mówi za siebie...
W przypadku Nikona słyszałem, że są problemy z taką przejściówką, wymaga często dodatkowej soczewki pogarszającej jakość optyczną, poza tym podobno często nie ostrzy na nieskonczoność. W przypadku Canona takich problemów nie zauważyłem. Nie wiem jak z Minoltą i Pentaxem.
A co do konkretnego modelu to polecam EOS'a 5. Naprawdę porządny aparat. Swoją drogą na allegro widziałem EOS'a 3 za 1300zł. A to już prawie najwyższa półka jeśli chodzi o analogi Canona. Kiedyś 3500zł... :)

Pozdrawiam,

Piotrek Buda
fotografia cyfrowa
ToSSiT
fotografia cyfrowa
2006-03-28 13:51:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam

Dziękuję wszystkim za opdowiedź. Byłem w niedzielę na giełdzie i w rezultacie chyba jednak pozbieram jeszcze ale już na cyfrówkę lustrzaną. Zastanawiam się pomiędzy Nikonem D50 a Canonem 350D, jeżeli kotś z Was ma doświadczenie z tymi apartamia będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam,
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-28 14:05:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a Olympus z serii E??
fotografia cyfrowa
ToSSiT
fotografia cyfrowa
2006-03-28 17:41:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
DO: photoM

A warto? przegladajac dpreview widze ze z serii E to raczej E-500 bo E-300 ani E-330 nie zachwyca. Cena raczej porównywalna jest do D350. Chętnie przeczytam opinie posiadaczy, z góry dziękuję.
fotografia cyfrowa
ToSSiT
fotografia cyfrowa
2006-03-28 17:43:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze jedno pytanko czy można montować obiektywy M42 do Olympusów z serii E z pomocą przystawki jak do EOSów?
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-28 18:11:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Olympusy mają przystawkę z 4/3 na M42 posiadam coś takiego i jestem zadowolony !
fotografia cyfrowa
ToSSiT
fotografia cyfrowa
2006-03-29 09:37:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
DO: motyw

Dzięki za info o przystawce. Widzę, że jesteś posiadaczem E-500 i jak wrażenia polecasz?
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa