fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co mnie obchodzą jakieś punkty !!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
msolek
fotografia cyfrowa
2007-07-29 06:25:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A więc o to tu chodzi ?, o jakieś śmieszne punkty ?? ktoś kto ma dużą liczbę punktów na koncie - dostaje wysokie oceny za badziewne zdjęcie, tylko dlatego że jest "bywalcem" ??
Odsyłam do dwóch zdjęć porównanych przez kolegę Grus, - który niestety chyba ma rację.

moje zdjęcie http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-183093.php

i kolegi Paladin07 http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-183088.php

proszę o komentarze w tej sprawie, lecz coś mi się wydaje że ta galeria to strata czasu. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2007-07-29 07:06:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wniosek jest bledny, sprawa jest bardziej skomplikowana, nie wszystko zalezy od ilosci punktow, mozna naprzyklad miec niewiele punktow ale silne TWA i tez dobrze prosperowac, albo nie miec TWA ale robic odlotowe zdjecia, mozna tez nie zwracac uwagi na punkty, mozna tez bezkutecznie domagac sie od administracji zmiany systemu ocen, mozliwosci jest wiele i niekoniecznie jest to strata czasu.
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2007-07-29 11:08:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobrze prawisz Andresz,
juz w jakims poscie pisalem ze kazdy mowi ze nie o punkty tu chodzi, a tak naprawde sam siebie probuje oszukac.
gdzie sa punkty tam jest rywalizacja i tyle, po to sa punkty.
A ze ktos ma silne TWA, mysle ze mozesz i Ty miec :)
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-07-29 11:15:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe... msolek - MZ jest to po prostu tylko i wyłącznie Twoja frustracja. Wielu tak ma. Kiedy jego zdjęcia nie podobają się to taka osoba zamiast posłuchać rad, doszukać się błędów w swoich zdjęciach, przyjąć krytykę i robić dalej fotki woli zrzucić wszystko na TWA i na sławny już tekst 'Przecież jego zdjęcia wcale nie są lepsze od moich.' Z taką postawą nie nauczysz się robić dobrych zdjęć.

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-07-29 12:33:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hym, ale w tym porównaniu zdjęć autor tematu ma niestety rację. Podane przykładowo zdjęcie jest tragiczne jeśli chodzi o jakość obrazu, a w tego typu fotografii to podstawa. Poza tym nie prezentuje nic specjalnego, ani w żaden szczególny sposób. Skąd te oceny???
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-07-29 12:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popieram wszystkich przedmówców, wszyscy macie racje z msolkiem na czele...
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2007-07-29 13:07:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
slawomiek dokladnie, zgadzam sie, no ale coz tak to juz jest :D

fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-07-29 13:38:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie no, faktycznie czasami zdarza się wazelina. Jednak, czy zamiast tracić czas na dyskutowanie o niej nie lepiej iść porobić zdjęcia?
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-07-29 14:51:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popieram kolejnych przedmówców ;)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-07-29 15:15:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masteryum -> nie zawsze jest odpowiednie światło, żeby robić zdjęcia :) właśnie dostałem odwet za obietkywizm pod jednym z wymienionych wyżej linków, na szczęście mam na początku strony wabik na odweciarzy ;)
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-07-29 16:00:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Slawomirek, dobry fotograf potrafi wykorzystać każde warunki pogodowe aby zrobić dobre zdjęcie :) Mam nadzieję, że kiedyś też dojdę do takiej wprawy :)))
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-07-29 21:09:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
msolek... dziecinade jakas szerzysz... powiem tak... mam nadzieje ze bedziesz DALEJ EGZYSTOWAL RAZEM Z NAMI NA TYM SERWISIE zgodnie z tym co napisales w TEMACIE tego posta. niech nie obchodza cie punkty tylko rob zdjecia i staraj sie WYLAPAC dobre komentarze ktore cos ci dadza albo wytkna bledy. dzialaj a nie czepiaj sie tego ze jedna pszczola jest bardziej sexy od konika :P i ma wiecej punktow ;)
fotografia cyfrowa
christos
fotografia cyfrowa
2007-07-30 00:22:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
21000pkt, 34000pkt, 1012pkt, 85pkt (nowy), 176697pkt (mistrz własnej świadomości).......... stawiam na nowego bo zauważyłem jego fotę a Wy?
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-07-30 10:47:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
christos to daj link do "nowego"
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-07-30 11:44:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
msolek
oczywiście masz rację i jest absolutnym faktem, ze szczególnie kategoria makro na tym forum ma specyficzne TWA i bardzo trudno sie do niego przebic.
ja np mimo, ze makro jest jednym z moich ulubionych tematów , praktycznie zaprzestałem publikowanie czegokolwiek w tej kategorii jak również oceniania jej, chyba że coś mnie absolutnie zachwyci (zdażaja się takie perełki) alebo totalnie wkurzy gdy jest totalnym badziewiem a zbiera niezasłuzone oceny
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-07-30 12:27:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko prawda, z tym, że:

1. system punktów na OB jest bzdurny jak mało co - nie premiuje jakości lecz ilość

2. po pewnym czasie pobytu na OB emigranci z innych serwisów z reguły powracają na stare śmieci
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-07-30 13:05:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marto nie do końca rozumiem twoje zastrzeżenia co systemu punktacji, moim zdaniem nie jest najgorszy, natomist sposób jego uzywania przez uzytkowników to juz inna sprawa (to troche tak jak z komunizmem i jego wdrażniem w zycie)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-07-30 13:25:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Piotrze, polecam Twojej uwadze tę wystawę:
http://www.802procent.pl/

to 802 procent to naturalnie 802% normy

system punktacji na OB jako żywo przypomina mi tamte czasy
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-07-30 14:06:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wystawa genialna,
a co do systemu punktacji to oczywiście masz trochę racji , ale nie bardzo widzę inny sposób , oczywiście niezapomniane FF funkcjonowało bez tego ale przypomnij ile agresji niosło ze soba słowo GNIOT, jakze często tam sie pojawiajace, mysle że -1 wywołuje mimo wszystko mniejsze emocje (choć oczywiscie niektórych osobników to sie nie tyczy)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-07-30 16:47:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo 2007-07-30 16:15:08 - 1. toteż właśnie reemigruję 2. ekstrapolując moje porównanie dokonujesz manipulacji w stylu red. Żakowskiego
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-07-30 19:30:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo, trochę przegiąłeś z tym porównaniem, ale generalnie masz rację,
problemem są userzy, czyli wracając do mojego porównania komunizm jest cacy tylko ludzie są do kitu (myślę że to się zresztą tyczy każdej dziedziny życia)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-07-30 19:43:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo 2007-07-30 19:24:53 - widzę, że zabolało
fotografia cyfrowa
wujek
fotografia cyfrowa
2007-07-31 22:42:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeżeli chodzi o pkt to nie mam nic przeciwko nim, natomiast mz zly jest sposob eksponowania tych punktow.
Wystarczyloby, żeby przy nicku zniknęły w/w i powinno zniknąć wiele wątków z forum dotyczących punktacji.
W chwili obecnej cały serwis jest postawiony na punktach, jakby byly najważniejsze na świecie i od nich zalezala przyszla emerytura uzytkownika,
a wystarczy uwolnić nicki od tych punktów i nie traktować ich jako zaliczonego komentarza i mz problem sie w dużej mierze rozwiąże.
Wtedy znaczenia nabierze "slowo " i może zaczniemy do siebie mowić.
Lolo, masz racje, że ta sytuacja służy tylko i wyłącznie włascicielom portalu. Kasa, ruch na serwisie a tłuszcza niech sie leje...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-08-01 08:38:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
racja, racja wujku !

lolo 2007-07-31 21:21:59 - są inne możliwości
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-08-01 12:00:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w 100 % zgadzam się z wujkiem
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa