fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co mnie obchodzą jakieś punkty !!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-08-01 12:36:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moze lepiej podawac przy nicku srednia ocen XXX /3.84 - to juz by byla wskazowka od razu, ze fotki sa wysoko cenione, a nie ze duzo i dawno wystawia?
Albo dac opcje (kto chce) zeby w menu mozna bylo

1. Wylaczac ilosc punktow przy WLASNYM nicku
2. Nie bylo widac punktow przy cudzych nickach

I po sprawie. Tak jak z gwiazdka konta premium.

I po ptokach. Mi te punkciki nie przeszkadzaja, a nawet nieco motywuja - cieszy mnie, ze mam ich coraz wiecej ale nie na tyle by tanczyc przy biurku, bo kolejny tysiak zarobilem. Z drugiej strony ciekawe obserwowac dynamike takiego Cybermantisa, ktory pare miechow temu mial na koncie jakies 200 pkt, a teraz juz ponad 10.000

Co wy macie do tych punktow? :)

Grunt to sie nie przejmowac i robic swoje.
fotografia cyfrowa
wujek
fotografia cyfrowa
2007-08-01 13:17:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter, odnoszę wrażenie, że uczestniczysz w tym wyścigu szczurów.
W każdych zawodach są zawodnicy ale też są sędziowie.
Tylko w prawdziwych zawodach jest grono sędziowskie wyznaczone i przede wszystkim kompetentne.
Natomiast OB stało się taką swoistą areną gdzie każdy jest zawodnikiem ale jednocześnie i sędzią.
A jak wiadomo taka sytuacja doprowadza do różnych większych i mniejszych patologii.
I przez to powstaje niezdrowa sytuacja. ...Ot tyle.

Stawianie średniej przy nicku częściowo ma sens ale zostają np. tacy użytkownicy, którzy blokują ocenianie.
I co z nimi począć? Out z serwisu? Czy może założyć im odzdzielną galerię?

I z tymi opcjami jeszcze jedna uwaga.
Przy tak dużym portalu podstawowe zasady funkcjonowania użytkownika muszą byc jak najprostsze, wręcz prymitywne.
Tak naprawde aktywnych jest tylko jakiś tam mały promil wszystkich odwiedzających. Przykładem są posty
typu, "jak załadować zdjęcie", "dlaczego mi wymoderowali zdjęcie". Co oznacza, że nie czytali nawet faq-a.
I nie wiedzą po co to i na co to.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-08-01 13:19:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter: "Grunt to sie nie przejmowac i robic swoje. " - święte słowa Waszmość Pana... :D
fotografia cyfrowa
filozof
fotografia cyfrowa
2007-08-01 21:11:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że jak kogoś nie interesują punkty, to albo blokuje ocenianie, albo wrzuca fotki na stronkę www.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-08-02 14:23:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wujek - jakbym nie uczestniczyl, tobym tu nie byl. :)

Ale wyluzowalem sie na tyle, ze choc naturalnie jest mi milej gdy moja fotka dostaje powiedzmy 100 okt ze srednia 3.8 niz 12 i 2.3 - to jednak w pierwszym wypadku nie popadam w euforie, a w drugim depresje. Fotografia to moje hobby, wystawianie tu fotek to taka zabawa dla mnie jak puszczanie kaczek na stawie - chcialbym, zeby moja kaczuszka byla najlepsza (bo kto nie, tak z czystym sumieniem niech sie przyzna) ale kontentuje sie tym, ze choc tak nie jest, to moj kamien ladnie po wodzie skika. Cieszy mnie fakt, ze moje fotki sie ludziom ogolnie podobaja, cieszy mnie ze ludzie ze swietnymi fotkami w PF pod moimi mile rzeczy czasem pisza. Rosnace punkty tez mnie ciesza, nie powiem nie - ale duzo bardziej ciesza mnie konstruktwne komentarze pod fotkami. (Choc konstruktywny komentarz + dobra ocena to je ono :))
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-08-02 16:07:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zlikwidować pkt. i tyle, ...wystawiamy zdjęcia aby je pokazać i zbierać rady/ doświadczenie - czy dla celu zbierania jak największej ilości cyferek :/
Swoją drogą zauważyłem że zdjęcia z bolakdą mają mniej komów - dlatego tego jej nie włączam.
Przyznam sie bez bicia że też często wystawiam "gołą" cyferkę ;P - ale staram się też coś kreślić pod zdjęciami...
Gdyby nie było ocen, lub były wszystkie uwarnkowane 10`ma słowami to pojawiały by się częściej komentarze, na których "Nam" zapewne najbardziej zależy, i przy okazji było by grubo mniej postów tego typu na forum.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-08-02 17:31:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
schranzee 16:07:11 - raz, że zdjecia z blokadą mają mniej komentarzy, dwa że te komentarze nierzadko są typu "dlaczego nie można oceniać?"
ludziska kochają widzieć, jak przyrasta... 802 procent normy ;-)
fotografia cyfrowa
picaro
fotografia cyfrowa
2007-08-16 14:39:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, jestem nowy na tej stronie (nie powiem "w spolecznosci") i widze kroki, ktore przedsiewziela GTW. Mianowicie, juz od pocztaku, od samego zarejestrowania przysylaja liscik w stylu: "jestesmy mlodym, zaj... spoleczenstwem pomimo to z kazdym dniem zdobywamy tysiace nowych uzytkownikow." tyle przedstawienia. Nastepnie, co mnie tknelo, to apel o szacunek dla innych wspoluzytkownikow i kulture. Nawet motto takie jest. przyszlo mi do glowy, ze cos jest nie tak, jesli trzeba na to zwracac uwage. Nastepnie zajrzalem do artykulow, ktore napisali szacowni obiektywnisci. Rzuca sie w oczy artykulik o dobrym wspolzyciu. Wniosek - cos musi byc baaaardzo nie tak z ta stronka. Ale ok, zaladowalem zdjecia, poprosilem o opinie komentarze, oceny. Nawet pare dostalem. 0,0,0,+1(!); za ciemne, za ciemne, za kolorowe.... "ok", pomyslalem, "zdjecia mi sie podobaja, innym podobaja, tylko ta stronka musi miec podniesiona poprzeczke... za wysokie progi, dla ciebie, picaro". Oczywiscie, popatrzylem na zdjecia innych uzytkownikow, calkiem niezle. Powiem wiecej - zaczalem szukac klucza do oceniania. To co znalazlem obrzydzilo mi obiektywnych.pl. Macie ladny artykul o sztuce fotografii w kulturze pisany przez pewna pania. ne jestem kims, kto moglby was oceniac, ale wydaje mi sie, ze wszystkie dobrze ocenione zdjecia wpisuja sie w jeden nurt. Co nie znaczy ze sa zle!! sa bardzo dobre!
Pewien wikliniarz "lolo" probuje pluc wlasna filozofia widzenia nieudacznikow. "...Świadomość własnej wyższości, pragnienie wyjątkowości i poklasku tłumów, napawanie się własnymi osiągnięciami, duma, pycha...." Taaa.... doglebna analiza psychologiczna, jak na wikliniarza. Co wiecej zgadzam sie z nia. przeszkadza mi tylko to, ze lolo traktuje te cele jako niegodne czlowieka. Moze kolezka powinien siegnac troszke do ksiazek, albo latwiej - wikipedii i poczytal o wynalazku Maslowa? Domyslam sie, ze tacy roe czy lole sa artystami z dziada pradziada. I niczym szlachta gardza chlopstwem....
Ok, wystarczy osobistych wycieczek ;)
Generalnie - serwis mi sie nie podoba (jest to chyba jedyny serwis, gdzie na gorzkie zale zostal przeznaczony specjalny dzial na forum ;D ) i nie zamierzam z niego korzystac. Jestem swiadom wlasnej wartosci i pomimo nieudolnosci mojej w sztuce fotografii nie pozwole pryszczatym wikliniarzom pogardzac soba.
Dobranoc.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-08-16 15:00:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@picaro odpowiem tak: OK. Twoja decyzja, chcesz, zostań, nie chcesz - odejdź. Zajrzałem do Twoich zdjęć; nie są słabe, ale mają też mankamenty, jeżeli wydają Ci się niedocenione, to powiem, że jest to normalna reakcja ogromnej wiekszości 'nowych' na Ob., bo userzy z 'wejściem smoka' zdarzają się niesłychanie rzadko. Ja sam nie tak daleko odbiegłem od tej pozycji, bo zarejestrowałem się w początkach maja; jestem z tych baaaardzo przeciętnych, a jak widzisz po ilości punktów, zdecydowanie z dolnych sfer, więc wypowiadam się z podobnego punktu widzenia. Jasne; jest mnóstwo niekonsekwencji w samym systemie oceniania, a tym bardziej w jego implementacji przez oceniających... ale jakoś to funkcjonuje i chyba w sumie spełnia swoją rolę. Co do Twoich zdjęć, to wydaje mi się, że nikt nie wyrażał się o nich z pogardą; nie złapałeś też paru minusjedynek, co się często przytrafia. Odwrotnie; pod zdjęciem 'Mostek' user menisk napisał Ci bardzo sensowną konstruktywną krytykę, w której wypunktował, co mu się w nim nie podoba... Jeżeli taka krytyka Cię obraża, to istotnie nie masz tutaj czego szukać... jednak moja rada, jeżeli jeszcze tu zajrzysz, rób nowe foty, bo widać, że wiesz na czym to polega, i publikuj dalej, oceniaj innych (na razie tylko werbalnie), broń swoich prac, jeżeli masz do nich przekonanie.

Uogólniona opinia, którą wraziłeś na temat Obiektywnych, jest dla nas krzywdząca i niesprawiedliwa.

Pozdrawiam, UT
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-16 15:08:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na szczęście lato niedługo się skończy, temperatury spadną i zapanuje jesienna, jakże bliska wszystkim, mglista i wilgotna pogoda :)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa