fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Pomysł na rozterki Lizaka
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-26 22:23:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam taki pomysł apropo rozterek Lizaka :)
Niech kazdy zrobi dla niego swojego rodzaju zestawienie - np w danym systemie do okreslonej kwoty i co by sie w niej zmiescilo - wg jego potrzeb i mozliwosci finansowych - czyli np na poczatek chce miec takie i takie szkla - do tego lampe lub nie - dodatkowe filtry czy akumulator - jaka karta itp - i niech kazdy to zrobi dla systemu, ktory by wybral potem mozna np opisac zalety takiego rozwiazania - uzytych obiektywow itp - moze w koncu mu sie przejasni wtedy :)))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-26 22:33:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja ze swojej strony zrobie np przykladowe zestawienie dla NIkona D50

Nikon D50 czarny + AF-S DX 18-70mm F/3,5-4,5G + torba - to okolo 3000 srednio mozna juz wyjac - i co tu mamy na poczatek puszka jaka jest kazdy wie ma wady i zalety - to sobie doczytasz -szklo z w miare szerokim katem - kit od D70 - niezbyt jasny ale IMHO nie tragiczny

do tego szkla musialbys sobie kupic (o ile uznasz, ze Ci potrzebne ) filtry - np polowkowy szary i polar - tu ceny sa bardzo zroznicowane - doszukaj - ale zalozmy, ze za w miare normalny zaplacisz kolo 200 -250 zl

Do tego jesli chcesz amatorsko sie bawic w jakies foty przyrody w stylu polowanie na ptaszki itp [podkreslam amatorsko] dokupujesz najtansze tele systemowe np Nikon AF 70-300MM F4.5-5.6G czarny (do wyjecia ponizej 500zl czasem nowka) lub np cos nieco lepszego jak np Sigma 70-300mm APO DG Super Macro ale to juz ponad 850 zl

Do portrecikow na poczatek na pewno styknie 50/1.8 za okolo 500zl

Mozesz tez pomyslec o lampie > SB600 (o SB800 mam swoje zdanie ale uwazam, ze jak sie nie bawisz w sluby czy inne uroczystosci zawodowo to raczej nie ma sensu jak nie srasz kasa) to wydatek rzedu w najlepszej ofercie okolo 800-900zl

Do tego dolicz karte 1GB SD - tu wg uznania mozesz tez dodac databank itp lub wiecej kart

Do tego akumulator dodatkowy

Do tego mozna dolozyc filtr do tele
I jak widzisz Lizak ceny zaczynaja sie mnozyc i mnozyc a zauwaz, ze jak narazie masz bardzo niepozorna puszke z zestawem najtanszych obiektywow o slabym swietle i do tego pare filtrow i lampe

Teraz masz mniej wiecej jako takie pojecie jak to wszystko wyglada przy rozbudowywaniu

Mozesz oczywiscie kupic zestaw oszczednosciowy i np potem przez rok - poltora roku zbierac na dobry drogi obiektyw

i tak w nieskonczonosc :)))))
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-27 16:09:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme przedstawił to bardziej dosadnie niż ja w wątku założonym przez Lizaka :)
Tak właśnie jest. Odpuściłem sobie D50, bo zdałem sobie sprawę z faktycznej
ceny tego aparatu :) Dlatego postanowiłem poczekać z lustrem jeszcze czas jakiś.
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-27 16:20:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy nikon d50 obsluguje zdalne zwalnienie migawki (wezyk, pilot lub inne ustrojstwo) ?
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-27 16:22:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Arkjus, o ile mi wiadomo - tak.
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-27 16:24:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pozatym widzialem w mediamarkcie w berlinie d50 + obiektyw sigmy chyba cos w rodzaju 18-70mm za ok. 450 EU na pewno nie wiecej jak 500 czyli pstrykajacy zestaw wychodzi juz za 2000 PLN
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-27 16:37:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nawet u nas jakiś czas temu, całkiem niedawno, była promocja w bodaj poznańskim MM. "Pstrykający" zestaw można było złapać za 2222 złote. Ja miałem już swojego S2, więc tylko zapłakałem. No, ale co się odwlecze, to nie uciecze.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-27 17:41:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jesli chodzi o ceny krajowe to D50 + AF-S DX 18-70mm nie widzialem taniej jak 3000 narazie - ale mysle, ze do jesienie jeszcze stanieje - jak nie obiektyw to body jeszcze ze 150 - 200 zl
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-27 17:42:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BernArt - no tak niestety jest ja jak zaczelem liczyc tak na poczatek to wyszlo mi kolo 5500 - 6000 zl
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-27 17:44:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A przeciez to w sumie jedna z najtanszych lustrzanek w konfigu z tansza lampa i raptem dwoma tanimi szklami + duperele typu filtry torba karty itp i cena sie zaczyna robic podwojna, ze tak powiem :)))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-27 17:58:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prosiłbym kogoś o napisanie podobnego zestawienia dla Olympusa e-500 tzn zakres obiektywów taki aby pokrywał to co w tym zestawie z Nikonem - czyli 17-80 + 50/1.8 + 70-300 z funkcja Makro do tego filtry + lampa + karty + torba + akumulator
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa