fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądanie zdjęc wg katalogów tematycznych
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-27 11:31:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem jak u Was ale ja ostatnio przeszedłem na inny system (nie nie nie E-system :))) przeglądania i oceny prac - nie wchodzę już w najnowsze jak leci tylko spokojnie przeglądam katalogami tematycznymi - co mi to daje ? Koncentruje się głównie na oglądaniu prac z tematyki, która mnie interesuje nie tracac czasu na działy pozostające poza kręgiem moich zainteresowań
Co więcej podoba mi się to, że np wchodząc w watek dajmy na to makro mam pięknie rozłożone porównanie poszczególnych prac - łatwiej się wtedy odnosić do nich na tle innych mniej lub bardziej udanych - nie ma tak, że raz oglądam pejzaż potem zaraz portret a na koniec abstrakcje - co więcej śmiem sądzić, że właśnie przeglądanie i ocena katalogami tematycznymi jest bardziej obiektywna bo skupiamy się bardziej chwilowo na jednym temacie (tematyce) i mamy lepszy wgląd wtedy na poziom prac przez ich porównanie

Ciekaw jestem Waszych odczuć na ten temat
Czasami zdarza się a wręcz bardzo często - zaobserwować mi bardzo duży rozdźwięk między ocenami poszczególnych prac w danym katalogu tematycznym - podejrzewam, że wiąże się to właśnie przez to, iż dane zdjęcie "leży" wśród innych tematycznie i oceniający w danym momencie nie mają odniesienia do innych prac i ich ocen - zdarza się czasami, że np jest jedno makro na stronie głównej - zakładamy przykładowo, że dość słabe przedstawia np jakiegos owada - ocenione jest dość wysoko - ale otwierając już katalog mamy parę linijek dalej miniaturkę o podobnej tematyce i z lepszym czasem wykonaniem ale ocenioną niżej bo akurat koło niej na głównej stronie była wtedy praca wybitna - dlatego IMHO uważam, że ocenianie i oglądanie katalogami jest bardziej wygodne i obiektywne
:)
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-27 12:23:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
System jak system... Zakładasz, że przypisanie zdjęcia do kategorii jest zgodne z tym, jak Ty to robisz - a to nie musi być prawda...
Makro rośliny lub robaka może być również przypisane do "przyrody", "zwierząt"... Zależy od uznania wystawiającego. A rozdźwięk pomiędzy ocenami to chyba zupełnie inna historia!
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-27 14:05:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chodzi mi tylko o odniesienia w obrebie jednego katalogu przy podobnym typie zdjec a nie w kilku katalogach
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-27 18:34:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Równocześnie niektóre zdjęcia mogłyby należeć do kategorii portret i dziecko ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-27 18:46:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fakt ;))
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-28 16:46:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez od dawna ogladam kategoriami, tez uwazam ze mozna sie lepiej odniesc do prac, chociaz czasami sie zdarza ze dzielo wybitne umyka mojej uwadze bo jest w innej kategorii przez przypadek....
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-28 19:14:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No ja raczej od niedawna ale coraz bardziej podoba mi sie ten sposob przegladania foto z calego dnia - jest chyba wygodniejszy
fotografia cyfrowa
Hya
fotografia cyfrowa
2006-03-28 21:27:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przegladam katalogami ta tematyke ktora mnie interesuje najbadziej, a dodatkowo zeby nie umknely mi co ciekawsze prace ogladam kilka stron z galerii z najnowszymi zdjeciami, jesli mam czas - zeby nabyc pogladu na to co sie dzieje ogolnie. :)
fotografia cyfrowa
tataOskara
fotografia cyfrowa
2006-03-29 08:24:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:: najczseciej ogladam glowna galerie, w zasadzie interesuja mnie wszystkie rodzaje prac,
fakt kiedys przegladalem katalogami, ale jakos tak mi sie zmienilo ;) i stalem sie politematyczny ;)))

pozdrawiam Obiektywnych.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa