fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
055 x-series
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
witt90
fotografia cyfrowa
2007-08-17 22:19:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krótkie pytanie.Czy ktoś z szanownych userów używa już któregoś manfrotto z seri X ? Pytam bo zastanawiam się czy ta nowa seria jest warta zainteresowania.Nie chcę wpakować się na minę a nadszedł czas zakupu nowego statywu.Z góry dzięki za informacje.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-08-17 22:42:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sluchaj.. po co ci manfrotoo.... kup goldphoto to idealna kopia a jak chcesz poznac dokladne roznice to spytaj rollerskate...

czy chcesz przeplacac za logo gdzie jakosc jest praktycznie taka sama ? :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-17 22:44:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witt - zależy co chcesz zapiąć na tym statywie. Jeżeli lustro z ciężkim obiekwtywem to manfrotto spełni Twoje oczekiwania. Jeżeli z kitem to wystarczy coś tańszego, chociaż...ze statywem jest tak, że im cięższy tym lepszy;) Ja używam Slika, który waży ledwo 2kg ale solidność z górnej półki. Muszę tylko uważać w czasie huraganów ;)))
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-08-17 23:16:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha... ktoś tu gdzieś ostatnio pisał, że statywy dzielą sie na
za lekkie, żeby utrzymać przyzwoity sprzęt
oraz
za ciężkie, żeby je nosić
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-18 00:32:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Święte słowa, MartaW :)
fotografia cyfrowa
gizmo
fotografia cyfrowa
2007-08-18 07:32:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kupuj Manfrotto, to statyw na lata wart pieniedzy, które wydasz. Mam 055CLB - ciezka i solidna sprawa. Jesli jest jakas nowa seria X to z pewnością Manfrotto nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Najlepiej sam zobacz jak Ci ten statyw pasuje, weź do rąk. Podróby czy też kopie (?) Manfrotto lepiej między bajki włożyć . Silk jest fajny bo mam takiego małego fikuśnego, jednak to nie jest ta klasa sprzętu co Manfrotto. Do Manfrotto polecam głowice 804rc2.
fotografia cyfrowa
witt90
fotografia cyfrowa
2007-08-18 11:25:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za szybkie info. Podróby w stylu goldphoto odpadają.Potrzebuję kolumnę centralaną montowaną poziomo ;-)Nowa seria X ma mechanizm zmiany położenia tej kolumny w pozycji poziomej nowego typu.Wszytko ładnie się zapowiada...tyle,że pomyślałem sobie iż ten nowy mechanizm w założeniu ma być szybki w użyciu co deklaruje producent.Moje obawy wynikaja z dość prostej zależności : prosty szybki mechanizm...ale w zamian za co ?? mam nadzieję ,że nie kosztem stabilności zwłaszcza w pozycji wyciągniętej maksymalnie kolumny centralnej.Mam nadzieję,że wreszcie gdzieś uda się mi dowiedzieć cos na ten temat.W sklepach w Poznaniu gdzie mieszkam nigdzie tego statywu nie mają więc opcja obmacania i obwąchania odpada ;-(
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-18 11:37:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W Wawie obmacasz w paru miejscach, ale to jednak kilka km jest ;)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-08-18 13:18:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie dawno miałem ten sam dylemat co Ty. Potrzebowałem stabilnego statywu nadającego się do noszenia na plecach (krótki po złożeniu), z możliwością szybkiej zmiany położenia centralnej kolumny. Kupiłem 190XPROB z głowicą 804RC2. Jak na razie nie zauważalnego wpływu poziomej kolumny na stabilność (a używam jej często). Bardzo podoba mi się to jakie możliwości dopasowania dają nogi statywu. Odnośnie głowicy. Teraz wiem, że w moim przypadku lepszym rozwiązaniem była by głowica kulowa, ponieważ ta umożliwia o wiele szybsze ustawieinie kadru, niż 804RC2 gdzie położenie jest regulowane przez aż 3 pokrętła. Problem w tym, że solidna głowica kulowa waży, a co za tym idzie potrzebuje cięższego statywu. Generalnie jestem zadowolony z 190XPROB, ale jeśli większe gabaryty nie mają dla Ciebie znaczenia to kup 055XPROB.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-08-18 13:25:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kupiłem w wawie przez allegro: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=2294435
fotografia cyfrowa
wacha123
fotografia cyfrowa
2009-10-20 14:08:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ptasiarze-statyw i głowica?Jakich zestawów używacie, które polecacie? Mój zestaw waży ok 5kg. Wiem jaki byłby idealny:gitzo+wimberlay ale za dużo kosztują. Szukam czegoś do 2 tyś. zł.
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2009-10-20 14:34:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam od pewnego czasu Benro A-600EX+HD-38 i jestem bardzo zadowolony.... solidnosc wykonania, odpowiedni opor wszystkich pokretel, doskonala wysokosc... godny polecenia...
fotografia cyfrowa
wacha123
fotografia cyfrowa
2009-10-20 17:26:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Keda a z jakim zestawem pracujesz?
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2009-10-20 19:30:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
od siebie dodam ze niedawno wybieralem zestaw statyw + głowica - do mojego ciezkiego 1dMk2 i padło na manfrotto - ale dostalem do testow benro i na nastepny dzien decyzja byla prosta - 50% oszczedności a jakość podobna- BENRO 65EX + głowica HD 38 - stabilny z wszystkim co potrzeba.

witt - a gdzie szukałeśw poznaniu bo ja swojego kupiłem na junikowie - w razie czego pisz na priv
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2009-10-20 20:00:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wacha123: moj najciezszy zestaw to D70s + sigma 70-300 APO, zatem nie jest az tak ciezko, lecz mam porownanie do Sherpy 600r wczesniej bylem tez zadowolony z niego, lecz jak teraz uzywam benro to velbon wydaje sie zabawka...

robilem nawet test na benro: uwiesilem sie na nim (oko 80 kg) i dal rade.....
fotografia cyfrowa
wacha123
fotografia cyfrowa
2009-10-20 22:21:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widzę,że oboje macie benro z tą samą głowicą. Zainteresuję się nim bo nie tyle zależy mi na oszczędności na manfrotto tylko żeby był wart tych pieniędzy. Manfrotto zawiódł mnie 2 razy:raz pożyczyłem od kolegi potężny statyw(serii nie pamiętam)do obserwacji ptaków z podpiętą lunetą swarovskiego i niestety zaciski puszczały a całość zjeżdżała w dół;drugie rozczarowanie to monopod automatyczny 334b(nie tani bo 300 zł)który działał całkiem fajnie do momentu kiedy nie wstawiłem go poł metra w wodę-cały automatyzm się sp.... i jak zajrzałem do środka "jak to jest zrobione" to powiedziałem,że nigdy więcej manfrotto. Dzięki za odpowiedz i czekam na dalsze opinie
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa