fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
News: D300 i D3 czyli nowy sprzęt od nikona:)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-09-02 01:24:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ludzie ja chce budżet domowy przetrzepac i nikt nie pomoże ??? hehe :)
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-09-02 01:38:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobra może dokładniej
mam wolnych walorów trochę i zakupu udało mi sie przeforsować:)
najpierw opcja na 30d była , pózniej na d200 ,pózniej na 5d ,teraz na 40d i wy mi z d 300 wyjeżdzacie !
mam komfort zakupu i szkiełek :) a co ! więc wybór jak najbardziej godny zastanowienia :)
bo trzeba sie na system zdecydować :)
i wielka przepaść przede mną !!! :O
co robić ????!
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-09-02 01:41:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdjęcia
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-09-02 01:46:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bicki ale ja naprawde mam dylemat a foty jak ta lala zobacz :)
ja mam naprawde taka tonalną rozpietośc gustów hehe wielkie go nie zdecydowania :)
fotografia cyfrowa
tymoteuss
fotografia cyfrowa
2007-09-02 02:38:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wybór jest prosty. Idziesz do sklepu. Bierzesz w rękę i wybierasz tego, który lepiej leży Ci w dłoni najlepiej. Uważam, że nie ma sensu bawić sie w porównania, który robi lepsze zdjęcia.
fotografia cyfrowa
CyBeRmAnTiS
fotografia cyfrowa
2007-09-02 02:41:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
system jak samochód przetestujesz i najwyzej zmienisz
przeciez to zaden problem
ja teraz w canona wchodze
jak ni podpasi to nikon spowrotem albo fuji czy jakas sigma
czego nie sprobujesz
tego nie posmakujesz :)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-09-02 03:41:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie zamienilbym mrk na ta 3 nikona :)
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-09-02 11:09:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sa rozne zboczenia ;)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-02 11:14:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tymoteuss - ale dobrze wczesniej wiedzieć w którą stronę, jaki model ma ciągoty, jesli chodzi o barwy. Co do lepszych i gorszych zdjęć, to każdym można takie zrobić.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-09-02 11:19:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon będzie miał pełną klatkę - przypomnijcie sobie tamte dyskusje o rzeczach niemożliwych :DD
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2007-09-02 12:58:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
" Nowe szkła. Piękny zestaw 24-70/2.8 i 14-24/2.8, szczególnie dla kogoś, kto preferuje szerokie kąty. Niestety inne parametry są już mniej zachęcające: 24-70/2.8 waży 900 g, a 14-24/2.8 1000 g. To jeszcze nie jest najgorsze. Najgorsze są oczywiście ceny tych szkieł, tradycyjnie dla Nikona bardzo wysokie: odpowiednio $1700 i $1800. Ceny w Europie można sobie ekstrapolować ;-) Jest też kilka nowych tele: 400/2.8 (4.9 kg), 500/4 (3.9 kg) i 600/4 (5.1 kg).

Premiera tych szkieł daje jednak do myślenia. Otóż najprawdopodobniej można zapomnieć o wykorzystaniu starszych obiektywów z D3, czyli z pełną klatką. Stąd taka zmasowana premiera aż 5 szkieł. Najwyraźniej uzyskanie dobrych wyników na rogach klatki wymaga jednak zaprojektowania nowej optyki, uwzględniającej wymagania matryc. Wszystkie nowe obiektywy mają nanokrystaliczne powłoki, które mają zabezpieczać przed wewnętrznymi odbiciami od matrycy. Zobaczymy na ile udało się to Nikonowi. Jedno jest pewne: przejście na FF będzie sporo kosztować. Amatorzy muszą więc chyba jednak trochę poczekać. "
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2007-09-03 00:07:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kontynuując temat dorzucę coś takiego:
http://review.fengniao.com/64/644874.html
http://review.fengniao.com/64/644918.html

...tak jak myślałem z iso12800 nie jest najlepiej - szumi równie mocno co 1600 w d80 :p
...dla tych co nie kumają krzaczków: http://world.altavista.com/tr (tłumacz)
fotografia cyfrowa
Szamrok
fotografia cyfrowa
2007-09-03 04:03:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko zapowiada sie pieknie i nowe aparaty wygladaja cacy, ale osobiscie jestem nieco rozczarowany. Mianowicie na minus zaskoczyl mnie brak iso100.
Wiem, ze podyktowane jest to wymaganiami rynku i wiekszosc przyszlych uzytkownikow juz zaciera rece na te wysokie czulosci, ktore ponoc nie szumia, a raczej szumia bardzo przyzwoicie. Ja jednak osobiscie (i chyba nie tylko ja) spodziewalem sie czegos bardziej zblizonego do Canona 5D, czyli iso50, a juz na pewno nie braku iso100.
Wiem, ze dostepny bedzie tryb Lo = iso100, ale takie programowe obnizanie czulosci to nie to samo. Jakosc pojdzie w las... ;) Pozostaje miec nadzieje, ze przy nowym (lepszym :)) natywnym iso200 nowe puszki beda robily zdjecia nie gorszej, a moze lepszej jakosci niz przy obecnym iso100. ;)
W przeciwnym razie w moim przypadku zmiana body poki co mijala by sie z celem...
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-09-03 04:08:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakie iso 12800 ludzie zejdżcie z drzewa to tani chwyt reklamowy dla naiwnych !
jaką jakość mają foty zrobione topowymi aparatami przy iso 800 ? -progową !
jak ktos chce ziarno i szumy w nocy fotogrfować to niech sobie piasku na obiektyw nasypie :)

szamrok brak iso 100 to pomyłka ! nie zaskoczenie !
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2007-09-03 04:39:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BlueD, a moze na poczatek http://www.albertus.pl/sklep/3/71883 , pzdr
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-09-03 04:48:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tadam co ty mi ksiazke pokazujesz ? a po co /
sprzedaj na stocku fote z iso 1000 hehe za 1 (one ) dolara nikt nie kupi , hobby to fajna rzecz ale bez przesady :0
lepiej foty pudełkiem po butach z dziurka robić :) na starym papierze - bo to oryginalne . a nie rozprawiac o fotach w iso 12000 !
to tak jakby ktoz rozmowe prowadził czy kino domowe lepiej ogladac na firance gładkiej , czy jeszcze się uda na takiej z grubym wzorkiem .
pewnie sie uda tylko po co ?
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2007-09-03 11:22:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BlueDun: ale fotografia to nie tylko studio i stock... jest jeszcze chociażby reporterka, wiele wydarzeń odbywa się w ciemnych pomieszczeniach, gdzie błysk może zabić klimat lub po prostu nie wypada / nie ma możliwości błyśnięcia... d3 ma być typowo reporterskim aparatem, do studia są 'lepsze' średnie formaty, a dla amatorów coś pokroju d300... odnośnie iso100 to już dokładnie nie pamiętam, ale czytałem kiedyś coś o najniższym poziomie szumów (czy czegoś tam) dla matrycy i widocznie jakość generowanego obrazu nie różniłaby się między 100, a 200 dlatego został wprowadzony tylko tryb LO będący odpowiednik iso100... nikon nie jest firmą która istnieje od miesiąca, więc te posunięcia na pewno są zaplanowane...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-03 11:41:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
brak niskich czułości w aparatach ma jedną zasadniczą wadę... ciężko przy dużej ilości światła uzyskać małą GO
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2007-09-03 11:41:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PS tutaj też jest trochę o wysokim iso z d3
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=24652902

mz nikon dobrze zrobił, że poszedł w wysokie czułości i jakość obrazu na nich a nie w megapiksele
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2007-09-03 11:44:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M: setka jest... a poniżej, no cóż pozostają szaraki :p
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-03 11:46:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
everyman, tak mi się nasunęło, gdy obcowałem ostatnio trochę z nikonem d50 i przy założonych 50/1.4(1.8) tylko ja mogłem robić na 2.0 przy ostrym dziennym słońcu.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa