fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kupno aparatu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-03-28 01:18:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam podobny problem co lizak, ale sporo mniej kasy. Mogę sobie pozwolić powiedzmy na używany komplet do ok 500 - 750 zł. Myślę, że może to być powiedzmy canon EOS 50 (robiłem nim już zdjęcia) i troszkę gorsze szkło lub np. Canon Eos 650 z lepszym szkłem lub Canon EOS 300 z jeszcze lepszym szkiełkiem, a czasem trafia się z kitowym i jakimś niezgorszym tele w komplecie. Jakie robię zdjęcia to widać w portfolio (zapraszam). Chciałbym robić w przyszłości dużo portretów, krajobrazów i troszkę nocnych zdjęć. Wiem - spora rozbieżność, dlatego potrzebuję uniwersalnego sprzętu. Wydaje mi się, że do canona łatwiej dokupić akcesoria. Co moglibyście mi doradzić? Oczywiście jak będę miał więcej kasy a lustrzane cyfrówki ztanieją (może za jakieś trzy lata) to może wtedy będę sobie mógł na taką powiedmy Nikon D70 pozwolić.
Pozdrawiam
Stanisław Sadowski
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-28 01:24:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakikolwiek manual analogowy i za siedem stów hulaj dusza ;D
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-28 01:25:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nikon f90
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-03-28 07:26:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek, ale to ja za tę cenę chyba tylko body kupię??? No chyba, że masz do odsprzedania za tą cenę. photoM, jednak czasem by się automatyka przydała, szczególnie w takich zdjęciach jak mam te portrety w portfolio, gdzie strasznie trudno wyliczyć ile ma być naświeltlane.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-28 09:20:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie rozważaj analoga od strony body a od strony obiektywu. Znajdx sobie jakieś szkło, które będzie dobre i w dobrej cenie i do niego dokup body za taką kasę jaka Ci zostanie. W analogu szkło to 90% sukcesu. Bo nawet jak aparact będzie Ci niedokładnie mierzył światło to po kilku filmach zorientujesz sie jaka i kiedy korekcję wprowadzić.
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-03-28 10:17:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hm - no tak na to Magus nie patrzyłem, może to i racja. Dzięki. Czy pozostali myślą podobnie?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-28 10:32:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poza tym za te pieniądze będziesz miał pomiar światła przez obiektyw i to czasami jeden z najdokładniejszych (Olympus OM-2000 - punktowy 3% powierzchni).
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-28 10:43:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stassad - jak tylko nie będziesz fotografował w superskrajnych warunkach to body nie ma znaczenia w fotografi analogowej obiektywem 85mm f 1,8 USM zrobisz tak samo dobry portret, dokładnie taki sam, bez względu czy zrobisz to EOS 1 czy EOS 3000. Jesli tu i tu ustawisz te same parametry.

Jak nie potrzebujesz AF to kupisz DOSKONAŁE szkło i body w tej cenie.
OM system jestświetny, ale nie tylko, znajdziesz coś dla siebie bez problemu.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-28 10:49:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No ja jestem orędownikiem OM systemu, a tak poważnie to na jego temat mogę najwięcej powiedzieć. Bawiłem się trochę podobnej klasy manualnym Nikonem, dwie najważniejsze różnice to jego plastykowatość i brak punktowego pomiaru światła.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-28 10:58:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Om jest doskonały, ale kupując manuala warto kupić coś na M42 bo wybór obiektywów jest większy. Teraz ceny OM idą strasznie w górę, bo jest E-system i ludzie sobie przypomnieli, że optyka zuiko była kiedys najlepsza no i teraz mozna ja znów stosować.
4 lata temu OM 50 1,4 mozna było za około 200 - 300 zł kupić na śląsku, teraz jak komuś powiesz, że kupisz, za 600 zł to się smieje, że teraz to za mało. OM jest ZAJEBISTY, ale jeśli kupisz w dobrej cenie.
SMC TAKUMAR na M42 f 1,4 jest w podobnej cenie, ale jest ich więcej na rynku.

Gdyby ktoś miał do sprzedania OM 4Ti z zuiko 50 f,14 ---> Dajcie mi znac :-)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-28 11:02:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe, maniak ;)
No z OMkami nie jest tak źle. Mi się udało kupić w październiku 2004 zuiko 50 mm f 1.4 za 250 zł na allegro.
W podobnej cenie jest optyka Nikona (chociaż trochę droższa).
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-28 11:06:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A teraz sprzedasz ten obiektyw z pocałowaniem w dłoń za 500 zł w ciagu 1 dnia.
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-03-29 00:02:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wow. Dzięki wszystkim za rady. To naprawdę troszkę zmieniło moje pztrzenie na zagadnienie. A która z propozycji zawierała by jednak na dobry początek przyzwoity AF ?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-29 09:12:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taki AF do ogólnego zastosowania, nie AF do sportu? Ze średnią "dobiegaczką" jest dużo taniej.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa