fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
kalibracja - jak to jest?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2007-08-29 23:04:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
juhu
chce skalibrowac obiektyw sigmy do 400d, ale tez przymierzam się do kupienia analoga i zastanawiam sie, czy jezeli skalibruje obiektyw do body, to czy jak przepne go później do analoga albo innego aparatu to znowu bede musiała do przekalibrowywac? jak to jest?
albo jeśli body do obiektywu to czy body będzie kompatybilne z innymi obiektywami?
wiecie, blondynką jestem:)
buźka
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-29 23:20:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kalibruje sie body a nie obiektyw. Nie wiem czy sigme beda chciali dotykac. Robia to na serwisowej 50 plus Twoje wlasne. W Warszawie na Zytniej.
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2007-08-29 23:32:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
obiektywy też sie kalibruje
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2007-08-30 00:22:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chodzi Ci o Front/Back Fokus?
Nie wiem, jak to jest u Canona, ale w Nikonie to niezależnie kalibruje się body i obiektywy. Dopiero w tych najnowszych Nikonach (które dopiero będą) przewidziano kalibrację body do określonych obiektywów...
Przypuszczam, że w Canonie jest podobnie - jeżeli skalibrowany jest obiektyw i body to powinno być ok, jeżeli nie jest, to znaczy, że coś jest źle skalibrowane, we większości przypadków chodzi o body...
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-30 07:47:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlatego do kalibracji zanosisz rowniez swoje obiektywy, ale...serwis najpierw ustawia body do swojej wzorcowej 50mm, a pozniej sprawdzaja, czy Twoje obiektywy mieszcza sie w zakresie. Pytanie czy beda chciali dotykac sigmy, bo kiedys nie chcieli.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa