fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Programy graficzne - czyje zdjęcia?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2007-09-04 14:39:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałbym usłyszeć głos administracji ale także userów w kwestii wykorzystywania cudzych fotografii do prac w kategorii programy graficzne. Pod każdym zdjęciem widnieje klauzula "Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione." Chciałbym tu zwrócić uwagę na zdanie "Fotografia stanowi własność autora" !!!. Cudze zdjęcia nawet jeśli są udostępnione publicznie do komercyjnego i niekomercyjnego wykorzystania, nigdy nie stają się własnością osoby która poddaje je przeróbce. Może się mylę???
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-04 14:41:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie mylisz się.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-09-04 14:41:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cos czuje, ze bedzie bicie piany...
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-04 14:44:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie jest jakis powód tego zapytania.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-04 14:46:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli ktoś zapłacił za wykorzystanie zdjęcia (zdjęć) do jakiegoś montażu, kolaża itp. i taką prezentuje ze wzmianką, że materiały do jego wykonania kupił (i najlepiej poda autora tychże materiałów) - nie widzę w tym nic złego. O.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-04 14:50:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko najlepiej, żeby wystawiał takie prace na serwisie poświęconym w głównej mierze takiemu zagadnieniu. OB moim zdaniem nie za bardzo nadaje się na takie prace, gdyż jest serwisem przede wszystkim "obiektywnym". Choć są zacne wyjątki. Np. buczz, który na szczęście korzysta z własnych zdjęć.
Ja swoje montaże i obróbki (nie tylko tutaj zamieszcone), od kiedy posiadam aparat wykonuję tylko i wyłącznie na własnych materiałach. Przy wykorzystaniu czyichś nie czułbym satysfakcji.
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2007-09-04 14:53:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken - powody tego pytania pojawiają się co pewien czas w galerii. Nie chodzi mi o kwestie prawne bo nie jestem z CBŚ, ABW ani innego "organu". Moje pytanie ma raczej wymiar, że tak powiem, moralny. Nigdy nie bawiłem się montażem, ale chyba nie cieszyła by mnie nawet najwyżej oceniona praca jeślibym skleił to z nie swoich fotografii. Doceniam w pełni umiejętności posługiwania się programami graficznymi oraz zmysł artystyczny niektórych autorów zajmujących się programami graficznymi na OB. Myślę jednak, że skoro jesteśmy na portalu fotograficznym to powinniśmy prezentować własne produkcje a nie zapożyczone.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-04 14:57:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marconi - ale napisales chyba prawidlowo. Jezeli kupiles zdjecia lub masz zgode na wykorzystanie, to wszystko jest ok. To nie zmienia faktu, ze autorem tych zdjec nadal jest autor, natomiast Ty jestes autorem montazu, lub innej pracy do ktorej to wykorzystales nabyte zdjecia. Oczywiscie autor zdjec musi wiedziec, co chcesz z nimi zrobic, bo jest roznica pomiedzy powieszeniem na scianie, a wykorzystywaniem do dalszej tworczosci lub do dzialan komercyjnych.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-04 15:01:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bardzo się wstydzę jak widzę na ulicach "tysiące" billboardów, mamutboardów i innych wyginiętych zooboardów z hasłami firmy Cuca-Cula na tle zdjęć autorstwa Jana Kowalskiego. Naprawdę. Niech się wstydzi każdy grafik, który maczał palce w tych tandetnych reklamach podświetlonych dającymi po oczach świetlówkami. Ażeby ich pies ugryzł jak będą wracać do domu nocą.
No dobra. Żartuję. Wymskło mi się. Już nie będę.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-04 15:42:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kategoria programy graficzne.. jest chyba po to, żeby pokazać własne autorskie prace wykonane przy pomocy programów.. i własnych zdjęć. autorskie od początku do końca... chyba, że się mylę i chodzi o szkołę ps'a :), montaże z własnych zdjęć trzeba i można chyba oceniać obiektywnie jak prace Horowitza :), a prace monterskie z cudzych zdjęć chyba... tylko za wytrwałość na +0 :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-04 16:15:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jak fotografuję cudze dzieci to też nie mam praw autorskich bo sobie ich nie zrobilem?
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-04 16:17:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ba! _M - Ty nawet nie powinienneś robić zdjęć aparatem, który posiadasz, bo nie Ty go sobie wyprodukowałeś. A przynajmniej powinienneś z niego zerwać nazwę producenta.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-04 16:18:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O nie, moja Olimpia na to nie pozwoli, żeby z niej coś zrywać! :)
fotografia cyfrowa
estrelle
fotografia cyfrowa
2008-05-20 13:50:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Acha, czyli jeśli ktoś kiedyś zrobił mi zwyczajną przypadkową fotkę, a ja z niej potem wycisnęłam fajny pomysł i przerobiłam to kto ma prawa autorskie? Osoba, która przypadkowo naciska migawkę czy osoba, która ma pomysł na zdjęcie? Bo mam jedno takie i nie wiem czy mogę je gdziekolwiek umieszczać właśnie ze względu na niejasne prawa autorskie...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa