fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Realna wartośc ISO
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jacek_k
fotografia cyfrowa
2007-09-17 23:56:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
musze poruszyć pewien głupi temat. kiedy w wiekszosci focilem cyfrowka, realne wartosci iso w moim lustrze mnie nie interesowaly, korzystalem z wbudowanego pomiaru i histogramu, wiec regulacja iso polegala po prostu na zwiekszeniu czy zmniejszeniu czulosci.kiedy zaczalem uzywac mojego 350D jako swiatlomierza do pentacona sixa zainteresowal mnie temat zgodnosci iso. kiedys czytalem ze podawane wartosci w cyfrowkach tak naprawde sa troche zanizone(np iso 100=140 itp) a niedawno przeczytalem gdzies ze czulosc blon jest natomiast zawyzana. czy to oznacza ze swiatlomierze podaja pomiar rowniez dla nie do konca znanych wartosci iso(nowe seconiki czy stare leningrady). czy moge gdzies znalesc zestawienie prawdziwych wartosci? chce aby moj pomiar byl jak najbardziej dokladny,czy przy takich okolicznosciach pozostaje jedynie intuicja i zaufanie podawanym wartoscia?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-09-18 01:05:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm, ja bym sobie tylka takimi rzeczami nie zawracal, blona negatywowa i tak jest bardzo tolerancyjna na bledy....
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-09-18 09:03:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Generalnie każde ISO w Canonie jest o 1/3 wyższe niż wskazuje aparat, mieżąc expozycje zewnętrznym światłomierzem Gossena ustawiając w 5D ISO 100 w Gossenie muszę ustawić ISO 125 by expozycja była zgodna, czyli podając za testami:
ISO 50 to ISO 64
ISO 100 to ISO 125
ISO 200 to ISO 250
ISO 400 to ISO 500
ISO 800 to ISO 1000
ISO 1600 to ISO 2000
ISO 3200 to ISO 4000

PS. Podobno w nowych Canonach ISO mają być zgodne z deklarowanymi, np Fuji s5 pro ma zawyżone ISO, ustawiając 100 masz tak naprawdę 80.
fotografia cyfrowa
jacek_k
fotografia cyfrowa
2007-09-18 18:17:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki Magus
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-09-18 18:25:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma sprawy - miłego dnia.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa