fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Małe studio fotograficzne- co i jak ?? (help me )
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
lukhash
fotografia cyfrowa
2007-10-12 08:49:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam. Planuje rozpocząć działalność. Chce otworzyć małe studio fotograficzne. I szukam pomocy.
Co radzicie na początek kupić. Jakie oświetlenie, tła i wszystkie rzeczy potrzebne w studiu fotograficznym. Chce zrobić mały biznes plan. I chciałbym móc obliczyć sobie ile $$$ potrzebuje na początek. Prosiłbym najchętniej posty z linkami do allegro, sklepów internetowych itd na konkretne produkty.
Pomóżcie
Z góry dzięki
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-10-12 09:12:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak na początek to ok 30 000 złotych
fotografia cyfrowa
lukhash
fotografia cyfrowa
2007-10-12 09:16:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ok, a mógłbyś to uzasadnić ?? Podać co w tą cene wliczyłeś ??
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-10-12 10:24:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jak duże masz pomieszczenie na to studio i co zamierzasz tam robić?
fotografia cyfrowa
lukhash
fotografia cyfrowa
2007-10-12 10:36:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
głównie fotografia portretowa, ale nie wykluczam też fotografii mody/ glamour. Pomieszczenie w którym miałoby się znaleźć studio to około 40-45m2
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-10-12 10:40:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdecydowanie łatwiej będzie można powiedzieć coś konkretnego, jak będziemy wiedzieć jakie przede wszystkim zdjęcia chcesz w tym studio robić i jakie środki możesz zainwestować. Np. lampy studyjne kosztują od 350zł do 5000 - 6000 zł za sztukę, więc trudno bez żadnych danych coś doradzać, to samo jest z tłami, można zacząć od 3-4 rolek kartonu kolorowego po 200-300zł za rolkę a przy niektórych rodzajach zdjęć trzeba zamawiać tła po 2000 zł za sztukę..

fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-10-12 10:47:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
teraz łatwiej, jeżeli chodzi o lampy to zobacz na stronie www.elfo.pl zestawy jakie tam oferują, mają tą zaletę że można je zapakować i zabrać bez problemu w inne miejsce, co przy fotografii mody może się zdarzyć. Jest to sprzęt całkiem niezły i Polski więc wszystkie potrzebne dodatki kupisz u nich bez problemu. Do fotografii mody właśnie tła kartonowe będą na początek najlepsze i może jakieś gnieciuchy, popatrz na stronie http://www.foto-kurier.com.pl/, mają spory wybór różnego towaru studyjnego i prawie każde tło jakie będzie Ci potrzebne. Znają się też na rzeczy to na pewno coś konkretnego doradzą ....
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-10-20 20:07:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jeżeli już mowa o małym studiu fotograficznym to mam pytanie do osób, które się na tym znają :)
Czy dla takiego fotoamatora jak ja wystarczą takie 2 softy?

http://www.allegro.pl/item255431999_profesjonalny_180ws_softbox_60x90_statyw_277cm.html
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-10-20 21:03:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moim zdaniem wystarczą. Ja używam 2x150 Ws, jeden z softem, drugi z parasolką i przy fotografowaniu osób mam f/16 przy ISO 400.

http://www.obiektywni.pl/upload/real/40/199467_983849.jpg
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-10-20 22:58:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a technicznie ta lampa ma wszystko co miec powinna? :P
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:02:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
taki zestaw jak -jpk- pokazał, do niewielkiego studia w zupełności wystarczy i chyba jest niedrogi ...
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:08:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie wystarczą...

są za słabe... mz minimalne minimum to 2 x 250 do całej sylwetki... 180 można dac jako kontre... mam 2 te 180 i szczerze powiedziawszy sa o dupe rozbić..
uzywam jednej jako oświetlenie do tla... a drugiej jako kontre.
jednak modelująca lampa musi byc dośc mocna... i nie bałbym się polecić 500tki. Ale tak jak mowiłem 250 wystarcza spokojnie...

Magus nie pitol ze 30 tys za pierwsze lampy, bo ja za swoje zapłaciłem w sumie 5000 w firmie Markoflash w Zgierzu... w tym były statywy, lampy, i 2 tła (białe i czarne) plus jeszcze dwie blendy

Masteryum... jesli mieszkasz niedaleko tychów, katowic, to mozesz zajrzeć i sprawdzić jak sie nimi robi....


Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:13:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... no to teraz już nie wiem. Pomieszczenie, w którym robię zdjęcia ma wymiary ok 5.5x3.5
Myslalem ze taka 180 Ws na takie pomieszczenie na luziku wystarczy
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:19:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wystarczy ..... na początek działalności nie ładuj się w duże koszty, dopiero wtedy jak będziesz wiedział jak dużo będziesz miał pracy i jakich lamp będziesz potrzebował ....
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:27:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do zdjęć dowodowych wystarcza dwa halogeny :) i przescieradło :)
w sumie...
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:32:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masteryum... ja mam pomieszczenie 6x 4,5


na upartego to nawet do zdjęć dowodowych wystarczy zestaw reporterski za 900 zł z funsports.pl
kupiłem ten zestaw na poprzednie wybory, zeby robić zdjęcia na plakaty itd...

wystarczyć wystarczyło... jednak nie czarujmy się.... im wiecej trzeba zrobić tym się nagle okazuje... ze brakuje mocy, brakuje kontry, a to plaster miodu, a to strumienica...

zestaw do wieszania teł tez mozna zrobić samemu.... tylko w pewnym momencie się okaże ze trzeba szybko zmienić tło....

fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:33:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma, jeżeli idziemy tak daleko to do fotografowania mody, powiedzmy 3 - 4 osób na raz te lampy o których piszesz [ 250 z Makroflash ] też się nie nadają bo są za słabe, tu potrzeba 3 lamp o mocy co najmniej 500WS, człowiek piszę że chce zacząć coś robić i dokładnie nie wie co. Różnica między 180 a 250 jest niewielka i na początek na pewno wystarczą .... zresztą sam musi zdecydować jakie pieniądze chce zainwestować i co kupić ....
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:37:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak jeszcze do autora tego postu...

moim skromnym zdaniem, zanim zaczniesz myśleć jeszcze poważniej na temat swojego studia... i zanim zrobisz biznes plan... zrób najpierw rozeznanie...
- jaka jest konkurencja w twoim miescie
- ile jest zakładów foto
- ile jest potencjalnych klientów
- ile ewentualnie jestes w stanie zarobić...

nie wiem jakie ceny sa u was... ale u nas (Tychy, Bieruń, Imielin, Lędziny) za zdjecie dowodowe (4 szt.) kasuje się 12 zł
więc pomyśl... ile klientów przyjdzie do ciebie w ciągu miesiąca....

za zus musisz zapłacić... podatek musisz zapłacić... czynszu nie licze bo nie wiem czy to twoje pomieszczenie czy bedzie wynajmowane...
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:39:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
we wtorek będę robił zdjęcia na lampach o mocy 600WS [ tu można je zobaczyć http://www.allegro.pl/item255138221__e%5D_pro_lampa_studyjna_fv_600ws_reg_1_32_wawa_impo.html ], to napiszę czy są warte wydania ok 900zł za samą lampę ...........
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:39:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografix... pewnie, że na 3-4 osoby nie starczy... dlatego własnie mówie...nagle sie okazuje ze zaczyna brakować... a jeżeli kolega nastawia się na glamour... to nie ma bata... musi miec mocne lampy...

poza tym wydaje mi się ze różnica miedzy 180 a 250 jest bardzo duża :)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:40:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
właśnie napisałeś Kuma to co ja chciałem :), dobre rozeznanie jest najważniejsze bo można kasę utopić w sprzęcie który nie będzie zarabiał :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:41:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podstawa to przy takich lampach to dobre wentylatory.... reszta to pikuś...
bo jak jest wentylator do dupy to po kilkunastu błyskach mozna lampe wywalić :)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:42:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mnie też ciągle brakuje mocy, nie mogę odżałować że Multiblitze 500Ws sprzedałem, chyba miałem zaćmienie umysłu :(
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:44:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak jeszcze mi przyszło do głowy....

ale nie wiem czy dobrze myśle....

jesli nastawiasz się na poczatek tylko i wyłącznie na zdjecia do dowodó, paszportów itd to ja bym się zastanowił nad polaroidem z zestawem swiateł...
ostatnio oglądałem na allegro i za 2-3K można kupić całkiem przyjemny zestaw...
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-10-20 23:45:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ja teraz czekam własnie na 500 i 250 bo zamówiłem 2 następne... :)
z tym ze wieszam je do sufitu... bo już nie mam gdzie wstawić...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa