fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jaki monitor kupić?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-10-22 21:31:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fajny, ale przekracza ustalony budzet o jakies 600PLN :(
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-10-22 22:24:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ktoś tam po drodze wspomniał o Fujitsu-Siemens P19-2. Mam i jestem bardzo zadowolony.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-10-22 23:03:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki chlopaki za opinie, wiedzialem ze na Was mozna liczyc...
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-10-22 23:07:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kolorowy :) kup sobie ! np. czerwony z niebieską podstawką :-D
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2007-10-23 17:02:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podlaczam sie do pytania.
wiem, ze kiedys tak bylo (i chyba dalej tak jest), ze do zdjec i grafiki to tylko crt, a jak lcd to mega drogi - co zreszta potwierdzaja, powyzsze wypowiedzi. przegladalem rozne strony i wydaje mi sie, ze obecnie juz chyba nie mozna kupic nowego monitora crt - czy nikt juz tego nie produkuje????? duzo jest za to ofert z uzywanymi crt za 300 - 400zl. czy taki uzywany monitor bedzie nadawal sie do obrobki fotografii, czy lepiej w lcd zainwestowac?
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-10-23 17:42:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wejdz na allegro i zobacz aukcje nr 257899821

sam sie nad tym zastanawiam
fotografia cyfrowa
GINTER
fotografia cyfrowa
2007-10-23 18:19:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witaj
W rozsądnych pieniądzach polecam Samsung SyncMaster 940FN 19calowy. bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Plamka 0,294mm. Jasność 270cd/m2. Kontrast 1000:1. Czas reakcji 8ms. kąt widzenia 178/178. Kolor obrazu 16,7mln i jeszcze kilka bajerów.
To mój wybór :)
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
GINTER
fotografia cyfrowa
2007-10-23 18:31:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piotrrodzoch jeżeli patrzeć wyłącznie na cenę to OK ale osobiście nie polecam. Byłam tam osobiście u nich w Piekarach ale monitory nie prezentowały się dobrze. W większości były używane. Zastanawiam się tylko nad jednym? Dlaczego zmienili nicka....
Ja nie wnikam wybór nelaży do Was :)
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
tomos
fotografia cyfrowa
2007-10-23 19:33:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piotrrodzoch: kupujac tanio kupujesz 2 razy. nie zawracalbym sobie glowy takimi 'wynalazkami'.

GINTER: specyfikacje producenta w wiekszosci przypadkow mozna sobie o kant d... rozbic ;)
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2007-10-23 19:54:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ale nikt tak naprawde nie odpowiedzial na moje pytanie - crt czy lcd? i czy mozna kupic jeszcze nowe crt?
jakos nie jestem przekonany do lcd - dziwne maja kolory, czern jest taka srebrnoczarna, inaczej kolory wygladaja zaleznie od kąta patrzenia - eeeee nie wiem....
fotografia cyfrowa
tomos
fotografia cyfrowa
2007-10-23 20:21:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tegieer: nowych crt jest coraz mniej, sa wypierane przez lcd.

co do jakosci tych drugich - zalezy od zastosowanej matrycy. srebrzysta czern jest charakterystyczna dla monitorow na matrycach MVA, zwlaszcza widac to po ciemku lub gdy monitor jest zbyt rozjasniony. odwzorowanie kolorow jest w miare dobre. lepsze katy widzenia od TN.

matryce TN stostowane sa w najtanszych monitorach i wlasciwie nadaja sie one tylko do pracy biurowej albo gier (niski czas reakcji). TN charakteryzuja sie tez niskimi katami widzenia.

najlepsze i najdrozsze sa monitory na S-IPS (lub pochodnych ;P typu A-TW-IPS), bdb odwzorowanie kolorow i katy widzenia, dobry poziom czerni..
fotografia cyfrowa
Hix
fotografia cyfrowa
2007-10-23 20:24:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podepnę się pod temat. Jako ,że na codzień mam do czynienia ze sprzętem komp. przerobiłem już kilka paneli LCD.
Ostatnim moim strzałem jest NEC 20WGX2PRO. I muszę przyznać, że to był dobry strzał:-).
Jeśli weźmie się pod uwagę w miarę rozsądne pieniądze, czyli kwotę 1600zł z hakiem, to wydaje mi się, że nie ma nic lepszego.
Przede wszystkim jeśli szukacie lcd-ka pod kątem edycji fot, to chyba należałoby odpuścić sobie klasyczne matryce TFT. Proponuję się skupić na matrycach MVA,PVA,ISPS.
Reasumując wyżej wymieniony NEC przeszedł moje oczekiwania. Jakość obrazu i odwzorowanie barw jest bardzo dobre. No i podświetlenie matrycy jest świetne.
Można zupełnie zapomnieć o obszarach nierówniernie podświetlonych.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-10-23 21:17:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
już TYLKO LCD...
hix, przekonałeś mnie... może sobie to kupię ale jeszcze mam kilka do sprawdzenia... :) :)
fotografia cyfrowa
Hix
fotografia cyfrowa
2007-10-23 22:11:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nec za reklamę mi nie płaci:-)), ale zerknij sobie na niego VanKert jak będziesz miał okazję.
Z mojej wiedzy na temat, tego co jest na rynku wynika, że monitory crt raczej już odeszły (mówię tu o zakupie nowego sprzętu). Dystrybutorzy, z którymi mam do czynienia nie mają już praktycznie nic. Allegro pod tym kątem nie sprawdzałem. Można oczywiście zastanowić się nad kupnem dobrej używki crt, jeśli ktoś dysponuje miejscem do jej postawienia.
Wracając do matryc.... Z tańszych LCD mnie osobiście lepiej pracowało się na na LCD Samsunga, niż np. LG.
Tyle mojego widzi mi się:-)
fotografia cyfrowa
tama
fotografia cyfrowa
2007-10-23 22:17:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ten NEC 20WGX2PRO można ustawić w pionie?
fotografia cyfrowa
Hix
fotografia cyfrowa
2007-10-23 22:32:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety pivota niet
fotografia cyfrowa
tomos
fotografia cyfrowa
2007-10-23 22:53:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z pivotem i na S-IPS jest NEC 1990FX (od 1630zl).. ale majac tyle chyba warto dozbierac (+250zl) do 1990SXi (12-bit paleta, GammaComp, ColorComp).
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-23 22:56:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pivot to chyba jest jakis wodotrysk, bo mam w eizo ale nigdy nie uzywalem. To jakas paranoja krecik monitorem....hehehe.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-10-23 23:03:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken, to jest dobre jak ktoś dużo pisze, np. dla tłumacza. Ja też mam pivota i też jeszcze nigdy go nie użyłem... :-)))
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-23 23:04:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk - no do worda to rozumiem, ale do zdjec?....hihihihihi.....az sprawdze jak to wyglada, ale juz wiem ze to glupie:D
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-10-23 23:08:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba, że ktoś robi tylko pionowe kadry... :-)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-23 23:25:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A.....ale to juz traci o doktora;)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-10-24 09:42:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tia... jak każda odmienność, prawda ? ;-D
fotografia cyfrowa
najeli
fotografia cyfrowa
2007-11-13 10:56:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Jestem właśnie w trakcie poszukiwań monitora do hobbystycznych zastosowań zdjęciowych (i do pracy). 20-22", do ok 1.5tys.

Muszę przyznać, że NEC 20WGX2PRO był moim typem i w sumie po poście hixa zastanawiam się, czy nie zarzucić poszukiwań i go po prostu nie kupić ;-) Szczególnie, że jest za 1520 w sklepie prawie pod nosem.

Mam jeszcze małe pytanko:
Czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie coś na temat tego okazu: Gateway LCD 21" FPD-2185W
Ciut większy, ciut tańszy (1300 niecałe)... Podobno firma znana w stanach, ja jakoś jej nie kojarzę z monitorami.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-13 11:13:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lepiej zejdz na 19" i kup Eizo.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa