fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jaki monitor kupić?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-11-13 11:15:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam EIZO L768.

Dokładnie rok temu, na przełomie listopada/grudnia zmieniałem komputer i stałem przed dylematem wyboru monitora LCD. Bałem się tego panicznie, ponieważ miałem całkiem niezłego CRTeka ale poszukałem, popytałem i wybór padł na EIZO. Świeci bardzo ładnie, a do tego widzę więcej niż na moim starym NEC'u - np. widzę błędy obróbki na moich zdjęciach, które zarzucano mi a których ja wcześniej nie widziałem. To był dobry wybór ale spory wydatek.
Z pivota korzystałem ale tylko przy pisaniu w Wordzie ;)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-13 11:16:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tez sobie chwale ten model.
fotografia cyfrowa
najeli
fotografia cyfrowa
2007-11-13 21:51:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken: ja już zeszłam z 22" ;)
W pracy mam 19" i to trochę mało. Eizo w akceptowalnej cenie ma rozdziałkę 1280x1200/1024 - znowu mało.

A NECa odbieram w piątek przy dobrych wiatrach.
Wiem że Eizo i tylko Eizo albo 10 tys ;-) ale nie oszukujmy się, ten nec zamortyzuje mi się spokojnie zanim dobrnę do pułapu w którym przestanie mi wystarczać. Teraz muszę mieć cokolwiek, bo po przeprowadzce ostał mi się tylko laptop z matrycą, która nadaje się na tryb konsolowy ;)

Jestem programistką nie fotografem, i obróbka zdjęć zajmuje może z 10% mojego czasu przed komputerem. Przede wszystkim chciałam sporą panoramę do pracy, na której mogłabym także w miarę porządnie przygotować fotę do druku. Takiego w ramkę lub do albumu, nie publikuję się nigdzie ;)

Pozdrawiam i dzięki za opinie
Marta.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-14 00:05:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marto - masz racje i zrobisz tak jak uwazasz za sluszne i to sie liczy. Przeciez wiesz, ze tutaj mamy rozne swoje male skrzywienia ;)
fotografia cyfrowa
R_Bloedsinn
fotografia cyfrowa
2007-11-14 00:20:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wumarta ma najlepszy monitor. JEJ monitor :P
fotografia cyfrowa
najeli
fotografia cyfrowa
2007-11-14 02:31:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken: tak, jestem tego w pełni świadoma ;-)
Ja niestety nie mam na skrzywienia czasu i nawet robię podstawowy błąd kupując monitor nie zobaczywszy go wcześniej na oczy.
Mam nadzieję, że dobrzy ludzie w necie wiedzą co piszą. Cóż... sprzęt audio też kupowałam bez odsłuchu i się wpasował, to monitor ma nie dać rady? ;)

Zresztą... chyba łatwiej byłoby ze skrzywieniem, tak z lekkim pochyłem to nie wiadomo na co zwracać większą uwagę :D
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-14 08:45:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Maly bzik - kontrolowany, nie jest zly:)
fotografia cyfrowa
Hix
fotografia cyfrowa
2007-11-14 12:09:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tego co wiem, to Tama zanabył rzeczonego Neca. I z tego , co mi pisał, to jest zadowolony. Możesz spytać jeszcze jego:-). Pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
najeli
fotografia cyfrowa
2007-11-15 00:57:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zacznę Was męczyć jak juz go bedę miała i będe się za kalibrację zabierać ;)
Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
damascenus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 15:57:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kup Eizo FlexScan L768 lub pokrewny i skalibruj go (może uda się od kogoś pożyczyć) zwykłym pajączkiem, tzn. kalibratorem sprzętowym Spyder2PRO. Wdzięcznie się kalibruje ten monitor tym pajączkiem. Nie mieści się zdaje się w Twoim przedziale cenowym, ale to monitor na ładnych parę lat ( gwarancja na 5 lat)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-15 18:27:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mój już 2 lata i cud malina :)
fotografia cyfrowa
najeli
fotografia cyfrowa
2007-11-17 01:01:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kupiłam tego NECa. Na pierwszy rzut oka jest nieźle.
Tylko poszła mi karta graficzna w PC (prawdopodobnie, za którymś restartem zero sygnału).
Udało mi się podłączyć do laptopa i nawet zmusić moje kochane ubuntu żeby działało w natywnej rozdzielczości monitora.

Na razie mam dość i zepsutego kompa, więc może wypowiem się później :/
fotografia cyfrowa
michal8791
fotografia cyfrowa
2007-11-17 08:50:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja używam samsunga 971P na matrycy PVA i jestem bardzo zadowolony, skalibrowałem go i muszę przyznać, że to co było ustawione a to co jest po skalibrowaniu to dzień do nocy.
Jedyny minus to to że nie jest to panorama bo reszta super.
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2007-11-17 10:17:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To i ja podepnę się pod temat, zamierzam w przyszłym tygodniu kupić nowy monitor, chciałbym żeby jego cena nie przekroczyła 800euro i z tego co udało mi się znaleźć w sieci to najbardziej przemawia do mnie ten model; NEC SpectraView 1980 (19"), jeśli uważacie że można kupić coś lepszego w podobnej cenie to bardzo proszę o poradę.

Tu jest kilka linków na podstawie których oparłem swoją opinie na temat w/w modelu

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_118057.html

http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=437

http://www.grafik.projekty.pl/content/view/24/31/

http://system.perfekt.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=35
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2007-11-17 13:44:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wita,
to ja tez podopne sie pod posta:
chcialbym kupic monitor LCD 19" oczywiscie na PVA lecz ponizej 1000
mozecie cos polecic?
nie mam na razei zadnych preferencji, wiec bede wdzieczny..
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-17 13:46:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm....to najpierw proponuje wejsc na allegro w dzial monitory lcd pva i posortowac wg ceny. To da juz jakis poglad co w jakiej cenie jest do kupienia. A pozniej mozna sie bawic w niuanse:)
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2007-11-17 13:58:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak ale chodzi mi o to czy cos mozecie polecic to znalezc w wg moihc wymagan luzik ale zeby kupic dobrze.. :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-17 14:09:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba nie bedzie tak łatwo w tej cenie.
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2007-11-17 15:33:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widzę że raczej nic lepszego nie dostane w podobnej cenie
fotografia cyfrowa
tomos
fotografia cyfrowa
2007-11-18 00:05:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KrisBe: 800 euro hm.. spojrz moze na nec'a 2090uxi (nie spectraview). swietny monitor, sam posiadam i bardzo sobie chwale :)
a jesli szukasz dobrych opinii to szukaj ich na mva.pl, sa tam ludzie znajacy sie na rzeczy.. a w spokoju zostaw serwisy typu chip ;)

keda: do 1000zl mysle, ze najlepszym wyborem bedzie HP LP1965.
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2007-11-18 11:27:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tomos: dzięki za odpowiedź, zaraz sprawdzę podany adres i model o którym napisałeś
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2007-11-18 15:16:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki za info chyba sie na niego zdecyduje...
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2007-11-18 15:45:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tomos: czy przy zakupie monitora miałeś dołączony kalibrator Colorimeter Eye-One Display 2 i oprogramowaniem do kalibracji SpectraView Profiler PE? pytam, ponieważ żaden ze sklepów które znalazłem na ten temat nic nie pisze, jedynie na oficjalnej stronie NEC jest napisane w specyfikacji że takowe dodatki są dołączone do monitora.

Drugie pytanie to, co sądzisz o modelu MultiSync LCD2190UXp? Różnica w cenie między MultiSync LCD2090UXi jest niewielka, natomiast kontrast i jasność przemawiają na korzyść pierwszego, ponadto obydwa maja różne typy matrycy.

Jak na razie z tych informacji które udało mi się zebrać, zaczynam poważnie się zastanawiać nad kupnem MultiSync LCD2190UXp
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-11-18 16:49:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakby nie było, naprawde warto wydac na monitor nawet wiecej pieniędzy niz na to, co jest do niego przyczepione
ja swoję iiyamę AS4332UT nabyłam prawie pięć lat temu, wiec przetrwała już dwa komputerowe pokolenia, a sprawuje się bez zarzutu
monitor to jest inwestycja na lata - a że z częściami zamiennymi dla oczu ciągle jest kłopot, więc i z tego powodu lepiej kupić dobrze niz tanio
fotografia cyfrowa
tomos
fotografia cyfrowa
2007-11-18 18:50:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KrisBe: 2090uxi zdecydowanie lepszy bedzie do graficznych zastosowan. lepsza matryca, 12bit gammacomp (2190uxp 10bit). Na minus jedynie to, ze jest nieco mniejszy.
co do mojego egzemplarza - nie mialem dolaczonego kalibratora, ale to raczej z powodu tego, ze tak de facto kupilem model MDView 202 (selekcjonowany 2090uxi do zastosowan medycznych). Wydaje mi sie, ze kalibrator dolaczaja tylko do 2090 ale spectraview.

Gdyby nie to, ze dostalem go za smieszne jak na ten model pieniadze, pewnie teraz siedzialbym na wspomnianym wyzej HP - bo planowalem jego zakup.. o 2090uxi nawet nie snilem ;)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa