fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Prosze o poradę NICON D40X
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Quintus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 08:58:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Przymierzam sie do zakupu Nicona D40X - jak zdązyłem sie zorientować na róznych forach dedykowany obiektyw w kicie jest do bani......
Więc zdecyduje sie zakupić body + inne szkło - poradzcie jakie jest warte uwagi za rozsadna cenę.

Mama zamiar forografowac krajobraz, przyrodę, reporterkę.

Pozmocy
fotografia cyfrowa
Pawloszek
fotografia cyfrowa
2007-11-03 10:09:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie kupuj Nicona! to marna podróbka Nikona! ; )
a tak na serio.
Nie polecam D40/D40x/innych z tej rodziny, nie wiem, czy sa jeszcze jakies..
Przede wszystkim nie obsluguje obiektywow bez procesora, wiec odpada Ci duza czesc szkiel..
z tego co pamietam mechanizm AF tez jest tylko z obiektywu, sam w sobie nie ma [?] nie jestem pewien..
no i ergonomia, jest malutki, ja bynajmniej takowych nie lubie.. Zamiast tego zainwestowalbym w D50/D70/D70s lub (jezeli masz wiecej kasy) w D200/D300(wyjdzie na dniach ; ) )
Jezeli sie zdecydujesz, to z szkiel polecam Sigme 17-70 2.8-4.5 DC IF Macro (ok. 1400pln, ja moją kupilem za 800pln) , albo cos uniwersalniejszego: Nikon 18-200 3,5-5,6 G VR - ale tutaj potrzebowal bedziesz sporej gotoweczki ; ) (ok. 4000 zl), ewentualnie, zamiast kit'a - Nikon 18-70 f/3..5-4,5 G ED (800-1000pln)
w ogole to zdefiniuj koszta jakie jestes w stanie zainwestowac, bo moze po prostu jestes milionerem, to doradzilbym Ci jakies inne body, i zdecydowanie inne szkla ; )
Pozdrazwiam. x)
fotografia cyfrowa
jan_nowakka
fotografia cyfrowa
2007-11-03 10:39:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak masz kasę, to kup sobie od razu nikona d2xs, albo poczekaj na d3 :D, a jak nie to raczej d80, chociaż d40x jest nie głupi i można z 2ma obiektywami zmieścić sie w 3 tysiącach (nikkor 18-55 i 55-200 też nikkor), a żeby lepiej trzymać go w dłoni polecam jakiś battery pack od zastępczej firmy (do d40x nikon nie przewidział takiego akcesorium) no i koniecznie dodatkowa lampa np sb600. osobiście mam d40x i jestem z niego zadowolony! w tak uzbrojony zestaw wartosci ok 4000-4300 można już coś przyświrować, hehe, a tak na marginesie to faktycznie nie kupuj Nicona bo to marna podróbka Nikona :D:D:D
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-11-03 10:41:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zmień stajnie , lepszego nic nie zrobisz , masz jeszcze szanse hehe :-D
fotografia cyfrowa
Pawloszek
fotografia cyfrowa
2007-11-03 12:07:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pyfyfyfy. Nikon The Best, nie jakiś tam Canon ; P
Nikon NIGDY nie mial problemow z AF w lustrzankach z najwyzszej polki, Canon sie po prostu nie przejmuje klientami.. ; )
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-11-03 14:47:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pawloszek, nie pisz bzdur.
Jakiego canona z najwyższej półki testowałeś że twierdzisz że ma problemy z AF?
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-03 15:02:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Quin rozważ to co ci napisze..

D40x nie obsługuje szkieł napędzanych na "śrubowkręt" z tego względu że nie ma wbudowanego w korpus silniczka przenoszącego napęd.. ot taka sprytna polityka.. szkoda bo na rynku jest sporo dobrych i w miare tanich obiektwów napędzanych w ten sposób. nietety mając czterdziestke mozes o nich zapomnieć.. jesteś skazany na, co by nie mówić drogie szkła napędzne silnikami USM, a to również wiąze sie z tym ze ich wybór również nie jest przesadnie wielki..

dozbieraj tysiaka i kup sobie D80.. nie dość że korpus daje mozliwości o klase wieksze to jeszcze nie bedziesz ograniczony obiektywami z napędem ultradziękowym..
..
pzd
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa