fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Obróbka nieba, wypelnianie i klonowanie w PS...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-11-03 14:53:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ALOHA
od kilku dni walcze z kolejnymi fotkami ktore sa juz wywolane z RAW'a wrzucone do PS i przygotowane do sportowego zdjecia seryjnego...

- kilka kadrow zlożylem razem i w kilku miejscach brakuje mi jednolitego niebieskiego nieba... oststnio probowalem swoich sil na laptopie i wyszlo to strasznie, teraz siedze na stacjonarnym i tym bardziej nic nie wychodzi :(

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-190107.php to jest przyklad namacalny - w prawym gornym narozniku widac ze niebo bylo dosztukowywane...

moze ktos by sie podjal proby sil np na pliku PSD a moze chociaz jakies wskazowki jak kombinowac jakies gotowe recepty ???

fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 15:01:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kurcze chętnie posłucham. Ja najczęściej wycinam kawałek z boku na wtapianiu i przesuwam (tutaj mogłoby to się udać), a malutkie elementy na stęplu. Ostatnio też składałem panoramkę ze zdjęć z polarem, na niebie wyszło takie niebieskie półkole i chciałem się go pozbyć. Wziąłem dwie próbki kolorów z nieba, zaznaczyłem kółko, wtopiłem i przejechałem gradientem. Wyszło nieźle. Mam jednak jedno pytanko. Jak pozbyć się kresek po gradiencie? Np.
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-207967.php
Sorry za kryptoreklamę!!
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-11-03 15:09:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kilerus - wlasnie taka metoda byla uzywana ;) fakt faktem ze stosowanie polara w tym wypadku mi nie pomaga przy moim skladaku sprawa wyglada tak ze tam lacza sie schodkowo 3 do 4 kadrow - klonowanie odpada bo zawsze jest jakies ale...

poza ustawieniem na levelsach w miare identycznych odcieni na laczeniach - wtapianiu kazdej krawedzi kadru w kolejny uzywam jeszcze czasami funkcji
PATCH TOOL w PS ale caly czas nie jest to idealny efekt...

fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-03 15:12:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a moze zamiast PS'iny ktos siegnie po filtry szare połówkowe.. lub cokinowskie gradienty.. ale po co myśleć i kombinować.. skoro jest Photoshop.. :/
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 15:12:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A panorama maker nie połączy ci wszystkich zdjęć automatycznie?
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 15:13:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Necromancer to mojego pykacza? A zresztą nima piniendzy :(
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 15:20:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W tym zdjęciu z przykładu to ja bym wziął kawałek nieba z dołu ale taki spory kawałek na max wtopieniu i przekopiował na górę, a później pojechał po poziomach. Jakoś wydaje mi się, że sprawa z tym niebem nie jest beznadziejna. Ty tam to robiłeś z 3 kawałków. Lepiej od razu zabrać się za całość.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-11-03 15:35:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Necromanser - nigdy nie stosowalem tych filtrow bo nigdy nie robilem zdjec do ktorych mogl bym je uzyc, uzywam filtra polaryzacyjnego kolowego bo taki efekt chce uzyskac na swoich zdjeciach - generalnie nie chce belkotac bo nie wiem jak w praktyce wyglada uzywanie tych filtrow ale jesli uwazasz ze moge zrobic okolo 14 zdjec w serii 3sekundowej przy lekko zmieniajacym sie kadrze i jednoczesnie ustawic odpowiednio te filtry to sam nie wiem...
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-03 16:01:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moje uwago odnoszi sie jak dobrze wiesz do zdjęć pojedyńczych, wiec po co te pytanie? choc nie stoi nic na pzreszkodzie aby wykonac serie kilku zdjeć.. nie jestem ekspertem ale kilkanaście lat temu nie było PS'a ale były filtry i ludzie robili zajebiste fotki. tak mi się bełkocze ;)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-11-03 16:13:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no bo moze akurat sie da !!! tak powaznie nie uzywalem nigdy polowki szarej ale wiem ze on araczej odpada a o cocinowskich gradientach nic nie wiem i nie wiem jak to wyglada w praktyce... pozatym jak kupowalem polara to tez wszyscy twierdzili ze to sie do akcji nie nada tymbardziej jak duze zmiany natezenia i kierunku swiatla,
A jesli chodzi o PS to chetnie dowiedzial bym sie i potestowal inny soft ale chyba juz jestem za leniwy i za stary na takie nowosci ;)
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-03 16:19:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo.. lenistwo w tym wypadku jest bardzo wskazane.. bo jeśli idzie o obróke.. to jest PS i długo długo nic.. no chyba ze ma sie naurę poszukiwacza przygód :D:D. a tak serio.. po co szukac dobrego gdy ma sie bardzo dobre? a co do cokinów.. Birmo chyba na tym jedzie .. ? poszukaj w galerii pejzażystów. ja osobiście tak z ciekawości kilka zakupiłem.. i gdybym miał skłonności do pejzaży, z pewnością używałbym ich namiętnie..pzd
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-11-03 16:33:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:) juz gimpa i metody wykopaliskowe mam za soba... wiec tak jak zalecasz pozostane w tej kwesti leniwy... tak czy inaczej czy ktos ma ochote podzielic sie wiedza a moze i nawet sprobowac swoich sil ?? jesli tak to zaraz wrzuce zrodlo w net i podam adres
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-11-03 17:30:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.photo3style.com/source/sek.jpg - to jest link do jpg w ktorym troche musze dorobic ;) zarowno niebo jak i woda by sie przydala...
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 18:14:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobra może być tak?
http://images25.fotosik.pl/106/f074389e64a5113a.jpg
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-11-03 18:41:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zaraz sprawdze ;) co wyszlo ....

jakby co to wysylajcie na pablo@3style.tv
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-11-03 18:58:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no cacy bym powiedzial ;)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 19:14:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napiszę ci jak to zrobić. W sumie to wpadłem na dość fajny pomysł i będę go stosował.
1. Kopiujemy warstwę.
2. Pobieramy kolor z z miejsca tuż pod najniższym pułapem czarnego pola i na najwyższym punkcie nieba.
3. Wypełniamy czarne pole jaśniejszym kolorem.
4. Odznaczamy oczko na skopiowanej warstwie, tak żeby zobaczyć starą.
5. Zaznaczamy lassem wielokątnym pole wokół czarnego pola i wrzucamy wtapianie (ja dałem 50).
6. Zaznaczamy oczko przy odznaczonej warstwie i kopiujemy zaznaczoną warstwę.
7. Wybieramy gradient i przeciągamy na nowej warstwie jasna=dół -> ciemna=góra.
8. Wybieramy rozmycie Gausowskie (ja dałem maxa) na naszej nowej warstwie.
9. Łączymy warstwy.

W twoim zdjęciu przejście między jednym kolorem, a drugim nie jest duże więc kreski z gradientu są niedostrzegalne (szczególnie po zastosowaniu rozmycia). U mnie niestety jest przejście od jasno niebieskiego do czarnego i dlatego kreski widać nawet po rozmyciu. Może ktoś pomoże?

Jeśli chodzi o wodę to będzie większy problem. Ja robiąc zdjęcie pod słońce ostatnio napotkałem się z blikami. Zaznaczałem je różczką i lekko wtapiałem, a później jechałem po kolorach. Czasami się udawało. U ciebie czasami woada ma przejścia z zielonego w błekit. Ja bym to zanzaczał jakoś (bo w maski mi się bawić z reguły nie chce) i dawał lekkie wtapianie, później jechał po kolorach aż strona przejścia będzie akceptowalna, a później druga stronę tą która była ok przymazać troche gumką (oczywiście po skopiowaniu warstwy). Kopiowanie wody to myśle że będzie trzeba sie troche pobawić, może troche stęplem, a może też jakoś w kopiowanie. Ale napewno nie będzie łatwo.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 19:16:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A zapomniałem napisać przy 4 że zaznaczamy starą warstwę, a przy 6 że zaznaczamy nową.
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-11-03 19:21:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo3style , juz niedługo bedą cztery albo i pięć

ahhh! jakie ciekawe te szopowe dywagacje , poco wogóle foty robić ???
najlepiej złe i niedoklejone :)
wtedy to bedą nocki na robotę podniecającą zarawane , sie chwalić bedżie mozna jaki to kozak !
jak ja wam zazdroszczę :)
chce tylko dobre foty zrobić , eh nie będę miszczuniem tego forum .:(
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-11-03 19:30:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szarlatani! Kombajn kupili!

Dobra nie ważne, nikt tutaj się nie chwali swym fotograficznym kunsztem. Temat nie jest o tym co jest dobrem, a co złem. Temat jest o tym, jak to zło wykorzystać.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa