fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kradzież - jak się skontaktować z administracją Deviant'arta?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
yrb
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:02:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja twierdzę, że to czy ktoś ma u siebie pirackie mp3 nie ma tutaj nic do rzeczy. I nie ma sensu potencjalnie umoralniać użytkowników, których jedymym problemem w tej chwili jest to jak ten problem (głównie od strony techniczno-prawnej) rozwiązać.
fotografia cyfrowa
remigiusz_o
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:02:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa - niestety, musiałbyś się zarejestrować, żeby pisać komentarze...
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:08:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja po prostu szukałem relatywizmu w podejściu do pewnego, baaardzo drażniacego tematu..

fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:16:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ooo, nie! Do złodziejów się na zapisuję! Ale dzięki za informację! W wolnej chwili napiszę list do tamtych adminów.
fotografia cyfrowa
remigiusz_o
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:18:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
temat zaiste drażliwy, ale odpowiedz sobie na pytanie, jak sam byś się poczuł, widząc w tamtej galerii swoje zdjęcie, podpisane przez innego "autora"? ;-)
fotografia cyfrowa
remigiusz_o
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:18:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to do Necromansera było... :-)
fotografia cyfrowa
pivot
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:36:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heh kolezanka z photobloga juz sie pozbyla "swoich" nowych zdjec;)
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:38:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gizmo - to masz przejebane, co teraz zrobisz bez kibla?
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:40:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widzisz remigiuszu.. zapewne żle .. choć z jednej strony, akurat w moim przypadku, była by to swego rodzaju nobilitacja.. jestem fotograficznym oseskiem, troszke by połechtało cos takiego ;)

a reszte juz wiesz.. dla mnie kradzież, kradzieżą pozostaje.. sam "czysty" nie jestem, zatem jak mogę potępiac bliźniego? mam się po kamień schylić?.. wiem wiem posuwam się za daleko.. pozdrawiam
fotografia cyfrowa
gizmo
fotografia cyfrowa
2007-11-19 17:55:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robert - zawsze moge sie zalatwic do Twojego body....
fotografia cyfrowa
pivot
fotografia cyfrowa
2007-11-19 18:16:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehehe
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-11-19 18:20:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Necro, wyjątkowo zgodzę się z Tobą - tak, posuwasz się za daleko :->
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-11-19 18:35:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Necromanser nie odróżniasz dwóch pojęć: pobierania z sieci do użytku własnego i pobierania w celu rozprzestrzeniania.
Miej sobie mp3 ile chcesz o ile słuchasz ich sam, ewentualnie przy kolacji ze znajomymi czy podczas jakiejś domówki. Problem z naruszaniem praw autorskich zaczyna się wóczas gdy puszczasz to co ściągnąłeś w obieg - czyli - drukujesz i sprzedajesz fotki, publikujesz fotki pod swoim nickiem czy nazwiskiem, czy zgrywasz te Twoje mp3 i sprzedajesz znajomym po 2 zł od płytki ;)
Z publikacją sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Bo gdyby na blogu pod fotką był link i mój nick to nic nie miałabym do zarzucenia poza tym, że mnie o zdanie nie zapytano...
fotografia cyfrowa
pivot
fotografia cyfrowa
2007-11-19 19:12:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
iness- swieta racja
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-19 20:55:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
iness bardzo się mylisz.. weź pierwszą z brzegu umowe licencyjna.. tam jest wyraxnie napisane.."kopiowanie i rozpowszecniania".. gdy zapuka do ciebie komando do wali z piractewem i znają cos trefnego nie będa pytac czy ty to masz na własny użytek czy to rozpowszechniasz .. to tak jak z prochami.. w majestacie prawa "bekasz" za samo posiadanie a twoja niewiedza wcale cie nie usprawiedliwi.. widzę ze syndrom kalego działa..

złodziej jest złodziejem czy kradnie czyjeś piosenki czy też kradnie czyjeś zdjecia i podpisuje je swoim imieniem, zmienia sie tylko kwalifikacja przestępstwa .. jednak nie zmienia to faktu że wciaż owym przestępstwem jest.. czy ci sie to podoba lub nie.. czy potzrebujesz wykladni kodeksu karnego aby to pojąć.. czy kalizm który w tobie siedzi wogóle nie dopuszcza takiej mozliwości że jeśli posiadasz jakąkolwiek nielegalnie pobnraną Mp 3 ke, popełnilaś kradziez..

nie twredzdze nie twierdzilem i twierdzic nie mam zamiaru ze to co jest tematem tego watku jest tym samym co kradzież owych plików lub aplikacji, ja tylko chciałem uwypuklic fakt ze X procent ludzi nagminnie kradnie cudzą włąsność nawet nie dopuszczając do siebie myśli że ową kradziez popełnia

Iness wyobraź sobie ze jesteś znana piosenkarka.. np Dodą.. przez fakt ze istnieje mozliwość ściagania twoich piosenek z netu, sprzedaz twoich płyt spadła o 50 % .. wciaż kochasz tych co ściagają ??? piosenki oczywiście..

fotografia cyfrowa
aivan
fotografia cyfrowa
2007-11-19 20:59:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chlipam
rwę włosy
i lecę po browca
ten portal inne maważkie problemy
nie lekceważąc powyższych
fotografia cyfrowa
aivan
fotografia cyfrowa
2007-11-19 21:01:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może tak o pogodzie...
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-11-19 21:11:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale co innego sciagnac czyjas fotke na desktop,(pewnie nikt by sie nie obrazil), a co innego publikowac pod swoim nazwiskiem....
fotografia cyfrowa
gizmo
fotografia cyfrowa
2007-11-19 21:23:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moj kibel juz nie istnieje na tym blogu po milym mailu do admina a takze do autorki bezposrednio na gg, ktory byl podany na jej blogu. Moje zdjecia byly wielokrotnie, ze tak powiem "kradzione" do blogow, szczegolnie zachodnich na ktore trafialem przypadkowo lub dostawalem tzw. cynki od znajomych, ze tam sa, wszystko jest ok dopoki zdjecie jest podpisane nazwiskiem autora. Tutaj jak sadze mielismy do czynienia z mloda osoba, ktora byla nie bardzo swiadoma tego, ze kradziez zdjecia z netu to cos zlego...cóz - kazdy robi bledy i moim zdaniem zamiast sie madrzyc na forum budujac kolejna drabinke rad pt..."obiektywne rady ciotki Gieni & jak zbudować taczkę z miśków Haribo" osoby, ktorym zdjecia zostaly ukradzione powinny poprosic o ich usuniecie a osoby, ktore nie byly zwiazne z ta nieszkodliwa w sumie sytuacja, czyli te ktorym zdjecia nie zostaly ukradzione najlepiej niech nie bija piany bo sytuacja jest tak banalnie prosta a juz widze jak rosnie pod nia watek z milionem odpowiedzi EKSPERTOW prawa autorskiego ..... milej nocki

ps. mam nadzieje, ze nikogo nie wk...lem
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-11-19 21:30:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D, mi kiedys koles buchnal fotke z OB, i wystawil na digart.pl, to sie nazywa tupet ;D
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-11-19 21:44:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety takie kradzieże są na porządku dziennym w necie, ja swoje fotki znalazłem na stronie francuskiego biura podróży które organizowało wycieczki do Polski, po mojej interwencji tłumaczyli się że nie mogli po polsku odczytać na mojej stronie zakazu publikacji fotek bez mojej zgody .... :(
fotografia cyfrowa
aivan
fotografia cyfrowa
2007-11-19 22:16:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gizmo!
dont worry
bi heppi
nie tylko Ty miales Adminow na priwa
wlasnie sie z tego niesmialo otrzasam
ale kradziez to kradziez
smutne
pzdr
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-11-19 22:37:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już kiedyś pisałem. Pewien jegomość podpieprzył mi zdjecie na OPh. Ciekawe było to, że on dostał znacznie wyższą ocenę :D
fotografia cyfrowa
yrb
fotografia cyfrowa
2007-11-20 07:42:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to w paru punktach:

1. Mp3 można z sieci ciągnąć i mieć (!) u siebie na własny użytek i do tego żadna policja się nie przyczepi. Przyczepi się natomiast do czegoś innego. Przyczepi się do udostępniania ściągniętych utworów innym użytkownikom a tak działają wszystkie osiołki, torrenty i kazo-podobne. Dlatego ktoś wymyślił sieć opartą o publiczne konta mailowe (żeby ominąć udostępnianie rozumiane w sensie prawnym) ale to nie ten temat.

2. Większość umów licencyjnych na płytach video i z muzyką (zwłaszcza te ostrzeżenia wyświetlane przed filmem właśnie o "kopiowaniu i rozpowszechnianiu" są niezgodne z polskim (i unijnym też) prawem. W szczególności mogę zrobić 10 kopii filmu i pożyczyć je 10 znajomym. Dopóki są to moi znajomi i nie biorę za to kasy - jest OK.

3. @fotografix - tłumaczenie biura podróży nie ma sensu bo prawa autorskie są domniemane. Jeżeli nie ma wyraźnego pozwolenia autora na wykorzystanie czegokolwiek to zakłada się że pełne prawa należą do właśnie do niego. Na podstawie jakich przepisów? To już zależy od sytuacji. Ale generalnie biuro jest be...

4. Moralność to nie jest termin prawny ;)

5. Może by ich postraszyć sądem?

pzdr
yrb
fotografia cyfrowa
yrb
fotografia cyfrowa
2007-11-20 07:43:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zablokowali dlugiego
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa