fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
LUSTRZANKA CZY ZAAWANSOWANY KOMPAKT
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
wojtek_Dz
fotografia cyfrowa
2007-11-29 19:54:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lustro......zawsze jak dojrzeje kupi sobie coś do niego....a kompakt ogranicza............
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-11-29 19:56:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zawansowane telefony sa tez niezle..., a poza tym zawsze pod reka, czego nie mozna powiedziec o lustrzance ;P
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-29 20:13:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, to był taki skrót myślowy :) O lustrzanki analogowe mi chodziło. Nie zamierzam nikogo przekonywać o wyższości Zenitha nad Exactą, już wystarczy mi przekonywania, że Nikon jest lepszy od Olympusa :P

A co do telefonów, to w sumie ktoś ostatnio projektował telefon z wymiennymi obiektywami. Kompromis? ;)
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-29 20:24:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Dobrą postawą wydaje mi się zapomnienie o sprzęcie i myślenie o zdjęciu. Mi osobiście lustro bardzo ułatwiło sprawę. Wszystkie nastawy mam pod ręką, nie muszę kombinować, gdzie co jest zagrzebane w menu; pierścienie ładnie chodzą i nie czekam niecierpliwie, aż mi silnik łaskawie ustawi taką ogniskową/ostrość jak bym chciał; kiedy chcę zrobić zdjęcie to naciskam spust i robię, a nie muszę kombinować, czy będę to zdjęcie chciał zrobić za cztery sekundy, czy za osiem...
Poza tym, fotografowanie lustrem to przyjemność, a to bardzo zachęca do rozwoju :)
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-29 20:25:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vodek, jak to, lustrzanka nie jest zawsze pod ręką? To sobie wygodną torbę załatw :D
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-11-29 21:16:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gacek, czy Ty miałeś kiedyś w ręku S6500?
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-11-30 01:07:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heeeeeeeeee , kup kompakt i kup lustro jak masz az taki wielki problem :)a jesli juz to polecil bym canona G5 LUB G9 :) TO SA MASZYNKI GODNE UWAGI NAWET DLA ZAWODOWCA :)
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-30 01:25:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zapewne nie. Od sporego już czasu kompakty w ręku mam tylko od znajomych. Ostatnio podziwiałem jednego z nowszych Canonów, ale modelu nie pamiętam. Przyznaję, krótkim opóźnieniem migawki mile mnie zaskoczył. Niemniej wizjer pozostał kompaktowy, jakość zdjęć przy żarówce tak samo. A, przepraszam, dostałem do ręki jeszcze nowszego Pentaxa z jakimś tam ISO 800 bodaj. Śmieszne było. I tyle.

Wiem, że technologia idzie do przodu i może niektóre rzeczy z tych, które wymieniam już są nieaktualne. Ale będę obstawiał przy swoim, "choćbym miał tylko 37,2342% racji" ;)
fotografia cyfrowa
NikkorDX
fotografia cyfrowa
2007-11-30 01:31:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lustrznka, bedę uparty
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-30 03:25:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i znasz głos ludu :D Oszczędź mu cierpień, doradź mu lustrzankę :D
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-11-30 09:45:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-6468-7844
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-11-30 10:23:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kompakt - spokój w rodzinie, pieniądze i czas na inne przyjemności, brak problemu z miejscem w pokoju...
Lustrznka - bardzo możliwe poważne problemy w rodzinie, brak nacokolwiek innego pieniędzy jak i czasu, pokój wyglądajacy jak komis, dziwne spekulacje
znajomych pod Twoim adresem

Powodzenia w podjęciu wyboru ;P)
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-30 10:59:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Schranzee, to się do psychologa kwalifikuje :P

Jako biedny student przyoszczędziłem sobie na lustro i nie głoduję, do tego cały sprzęt grzecznie wchodzi do torby, torba do szafki. No chyba, że planujesz wykupić cały komis - wtedy faktycznie możesz mieć poważne problemy w rodzinie :D
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-11-30 11:04:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Na jednej puszce i słoiku się nie skończy..." - też się kiedyś z takich powiedzeń śmiałem.

Kiedyś, ...teraz się już nie śmieje ;P)))))))))
Wiem z Autopsji...
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-11-30 11:29:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ze słoikami to nic śmiesznego, samo życie. A z puszką? Nie strasz! ;)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-11-30 11:33:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gacek nie straszy, on stwierdz fakt :)))
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-11-30 11:45:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie sprawa jest prosta: i to, i to. :)

Ale na poczatek IMO lepiej kompakt, bo prostszy w obsludze, tzn. latwiej zrobic poprawne zdjecie. A jak juz poczujesz bluesa albo uznacza, ze w kompaktowe buty cie cisna - wtedy lustro.

Ale kompakt sobie zostaw, w wielu sytuacjach jest uzyteczniejszy niz lustro, wbrew pozorom. :)

Sam mam Canona A610 i Minolte D5D, chwale sobie.

Zaczynalem od kompaktu. (A 510)
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-30 12:01:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mierz siły na zamiary.. pamietaj, lustro daje wieksze możliwości ale tez doskonale drenuje kieszeń.. stać cię kup lustrzankę.. jeśli masz i mieć będziesz ograniczony budzet.. kup kompakt.. wszystko zamyka sie w kwocie jaką mozesz wydać teraz i w przyszłości.. bo lustrzanka to bardzo wymagająca pani;) i droga w utrzymaniu:D:D:D jak w życiu :D:D:D
fotografia cyfrowa
NikkorDX
fotografia cyfrowa
2007-11-30 13:26:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
schranzee ma racje, to niebezpieczna i uzalezniająca zabawa....
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-11-30 13:27:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co gorsza - końca nie widać... ;o)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-11-30 13:39:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E tam, ja od prawie dwoch lat dokupilem tylko jeden obiektyw. Tani na dodatek :)
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2007-11-30 13:46:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lustro, nawet przechodzone, nawet z najbardziej kitowym obiektywem. Na allegro w cenie w miare przyzwoitego kompakta. Jakość i wygoda bez porównania. Przesiadłem się z lumixa fz30 (czyli zaawansowanej hybrydy z BARDZO chwalonym obiektywem) na d20 (300 zł więcej niz lumix rok temu, obydwa second hand) i nawet z tym tak powszechnie zjechanym kitem mam jakość i komfort pracy nieporównywalny z panasem. (za wyjątkiem zakresu zuma;)
fotografia cyfrowa
NikkorDX
fotografia cyfrowa
2007-11-30 14:21:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak wowa, to chyba jest nieuleczalne....
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa