fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografie typu glamour
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-12-04 21:30:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ktoś z Obiektywnych mógłby mi przybliżyc jak wyglądaja sesje zdjęciowe z modelkami w fotografii typu glamour. Chodzi mi głównie o to jak przygotowac się powina modelka, na co powina zwrócic uwagę itp. Jakie jest najlepsze światło do tego typu fotografii i na co powinien zwrócic szczególna uwage fotograf???
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2007-12-04 22:48:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
imho niepotrzebnie pytasz o te wszystkie rzeczy, lepiej zapytaj sam siebie czy rzeczywiscie chcesz robic tego typu fotografie.
moim zdaniem do takiej fotografii trzeba "czuc" mode, trendy, ciuszki i fatalaszki... - jezeli to lubisz, to poprostu zaczni robic zdjecia i moze opanujesz swoj wlasny warsztat metoda prob i bledow. nikt Ci nie poda gotowej recepty, a z reszta co to by byla za frajda.
dla jasnosci, nie uwazam sie za autorytet w tej dziedzinie i nie robie zdjec glamour. czesto jednak w moich sesjach korzystam z pomocy wizazystki, ktora pomaga 'ogarnac' modeli, a zwracac uwage trzeba na wszystko, kazdy detal :)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-12-04 23:04:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
- Szymon, zajrzałem do twojego PF i niewątpliwie dobrze wiesz do czego służy aparat fotograficzny, więc podstaw nie trzeba cI tłumaczyć .... na takie pytanie uzyskasz bardzo dużo różnych odpowiedzi bo każdy ma jakieś własne sposoby na fotografowanie i obchodzenie się z modelką/modelem .... najlepiej jak jeszcze nie bawiłeś się w fotografię studyjną zapisać się na jakieś warsztaty/kursy o interesującym ciebie temacie, tam nauczysz się 'panować' nad światłem a potem własny sprzęt, cierpliwą modelkę i próbować - próbować - próbować ........
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-12-05 13:36:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jest praca zbiorowa, modelke/modela trzeba ubrać, pomalowac, uczesać, przygotować tło/scenografie/lokacje. Oczywiście są osoby, które same zrobia to wszystko, w sposób naturalny bardziej do tego predysponowane są dziewczyny. Ale lepiej jest pracować ze stylistą/stylistką, ogólnie całą ekipą. No i modelka/model nie moga byc przypadkowi.
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-12-05 14:12:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i jeszcze to - obiektywni to jest bardzo złe miejsce na pokazywanie tu glamouru, mody, raczej zostaniesz wyszydzony lub nie zauważony. Znacznie więcej zdjęć i pewnie pomocy również znajdziesz chocby na digarcie czy promodelsach (choc tam jest tendencja do zadzierania nosa, ale jest tez dużo b. dobrych fotografów).
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-12-05 16:03:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak na osobę odchodzącą z obiektywnych coś długo Ci to schodzi.
Z całym szacunkiem, ale po co trujesz inne wątki tym swoim żalem do całego świata o parę złych ocen...?
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-12-05 16:05:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ale właśnie.. co do tematu
Ja osobiście dopiero raczkuje i powoli powoli coś tam próbuje w fotografii glamour i MZ jest to chyba jedna z trudniejszych dziedzin w fotografii ze względu na to, że musisz mieć wszystko idealnie dopracowane.
Szymon, czytałeś artykuły z czytelni?
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-12-05 16:16:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masteryum - jak nie masz nic do napisania, to po co kłapiesz paszczą?? Porady kogos, kto raczkuje na pewno są bardzo cenne ;-)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2007-12-05 16:18:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robert ale Ty jestes agresor... ja Cie nie moge...!!!!
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2007-12-05 16:22:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon - najlepiej umow sie z kims kto robi takie zdjecia i idz podpatrzec jak pracuje;)
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-12-05 16:23:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza - tak, własnie przyznałem sobie prawo do bycia agresywnym, zabronisz mi? Czy ja jestem gorszy od innych? Oni moga, a ja nie? Dobrze, że się przypominasz, bo jakos zapomniałem o tym małym odweciku u Ciebie ;-)))
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2007-12-05 16:28:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem, czy jestes gorszy czy lepszy, nie znam Cie.. ale widze ze jestes dosc agresywny od dwoch dni na forum, do tego pokrzykujesz i piszesz rzeczy ktore do konca nie sa prawda... ktos Ci pojechal po zdjeciu (nie wczytywalam sie wiec dokladnie nie wiem co Cie tak wkurzylo) i juz piszesz "obiektywni to jest bardzo złe miejsce na pokazywanie tu glamouru, mody, raczej zostaniesz wyszydzony lub nie zauważony"...
Prawda jest taka, ze ciezko jest zrobic dobry glamour, bo potrzebna jest do tego pomoc wizazysty, porzadne studio, dobra modelka etc... i wiele zdjec, ktore sie tu przewijaja w tej kategorii sa po prostu slabe. Jednak jest kilku autorow, ktorzy robia dobre zdjecia glamour takich jak np TomiU czy Qstra i nikt z nich nie szydzi :)
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-12-05 16:31:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon - poogladaj sobie backstage, w sieci jest tego mnóstwo, chocby to: http://www.eoloperfido.com/extras.htm, poczytaj, siec to kopalnia wiedzy
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-05 21:23:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"obiektywni to jest bardzo złe miejsce na pokazywanie tu glamouru, mody, raczej zostaniesz wyszydzony lub nie zauważony"
Robert, nie zgadzam się... może po prostu jesteśmy dość krytyczni? jeśli np. zdjęcie musi być obrobione (a w tych kategoriach często są, nawet muszą być) to niech to będzie dość porządnie... całą reszta też... tu łatwo odwalać gnioty więc trzeba mocno uważać...
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-12-05 21:40:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A cyz moglibzđcie podac wiecej adresw stron internetowzch gdyie znajde tego typu fotografie i porady na ich temat. Z gory dzieki!!!
fotografia cyfrowa
shemo
fotografia cyfrowa
2007-12-07 03:32:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak wyglądają sesje typu glamour?

sesje wysokobudzetowe:

Ekipa przychodzi i ustawia wczesniej zaplanowany przez Ciebie i producenta/dyrektora kreatywnego plan - np duża hala ze starym fordem mustangiem, albo ściana cekinów... ewentualnie robicie na bluescreenie... potem asystent ustawia oswietlenie.

w miedzy czasie stylista, wizazystka i frzjer przygotowują modelke.

Potem przychodzisz Ty, mówisz modelce dokładnie co chcesz, jak chcesz, asystent zmienia oswietlenie na bieżaco - co chwile zerkasz na 30 calowy monitor podlaczony do laptopa z na ktorego ladujesz foty przez kable/wifi- zeby sprawdzic czy fota ok i czy to juz dobry kierunek sesji. w miedzyczasie makijazystka i stylista dbają o to aby modelka caly czas byla tak samo piekna jak na poczatku

gdy, po 8-10 godzinach masz juz kadry które chciałes, wychodzisz, a eekipa sprzata plan- mówisz grafikowi o co własciwie Ci chodzi, i co ma ewentualnie wywalic z kadru...

czekasz na przezlew od klienta/agencji :D


sesje niskobudzetowe.

1. przychodzi modelka do Twojego domu, kiedy jeszcze jesz sniadanie/sprzatasz po wczorajszej imprezie i usiłujesz wygrzebac statyw ze stery brudnych rzczy.
2. dzwoni wizazystka i przeprasza, ze nie przyjdzie bo ma wazne sprawy
3. pytasz modelke, czy ma ze sobą jakies kosmetyki....


po godzinie jestescie gotowi do sesji :D wyciągasz z szafy lampy po czym okazuje sie, ze kabelek synchro do lampy nie działa, wiec musisz wyzwalać reszte lamp przez lampe na aparacie - w związku z czym brak Ci jednej kontry... no ale nic - jakoś to bedzie... zmieni sie troche koncepcje fot i bedzie git...

4 - modelka zaczyna sie swiecic, ale zauwazasz to dopiero po tym, jak dopracujesz juz jeden kadr. - no wiec 60 minut na marne...

5 - to nic - bo zdajesz sobie sprawe, ze modelka zapomniała rezczy na drugi ukad, ale to nic, bo nie skonczyłes jeszcze pierwszego, a juz minleo 5h i zaczynają Cie bolec plecy...

6. modelka zaczyna sie niecierpliwić i wygląda na zmęczoną. Usmiech numer 10 zaczyna wyglądac tak samo jak umiech numer 2.

7. zdajesz sobie sprawe, ze krzesło/sofa/duperela w tle zupełnie nie pasuje do foty...

7,5 - wywalasz krzesło, i robisz jeszcze kilka ujeć, ale juz w innych rzeczach...

8 konczysz sesje bo jestes glodny i boli Cie prawe/lewe ramie od trzymania aparatu.

9 modelka wychodzi, ty ogladasz foty na kompie - wybierasz TEN kadr, po czym okazuje sie ze oczy sa nieostre... otwierasz photoshopa...


sesja niskob. - wersja optymistyczna - plener.

1. spotykasz sie z modelką w miescie i idziecie w wypatrzone przez Ciebie miejsce (zadbałes o to, aby sptrawdzić o ktorej godzinie jest tam "dobre" słonce i czy potrezba dodatkowych lamp/blend, etc)

2. modelka ma juz makijaż

3. robiesz 20 ujeć.. jeszce 10, o tak teraz, jeszcze 15, o i tu jeszze takie fajne.

4. po godzinie wracasz do domu, oglądasz zdjęcia, - pierwze pięc super - reszta do dupy... wystawiasz jedno na obiektywynych, i lądujesz w polecanych... :D



A TAK BARDZIEJ NA SERIO :D

światło zalezy od tego, co tak naprawde chcesz. a przydaje sie wszystko, ring-flashe, softy, parasolki, blendy, cokolwiek.
najlepiej umówic sie z modelką na sesje próbną - tzn - czy ciuchy które ma zagrają w Twoim pomysle - no chyba,z e specjalnie bedzie jej kupował na potrezby sesji... Wazne jest, aby conajmniej jedna osoba biorąca udział w sesji potrafiła zrobić makijaz - zwykle jest to modelka, jesli nei ma makijazystki/ty. Do Ciebie nalezy natomias wybór scenerii i zdecydowania, czy to a nie inne tło pasuje do tgeo, co chcesz pokazac. jesli to jest plener - najlepiej wczesniej tam pojsc, sprawdzic czy mozna robic zdjęcia, o ktorej godzinie najlepiej, i co bedziesz potrzebował - moze sie i tak okazac, ze beda potrzebna "2 podejscia".

powinieneś tez wczesniej wiedziec w co modelka bedzie ubrana - tzn - zobaczyc modelke w konkretnym ubraniu - nie umawiaj sie z nia przez tel mówiąc"no, cos czerwonego..., i jakies ciemne spodnie" etc - musisz dokąłdnie wiedziec, jak bedzie ubrana. inaczej, to po prostu improwizacja . na poczatek dobrze jest robić zdjecia komus, kogo znasz - jest lepszy kontakt i modelka bedzie mniej spieta (mimika twarzy, etc)... chociaz, to zalezy od osoby.

dobrze jest tez przetestowac oswietlenie - typu: dzis chce zrobic zdjęcia w takim a takim kluczu, jutro w takim, etc. poogladaj foty w magazynach i rozpracuj oswietlenie - to dobra metoda na poznanie warsztatu... "jak on to zrobił" - i czy ja tak potrafie, a jesli nei porafie, co czego potrezbuje, zeby zrobić taką fote.

to tak na poczatek moze wystarczy.

powodzenia!

przemo.



fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-12-07 09:28:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ha! bardzo dobra instrukcja ! dawaj to na artykuł !
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-12-07 10:24:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymonie - NIE!!! jesli naprawdę interesuje Cie glamour, a nie jakies żałosne popierdułki, to zrób ten wysiłek, i zacznij sam szukać informacji na ten temat. Podałem Ci naprawde dobre źródło, jakim jest promodels, i co? Kiwnałeś chociaż palcem?
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-12-07 10:49:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza, Vankert - dlaczego próbujecie mnie i innym wmawiac, że pisze coś bedąc zdenerwowanym? Tak naprawdę nie jest. Zdecydowanie uważam, że są lepsze miejsca do pokazywania i uczenia sie glamouru, niz OB. Kliknijcie sobie w galerii na Moda/glamour i co zobaczycie? 21 stron zdjęć. Jak klikniecie na inną kategorie, to pokażą się setki stron ze zdjęciami, czyli o rząd wielkości więcej. Jest tu kilku autorów publikujacych wartosciowe zdjęcia z tej kategorii, no ale sorry, gdzie indziej są setki takich ludzi. To gdzie jest lepiej szukac wzorców?

Jeśli Szymon opublikuje tu swoje pierwsze zdjecia glamouru, to ma dużą szanse na fajne oceny, albo dobre rady? Raczej wątpię. Prędzej dostanie informacje taka jak ja wczoraj: "Twoje studyjne zdjecia sa fatalne, wlasciwie wszystkie. Chcac je komentowac, wymieniac bledy i ich slabe strony musialbym poswiecic temu zbyt wiele czasu, ktorego mi po prostu szkoda na tak jalowe zajecie. "

Oza powoluje sie na fakt, że Asia (Qstra) ma tu zdjęcia. Tylko dlaczego tych zdjęć jest tu AŻ 15 i noe pojawiaja sie tylko czasami? Przeciez Asia ma w swoim pf setki znakomitych zdjęć. Dlaczego jest pod nimi blokada oceniania? Dla mnie to jest fakt dobitnie swiadczacy o degrengoladze obiektywnych.

A mnóstwa innych wartosciowych autorów glamouru tutaj po prostu nie ma.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-12-07 11:12:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robert, ciut mijasz się z prawdą jeżeli chodzi o Qstre... zapominasz że Ona wystawiała tutaj zdjęcia pod conajmniej jeszcze dwoma innymi nickami. Ale to już szczegół... i tych zdjęć było znacznie więcej niż 16.
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-12-07 11:22:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres - nie mijam sie z prawda, były, ale już ich nie ma. To chyba raczej popiera moje twierdzenia. Glamour jest tu pokazywany sporadycznie, bo jest kiepsko przyjmowany. Mam wrażenie, że sie obrażacie, jeśli o tym wyraźnie piszę. Dlaczego? Przeciez nie tylko tutaj jest źle przyjmowany, na fototoku również.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-12-07 11:31:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To że były a ich nie ma o niczym nie świadczy :)))) Wielu autorów kasuje swoje zdjęcia, zdjęcia z różnych gatunków fotografii... zdjęcia dzieci, widoczki, macro... czy to znaczy ze sa źle tutaj przyjmowane?? Nie wręcz przeciwnie. Robercie, piszesz o złym przyjeciu Glamour, a uwierz mi że jest ono znacznie cieplejsze niż przyjęcia zdjęć sportowych, czy w związku z tym to że ja usunęłem swoje potwierdza tą tezę?? NIE, usunęłem bo miałem dość tego portalu, i teraz szczerze tego żałuję.
fotografia cyfrowa
shemo
fotografia cyfrowa
2007-12-07 18:03:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.ba-reps.com/list/photographer

fotografia cyfrowa
hiteroh
fotografia cyfrowa
2007-12-07 18:24:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa


http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-243559.php

z rodowodem ;)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2007-12-11 18:50:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robert - alez ja sie z Toba zgadzam, ze nie ma tu wielu zdjec glamour:) Bo to jest tak naprawde trudny rodzaj fotografii i kosztowny, bo trzeba miec studio, naprawde dobry sprzet i modelki. Ci ktorzy maja to wszystko i robia dobre zdjecia robia je przewaznie za kase i nie maja czasu wystawiac sie na setce polskich portali internetowych.. wiec najlepiej przejrzec ich strony prywatne;)))
I nie zgadzam sie z Toba, ze wszyscy tu szydza z fotografii glamour, co prawda zawsze zjadzie sie ktos glupiomadry ktos sie bedzie czepial nie majac pojecia o czym gada.. ale wiesz, tacy czepiaja sie nie tylko glamourow ale zdjec ze wszystkich kategorii :) Rownie dobrze ja moge powiedziec, ze wszyscy tu szydza ze zdjec analogowych, holgowych i jezdza po autorach, ktorzy maja wyobraznie i chca przez swoje prace wyrazic emocje a nie tylko pokazac ladna pania czy kolorowego kwiatka :)))
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa