fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
zarabiac na fotografii
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-12-10 21:56:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam takie male pytanko jak zaczać zarabiac na fotografii. Pytam sie dlatego iz bawie sie juz w fotografie od 4 lat i chciałbym miec z tego jakies zyski. Czy wiecie gdzie szukac jakiś ofert pracy, czy gdzie warto byloby sie zahaczyć.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-12-10 21:58:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
4 lata...

Ja się bawię już 36 lat, a nie zarobiłem jeszcze nawet jednej średniej krajowej... :-)
fotografia cyfrowa
pattom1
fotografia cyfrowa
2007-12-10 21:59:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-12-10 22:01:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja zarabiam na fotografii prawie 25 lat, ale na tak postawione pytanie nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi .... zależy czy mieszkasz w dużym mieście, czy w małej miejscowości, czy chcesz ryzykować i zakładać własną firmę, czy najpierw pracować na umowę o dzieło lub zlecenie, takich dodatkowych pytań pewnie by się znalazło bardzo dużo ....
fotografia cyfrowa
dragonka1988
fotografia cyfrowa
2007-12-10 22:04:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie że można;-) Wystarczy umieć (robić zdjęcia) i mieć (odpowiedni sprzęt).Zawsze najpierw można zacząć jako fotograf na ślubach/studniówkach/ mini sesjach dla trochę bliższych osób, potem jak już się wgryzie w temat to zrobić coś na większą skale...I zrobić krok w stronę zalegalizowania interesu;-) Ja obrabiam ludziom zdjęcia...a że popularność cyfrówek nie spada, toteż wprosproporcjonalnie rośnie liczba beznadziejnych zdjęć robionych na małpkach, to się przydaje czasem ludziom doprowadzić ich zdjęcia do stanu przyzwoitości...Ale mam dopiero tyle lat co mam...Co Ja Mogę Powiedzieć O Fotografii (?)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-12-10 22:05:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk - bo Ty sie bawisz i dlatego nie zarabiasz;)
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-12-10 22:08:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do Fotografix; mieszkam w duzym miescie. Na poczatek interesowałoby mnie pracowac na umowe o dzielo lub zlecenie z tego względu ze na co dzien studiuje dziennie i nie mam czasu by oddac sie fotografii całkowicie. Chciałbym tylko sobie troche dorobić
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-12-10 22:10:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widzisz Jpk ja sie bawie dopiero 4 lata i czuje ze mogłbym to robić profesjonalnie, tylko nie wiem jak zaczać. Ale dzieki za odwiedzi pod mym postem
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-12-10 22:13:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to najlepiej szukać współpracy z jakimś dobrym zakładem fotograficznym, można nabrać doświadczenia i nie trzeba szukać samemu zleceń, tylko robisz to co oni mają do roboty .... możesz zacząć od ogłoszeń typu 'fotograf z własnym sprzętem szuka zleceń' czy 'fotograf z własnym sprzętem podejmie współpracę z zakładem fotograficznym' .... dodawaj też że studiujesz, firmy chętniej zatrudniają studentów ....
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-12-10 22:49:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki wielkie za podpowiedz w tej sprawie. Napewno spróbuje
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-12-11 16:01:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiesz, mozna robic zdjecia z komunii i slubow.
Mozna robic artystyczne fotografie i sprzedawac konseserowm.
Mozna i robic "for adult only" fotki z udzialem np. roznych zwierzatek i dopiero robic kase :) - acz ryzykowne nieco.
Mozna probowac reporterki (egzotyczne kraje?) i opychac fotki pismom jako freelancer
Mozna sie w ogole zatrudnic jako fotoreporter.
Mozesz zalozyc wlasne studio fotograficzne i trzaskac fotki paszportowe i tym podobne.
Mozesz sie z misiem po Zakopanym szlajac.
Mo
Tak naprawde mozliwosci jest multum i sam musisz zobaczyc jakie masz mozliwosci.

Co do mnie to fotografia cyfrowa zajmuje sie 2.5 roku i ze dwie srednie krajowe na tym zarobilem :). A wydalem na kolejne sprzety z piec. :) Ale nie narzekam, bo dla mnie to jeno hobby, z zalozenia non-profit... a ze czasem jednak profit, to tym lepiej.

fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-12-11 16:03:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swoja droga im dluzej sie tym zajmuje tym bardziej jestem swiadom, ze nic o niej - fotografii - nie wiem :).
Nawet myslalem o zmianie sprzetu na Nikona, zeby sie reklamowac haslem "Nikifor (*) z Nikonem czyli nikonoplasta" :D


(*) niestety bez jego talentu, psiakosc.
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2007-12-11 16:49:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szymon - trzeba najpierw wybrac jakis kierunek - mysle ze to podstawa, i w tym kierunku isc, szkolic warsztat i sie rozwijac.. jesli bedziesz dobry to oferty same zaczna do Ciebie przychodzic;)) wiec najpierw zdecyduj czy chcesz robic zdjecia sportowcom, czy zdjecia slubne, czy moze portrety typu album rodzinny i w ta strone cisnij;)
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-12-12 01:16:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
można też robić fotki dziewczynkom na portale randkowe ;))
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa