fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
male ale tez dobre???
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-01-08 21:27:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
proste i szybkie pytanie pomocnicze...

musze kupic aparat kompaktowy dla mojej drugiej polowy bo jakos jej nie do twarzy z moim body ;)

kilka testow i porownan poczytalem dpreview i inne stronki ze specyfikacjami - ma byc stosunkowo tanio ( bo inaczej to pewnie wydal bym kase na jakies dodatki do mojego zestawu ;)

- nie interesuje mnie zoom - powiedzmy ze x2,x3 wystarczy,
- fajnie by bylo miec mozliwi najszerszy punkt widzenia
- LCD i jego wielkosc nieistotne
- najlepsza optyka wskazana
- RAW fajnie by bylo miec ale nie jest obowiazkowy

narazie wiecej warunkow nie wyszukalem bo nie bardzo wiem na co zwracac jeszcze uwage

mam kilka typow ale wszelkie nowe propozycje mile widziane - najlepiej jesli znane z praktyki,
tylko raz bawilem sie canonem chyba powershotem s800 ale nie jestem pewien - mile sie zaskoczylem jesli chodzi o jakosc !!!

panasonic FX10 albo fx12;
fuji f20,
cannon ixus 60,
nikon s200,
fuji e555

to to co narazie wybralem w kolejnosci dowolnej...

dzieki za wszelkie porady bo nie chce kupic czegos na co bede psioczyl - mimo ze nie ja bede uzywal ;)
fotografia cyfrowa
malach21
fotografia cyfrowa
2008-01-08 21:35:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam uzywam panasonic fz8 - osobiscie polecam. zoom 12x , zapisuje w raw - a i body nie za duże :) wada to troche duze szumy przy 400 iso. dosc prosty w obsłudze a jak się chce to i ma manualne ustawienia ostrosci, migawki, iso, przesłony itp...
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-01-08 21:41:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje indywidualne doświadczenia z kompaktami cyfrowymi: Pentax Optio zmarł śmiercią naturalną po 15 m-cach (oczywiście gwara była 12 miesięczna) - przestał się budzić po wduszeniu przycisku ON, tylko se mrygał displejem. Canon A85 służy nam w rodzinie od 2 czy 3 lat bez stresów. Szumi jak skurczybyk przy ISO 400, ale ma ta przewagę nad nowszymi kononami, że łyka 4xAA, a nie 2xAA, dzięki czemu dłużej służy. Wbrew pozorom porządne zasilanie jest BARDZO ważne. Wzmiankowany Pentax brał takie fajne litowe bateryjki - służyły na kilkaset pstryków ale kosztowały ok. 50 pln :P - kicha! Warto sprawdzić, który ma możliwość ingerencji w parametry ekspozycji - gł. chodzi mi o możliwość rutynowego niedoświetlania o 0.3-0.7 EV żeby uniknąć parszywych cyfrowych przepałów, które są zmorą na pełnej automatyce. PS.: szanujcie kompakty, tym można super foty robić, jeśli się ma pomysł i chęć. I można je z a w s z e mieć przy sobie! :)))
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-01-08 21:45:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wlasnie o to chydzi zeby zawsze miec go w kieszeni - w rodzinie juz lustrzanki i hybrydy ale jakos kobiety sie do nich nie garna bo to niby "takie duze i ciezkie no i jak to do torebki zmiescic ;)"
fotografia cyfrowa
malach21
fotografia cyfrowa
2008-01-08 21:46:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)))
fotografia cyfrowa
malach21
fotografia cyfrowa
2008-01-08 21:53:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moja podobnie mówiła - mało miejsca w torebce aby zajmował, aby był wytrzymały, łatwo można było ładowac i wogole ...
to dostała...
Nokie N95
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-01-08 23:14:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no w takie ekstremum to raczej nie chce wchodzic - weezul glos na canona odnotowany ;)

czy ktos ma doswiadeczenie z innymi canonami - Canon PowerShot SD800 IS(Digital IXUS 850 IS) ??
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2008-01-09 02:17:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
G9 :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-01-09 09:37:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wlasnie sobie sprawdzilem tego G9 = pierwszego kryteria nie spelnia ;) - cena z 2 razy za wysoka wiec odpada...
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-01-09 15:13:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo, dodam, że zastanowiłbym się nad czymś bardzo tanim z drugiej ręki i nie więcej niż 4-5 Mpx - bo po cholerę, żeby zawalało kartę i kompa? ;)
popatrz tu: http://www.allegro.pl/item289235914__canon_a520_4_2_mpix_ladowarka_4_akku_.html - a jak się rozleci, to pies go sam-wiesz-co :DDD btw te akumulatorki to raczej traktuj jako ozdobę, albo do pilota od TV, bo konona długo nie uciągną ;-] jest też na allegro Canon A460 za ok. 370 zł z kartą 1GB, ładny bo kolory są - czerwony, niebieski, dla dziewczyn to ohoho, pod sukienkę można dobierać! :-D
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-01-09 15:17:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ten imo bardzo fajny jest: http://www.allegro.pl/item294615547_canon_power_shot_g3.html
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-01-09 16:02:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale leciwego Olka XA żaden kompakt współczesny nie pobije... to szkło, ten dalmierz... ech... :D tylko, że niecyfrowy jest! :DDD
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-01-09 19:50:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.allegro.pl/item291654313_canon_ixus_850_is_idealny_od_pewnego_szczecin_.html

albo

http://www.allegro.pl/item289262353_fotoit_canon_digital_ixus_70_022_851_19_66.html

mozna je porownywac - co byscie wybrali??
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2008-01-09 20:06:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja juz Ci kiedys pisalem Canon A710IS. (mozna wgrac upgrade i sa wtedy RAWy).
Teraz on juz malutko kosztuje!
i znowu link do testu:
http://www.optyczne.pl/32.1-Test_aparatu-Canon_PowerShot_A710_IS.html
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-01-09 20:48:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też myślałem o A710IS. Bromo nim zrobił chyba większość swojego PF. Jego następca, A720IS z procesorem Digic III i tak kosztuje poniżej 1000 zł.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-01-09 21:23:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ten a710 wygląda sensownie - ale jeżeli do "pstrykania" ma być to te 7 mpx imo psu na budę, co innego stabilizacja ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa