fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Manfrotto 718B
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
beduin1
fotografia cyfrowa
2008-01-15 20:24:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,
Planuję zakup statywu, w granicach około 400 zł. Zastanawiam się nad Manfrotto 718B. Mam 188 cm wzrostu, głównie będę go zabierał na kilkutygodniowe wypady w góry (trampingowe), gdzie cały czas będzie musiał byc ze mną, dlatego potrzebuje coś w miarę lekkiego, ale zarazem stabilnego. Czasem może być tak,że będę go zabierał w ścianę przy wspinaczce, gdzie liczy się każdy kilogram!. Mój sprzęt to EOS30D, canon 17-40 i 70-200 (jednak to ostatnie szkło rzadko podpinam i zabieram ze sobą). Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:38:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakikolwiek statyw nabędziesz i tak się okaże, że jest za ciężki, żeby go nosić, a za lekki, by sprzęt utrzymać ... ;->
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:13:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to prawda.
W intensywne wyjścia w góry brałem monopod. Manfrotto ma taki czteroczęściowy, głowica na jedną śrubkę; łatwo go do plecaka wsadzić a ze dwa czasy w dół zejdziesz (jak z góry dociśniesz lub plecak powiesisz). Dla szerokiego to mz. rozsądny kompromis. :)
fotografia cyfrowa
beduin1
fotografia cyfrowa
2008-01-16 11:30:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki bardzo za podpowiedź! bardzo ułatwiło mi to decyzję.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2008-01-16 14:08:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jaka głowica
fotografia cyfrowa
beduin1
fotografia cyfrowa
2008-01-16 14:48:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tego co mi wiadomo, to ten manfrotto 718B ma zintegrowaną głowicę, dlatego wydawał mi sie odpowiedni do moich wymogów. Na mniej intensywne wypady biorę 055, jednak jest on za ciężki, kiedy idę przez kilka tygodni! Chodziło mi głównie, czy ten 718B bedzię dość stabilny, żeby utrzymać mój zestaw, bo waga jest odpowiednia!
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-01-16 14:51:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obejrzyj statywy Slik (PRO 330 DX) i Velbon Sherpa (600 R/F). W cenie, którą podajesz jest też kilka innych już z głowicami (choć nie kulowymi), ale ważą powyżej 2 kg i są niższe. Bierz to pod uwagę, bo nie jest wygodne kurczenie się przy zbyt niskim statywie. (Wiem, bo mam 190 cm... ;o)). Pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
beduin1
fotografia cyfrowa
2008-01-16 19:21:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no dobrze, to teraz jeszcze pytanie, jaką musi mieć cąłkowitą wysokość, żebym nie musiał się kurczyć? Czy wraz z głowicą jak będzie miał ok 160 cm będzie odpowiedni do mojego wzrostu (188cm, przyp.)
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-01-16 22:23:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To juz musisz sam sprawdzic organoleptycznie. Wszystko zalezy od grubosci podeszw ;)
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-01-22 22:40:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW nie przesadza. Osobiscie posiadam statyw Manfrotto, który z głowica wazy okolo 3,2 kg. Uzywam go na wyprawach w góry i nie jest zle. A przecież oprocz sprzetu foto nasze reszte sprzetu niezbednego w gorach. Jednak na sciane wspinaczkowa bym nie brał statywu. Musisz sam wybrac co masz kupić. Dobrym kompromisem w sprawie wagi i stabilności jest model Manfrotto statyw 190X PRO B.
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-01-22 22:42:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
C do wysokości statywu. lepiej jest kupic taki co bedzie dał sie mocna rozłozyc, ale bez wysuwania kolumny centralnej, czyli tej do ktorej jest przymocowana głowica. Ja mam tyle wzrostu co ty i wybrałem model Manfrotto statyw 055X PRO B. Jest idealny przy tym wzroscie.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa