fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Problem z Sony alfa 100 w zdjeciach nocnych
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
upadlyaniol
fotografia cyfrowa
2008-01-31 00:42:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam!
Mam Lustrzanke Sony Alfa 100. Mam do tego obiektyw 18-70 3.5-5,6.
sprawa jest taka Jak sie w nocy robi zdjecia reporterski moj aparat nie lapie ostrosci badz jak ja ma nie robi zdjecia
badz wolno dziala. a Fotoreporterzy trzaskaja po 10 zdjec nawet bez lampy!!
Dzis dzieli oswietleniu przez flesze zrobilem zdjecie ale to przypadek a tak to nie moge zrobic zdjecia;/
nie wiem co zrobic jak zrobic by szybciej natawic zdjecia czy moze jakos z migawka szybciej??

Prosze Was o Rady!!!


Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-01-31 11:47:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Alfa nie jest aparatem reporterskim, a z tak ciemnym obiektywem nie masz szans na szybkie złapanie ostrości przy zdjęciach nocnych.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-01-31 11:48:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I bądź uprzejmy nie zaśmiecać tym samym pytaniem trzech różnych wątków na forum.
fotografia cyfrowa
espresso
fotografia cyfrowa
2008-01-31 12:26:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie bardzo wiem czy 3 kl/s dyskryminują aparat do reporterki. Oczywiście lepiej by było np. 10 kl/s Głównie dla jej posiadacza, gdyż poprawiło by mu się własne eGO. Lat temu kilka, czy kilkanaście, poziom techniki sprzętu był mniej zaawansowany a jednak powstały setki/tysiace znakomitych reporterskich fotek. Tak więc -jpk- nie pisz takich banialuków, bo takimi odpowiedziami zaśmieczasz forum. Pewnie wiesz, że poznanie własnej puszki, jej możliwości gwarantuje wykorzystanie jej na max. W tym opisanym przypadku problem raczej leży po stronie szkła. Tym bardziej że KIT sonego (jak wiekszość obiektywów kitowych) jest do kitu, czyli tylko taki sobie. Pomyśl np o tamronie 28-75/2,8. Najlepsze szkło w stosunku jakość/cena. Pomyśl tez o 50/1,4 jest nie drogi a jego 1,4 umozliwi Ci focenie w trudnych warunkach.
ps.
Tego typu pytania lepiej zadawaj na forum KKM minolta sony http://klubkm.pl/forum/ Z całą pewnością uzyskasz tam bardziej rzeczowe (obiektywne) odpowiedzi.
Onanistów pro/sprzetowych traktuj z należytą uwagą.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-01-31 13:47:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
3 kl/s są absolutnie wystarczające, natomiast w przypadku Alfy100 z rzeczonym obiektywem absolutnie niewystarczająca jest czułość i szybkość działania AF. I to właśnie miałem na myśli pisząc te banialuki.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-01-31 17:35:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1600 to mało, jpk? O_O a w ogóle to nocą nie zdawałbym się na AF, ergo jego jego szybkość jest tu bez znaczenia. Trzeba przetestować aparat w warunkach nocnych, ocenić - jak najsensowniej ustawić ekspozycję (nocą do zdjęć reporterskich w alfie nie zawahałbym się nawet -2 EV, robić RAWy i korygować). Dzięki stabilizacji matrycy akurat alfa jest nie najgorszym wyborem - kolejny kamyk do ogródka jpk. Szumy mogą razić, niestety.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-01-31 17:37:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co do szkła - w sumie za espresso, ale ze wskazaniem na szerokie zoomy (17-50/2.8?) lub ew. szeroką jasną stałkę (tu akurat AF może sensownie zadziałać)
fotografia cyfrowa
espresso
fotografia cyfrowa
2008-01-31 18:06:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oczywiście 17-50/2,8 w wykonaniu tamrona to również znakomity wybór. Jednak jasna stałka własnie typu 50/1,4 zawsze się pod reka przyda. Tym bardziej że optycznie są b.dobre oraz można nieżle portetować. Szumy faktycznie nie są mocna stroną alfy, ale stabilizacja z nawiązką rekompensuje tą przypadłość.
ps. jak by ktoś miał wątpliwości, to nigdy nie byłem i nie jestem fanem sony.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-01-31 18:50:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
weezul, a gdzie ja napisałem coś o czułości matrycy?
Zasadniczo staram sie unikać ironii na forach i nie jest moim zamiarem urażanie kogokolwiek, ale w tym konkretnym przypadku wyświechtany slogan o czytaniu ze zrozumieniem aż sam się ciśnie na usta... tzn. na klawiaturę... :-)
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-01-31 20:01:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"czułość i szybkość działania AF" - nie jest oczywiste, że chodziło Ci o czułość AF, pomijając to - i tak bzdurę napisałeś :)
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2008-01-31 22:38:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam alpha 100 + tamron 17-50 2,8 + kit dt 18-70 (taki jak twój) + sigma 70-300 apo dg macro
puszka nie ma żadnego doświetlenia dla autofokusa, toteż w nocnych warunkach autofokus nie trafia, na długim obiektywie wręcz kręci na wszystkie strony i wraca do początku i zaczyna od nowa. Zapięcie zewnętrznej lampy błyskowej sony może pomóc (nawet jak chcesz robić bez lampy!) - lampa ma własne światło wspomagające autofokus, podniesienie wbudowanego flasha pozwoli złapac fokus przedbłyskami - ale na koniec błyśnie :) Sam silnik od autofokusa jest wkurzająco powolny (silnik od fokusa w alfie siedzi w body nie w obiektywie!).
co do czułości to niestety ISO 400 w alphie to już za dużo - szumy robią się nieznośne - chyba, że masz dużo światła, a zależy Ci na super krótkim czasie migawki. We wszystkich warunkach ISO 800 i ISO 1600 - bezużyteczne niestety. alpa 100 na pewno nie jest reporterskim body. To amatorska lustrzanka i tyle. Puszkę lubię za inne rzeczy:
1. taką mam ;)
2. ma dwa pokrętła na górze - od programu i podstawowych ustawień: ISO, WB, FOCUS, FLASH, itd
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2008-01-31 22:39:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
3. stabilizacja matycy znakomicie działa
fotografia cyfrowa
upadlyaniol
fotografia cyfrowa
2008-02-06 21:59:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok wszystko rozumiem Dziekuje Wam za Takie rady i cenie kazdego zdanie.
Kupilem caly zestaw na poczatku roku:
Body alfa 100
obiektyw 18-70 3.5-5,6
obiektyw 75-300 4,5-5,6
2x UV.

Pytanie jeszcze jedno do Tej rozmowy co Dokupic by byly zdjecia piekne (plenery) wyraziste chmury piekne kolory. Czy to kwestia tego co Napisaliscie (czystosc szkla czy moze jakies Filtry?? Jesli tak To jakie proponujecie:)

i co sadzicie o zestawie:)
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa