fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Za fotki do Sądu !!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-27 08:26:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wczoraj robiłem fotki ze statywem domu handlowego zdjęcia na zewnątrz , w jednym z podwarszawskich miast .W pewnej chwili wyszedł gość z jakąś plakietką , nie wiem czy to z ochrony czy właściciel , na ochroniarza nie wyglądał i spytał dla kogo to robię , powiedziałem dla siebie . Jak dla siebie to może pan robić . Powiedziałem że umieszczę te fotki w necie a gość na to że absolutnie nie wyraża zgody . Fotki miały być umieszczone na jednym z regionalnych forów Gazety. Moje pytanie , czy mógł mnie zabronić wstawiania do netu i co mnie może grozić jak wstawię. Domyślam się że prawo zezwala robić takie fotki ale co innego prawo a co innego praktyka . A jak gość mimo że nie ma racji będzie mnie ciągał po sądach , sprawa może toczyć się latami . Na końcu sąd powie że mogę robić fotki i co mi z tego jak stracę wiele dni na wyjaśnienia na policji w prokuraturze i sądzie . kiepska to satysfakcja. Co o tym myślicie ?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-27 08:29:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie znam się, ale myślę, że gość grubo się przeliczył ;)
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-27 08:31:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dodam to jest prywatny budynek co facet wyraźnie zaznaczył .
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-02-27 08:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niektórym zostało to po komunizmie, kiedy był zakaz fotografowania czegokolwiek, też nieraz tak mam, ale prawnie sie nie wypowiem...
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-27 08:40:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakby facet wyszedł i powiedział że da mi po mordzie jak wstawię to by sprawa była jasna a tak to nie wiem co robić
fotografia cyfrowa
hiteroh
fotografia cyfrowa
2008-02-27 09:15:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wstawiaj
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-02-27 09:51:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam wiele wstawionych prywatnych budynków, jak do tej pory po mordzie za to nie dostałem
fotografia cyfrowa
xrog
fotografia cyfrowa
2008-02-27 09:52:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Heh, jakby gość w Twoim domu robił fotki i publikował bez Twojej zgody, inaczej byś popatrzył na sprawę.
Własność prywatną trzeba uszanować. Jeśli chcesz, to publikuj, ale ktoś to może uznać za naruszenie swoich dóbr.
fotografia cyfrowa
xrog
fotografia cyfrowa
2008-02-27 09:54:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sorry, nie doczytałem, że chodzi o zdjęcia na zewnątrz. Nie wiem jak wygląda sprawa w takim przypadku.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-02-27 09:57:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wizerunek budynku nie jest wlasnoscia prywatna tylko publiczna i mozna fotografowac, ale...chyba ze teren na ktorym stoisz tez jest prywatny, to wtedy sa niuanse. Wnetrze wymaga zgody wlasciciela. Tak to wyglada.
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-27 09:57:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sprawa wyglada tak że teraz wszystko jest prywatne , domy , lasy , jeziora to czy należy przed zrobieniem fotki zbadać status prawny fotografowanego obiektu , chyba przesada.
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-27 10:00:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeszcze trzeba rozróżnić fotografowanie od publikowania w internecie a to są dwie rózne sprawy :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-02-27 10:01:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sad nie traktuje internetu jako poblikacji zarobkowej ani masowej (o dziwo...hihi)
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2008-02-27 10:19:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie potrafię tego dokladnie zacytować.. ale czytalem o podobnej sprawie w Łodzi..

ujmując to kolokwialnie gość moze ci nadmuchac, gdyż każdy budynek nie będący obiektem prawnie chronionym tzn ujęciem wody, bazą wojskowa itd jest uznawany za cześć krajobrazu ktory można dowolnie fotografować jak również prezentować..

puentując ... gdyby iśc po lini rozumowania właściciela budynku.. miałbyś prawo domagać sie od niego aby na cazs wykonywania przez ciebie zdjecia, musial usunac budynek z "widoku".. tak stanowi prawo!!!! zatem milej i spokojnej prezentacji.. pozdrawiam serdecznie
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-02-27 11:11:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rety, ludzie... poczytajcie wyjaśnienia Magusa w porzednich watkach dotyczacych tego problemu i przestańcie bić pianę/robić sobie nawzajem wodę z mózgów
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2008-02-27 11:17:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marteczko.. problem juz jest wyjaśniony.. nie rozumiem twojego oburzenia :P:P:P
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-02-27 14:42:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jezeli nie bylo znaczka zakazu fotogafowania to wal
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-02-27 15:36:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podchodzi człowiek do człowieka.
- Przepraszam, czy pozwoliłem panu robić mi zdjęcia?
- Tak.
- A to przepraszam. Proszę sobie nie przeszkadzać.

fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2008-02-27 16:06:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Minister Spraw Wewnetrzynych i Administrazji w drodze rozporzadzenia określa jakie obiekty sa chronione prawem. Ddam że nie wolno fotografowac obiektów które oznaczone są znakiem zakazu fotografowania, niektóre jednostki MSWiA, MON, MSZ. By obiekty były chronione prawem właściciel musi wystapic do MSWiA o umieszczenie go na liście obiektów chronionych.
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2008-02-27 16:07:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak znam zycie obiekty uzyteczności publicznej i włsności prywatna nie ma szans na ochrone prawna jezeli chodzi o fotografowania
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-02-27 16:10:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i wszystko jasne a bicie piany nie ma z tym nic wspolnego.
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-02-27 20:03:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki za odpowiedzi , liczyłem na cytaty z prawa autorskiego szkoda że nikt nie podał linku , poszperałem w googlach ale nigdzie nie widzę szerszego opracowania na ten temat. w wolnej chwili muszę to rozszyfrować :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-02-27 20:45:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A w googlach nie laska samemu wpisac prawo autorskie i poczytac? Na telerzu wszytsko musi byc? A jak pozniej bedziesz mial klopoty to powiesz, ze na obiektywnych mowili inaczej? ;)
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2008-02-28 01:31:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ustawa nie jest przedmiotem ochrony prawem autorskim, więc można ją sobie skopiować, wydrukować i nawet rozpowszechniać.
link poniżej.

http://ks.sejm.gov.pl:8009/proc2/ustawy/86_u.htm
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-02-28 08:48:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hyhyhy :-D
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa