fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kolejne zmiany - zapraszamy do dzielenia się pomysłami
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2008-03-11 09:46:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowni Obiektywni,

staramy się robić wszystko by ułatwić i uprzyjemnić Wam korzystanie z
Serwisu. Nasza społeczność funkcjonuje już ponad dwa lata, nadszedł więc
czas by odświeżyć nieco wewnętrzne mechanizmy wprawiające w ruch
"obiektywną maszynę". Konieczne jest przepisanie silnika serwisu. Przygotowania do tego procesu potrwają ok. 3-4 tygodni. Pragniemy zachęcić Was do dzielenia się z nami w
tym czasie pomysłami i uwagami na temat tego, co jeszcze moglibyśmy
zmienić lub udoskonalić. Bardzo zależy nam na poważnym potraktowaniu
tematu przez wszystkich, którzy mają coś ciekawego do zaproponowania.
Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że wątek ten, ze względu na specyficzny
charakter, będzie konsekwentnie moderowany z wszelkich wypowiedzi nie
mających związku z tematem.

Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na Waszą inwencję i zaangażowanie
Administracja
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-11 09:49:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tradycyjna i niezmienna prośba o umożliwienie swobodnego kształtowania własnego pf (niezależnie od daty publikacji!!!).
fotografia cyfrowa
xrog
fotografia cyfrowa
2008-03-11 09:51:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bardzo proszę o możliwość dokonywania w swoim profilu wyboru kategorii prezentowanych w galerii, np. nie chciałbym oglądać makro i dzieci, to wyłączam odpowiednie checkboxy i mam spokój. Proszę o pozytywne rozpatrzenie ;-).
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2008-03-11 10:22:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
serie - a must-have!!! bardzo ważne - bo projekty oznaczają świadomą fotografię!

tu już o tym pisałam: http://www.obiektywni.pl/forum/watek-4449-0.php

/i w ramach nice-to-haves jeszcze podgląd wysyłanej na forum wiadomości, bo nigdy nie wiem, czy mi aktywny link wejdzie;)
albo chociaż krótki help gdzieś pod ręką, jak te aktywne linki pisać:)/
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2008-03-11 10:27:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
edytowanie dokonanych już wpisów na forum, lub pod zdjęciami (np w celu korygowania błędów i literówek)
w celu uniknięcia nadużyć możliwość edytowania, tylko do czasu pojawienia się wypowiedzi kolejnego użytkownika.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-03-11 10:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ukrywanie ocen do powiedzmy pierwszych pięciu, które się pojawiły, ograniczy to barani pęd i sugerowanie się pierwszymi ocenami...
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-03-11 10:39:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jeszcze jedna gorąca prośba, o bardziej wnikliwą moderację, może nie taką jak na OPH, bo tam czasem przesadzają, ale rozsądną tzn, że jak klikamy na kosz to po coś klikamy, poza tym oprócz kosza są chyba jacyś moderatorzy...:)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2008-03-11 10:55:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1) Zmiana w regulaminie mówiąca o tym, że macie prawo nie tylko rozszerzać ale i ograniczać limit zdjęć pod wpływem tego co jest publikowane.
2) Możliwość rozszerzania i ograniczania użytkownikom liczby poleceń oraz liczby ignorów
3) Kumulowanie się liczby poleceń niewykorzystanych w tygodniu do określonej liczby np. 25
4) Możliwość publikowania serii z zaznaczeniem 1/3, 2/3, 3/3 - tak by oglądający nie musiał czytać opisu czy komentarzy pod fotką, żeby wiedzieć, że ogląda część większej całości
5) Moderacja... może 5 ocen -1 od użytkowników przy jednoczesnym braku ocen 3,4,5 automatycznie by zaczęło wywalać fotki bez udziału redakcji? Bo faktycznie moderacja ostatnio za słabo filtruje...
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2008-03-11 11:44:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe, to sie zaczna tworzyc antyTWA. Pieciu gniewnych kolesi na dzien dobry i nie ma mocnych. :). Idea niezla ale warta dopracowania, powiedzmy taka fotka by na kompie moda zostawala podswietlona, czyli modek od razu wiedzialby, ze "tu cos nie tenteges"?

Ja bym zniosl limit 3 fotek w obrebie dnia. Jak ktos ma limit, to moze i 10 pod rzad walnac, skoro ma taka chec. Mnie czasem irytuje jak sobie czytam, ze nastepna fotke moge wrzucic jutro o 23.37, a neta mam tylko w pracy :/
fotografia cyfrowa
Marcin Kromarek
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:07:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Punktacja - Moze warto by sie zastanowic nad wprowadzeniem nowych zasad naliczania i oddawania glosow czyli : Tyle ile punktow uzbieram, tyle moge wydac.
Motywowalo by to do robienia lepszych zdjec i kazde z nas, dwa razy by sie zastanowilo czy postawic 4 ,3 czy 2.
W tej chwili mamy nieograniczona ilosc punktow do wydania i ich nie szanujemy, dlatego wiekszosc ocen jest zawyzona. To taki ogolny zarys pomyslu :)
fotografia cyfrowa
KtoCieKocie
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:07:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to sie nazywa burza mozgow;)
fotografia cyfrowa
Marcin Kromarek
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:11:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ps. Przylaczam sie do pomyslu Liftera o zniesienie limitu 3 zdjec na dzien i pomyslu Xrog-a ,np. nie interesuje mnie makro to go nie ogladam .
fotografia cyfrowa
kaja_
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:39:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
apeluje o ostrzejsza moderacje!! baaaaardzo!! jak mam znalezc dobra fotografie posrod setek tych albumowych??!!?
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:41:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Większe możliwości zarządzania widokiem portfolio!
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:42:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja bardzo bym chciał, żeby wprowadzono obowiązkowe do wypełnienia pola z danymi technicznymi wykonanego zdjęcia.
Czyli: przysłona, czas, ogniskowa, ew. film i może jakieś dodatkowe opcje typu zastosowałem filtr do kawy. ;)
Myślę, że dla tych, którzy liczą na jakąś naukę na tym portalu tego typu dane będą pomocne przy analizie zdjęcia.
fotografia cyfrowa
xrog
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:45:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@separatysta: obowiązkowe? ;-((( To jest galeria, a nie szkółka.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:49:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@xrog: obowiązkowe.
Niewiele osób wpisuje takie dane, a wiem, że są pomocne.
Chyba, że ktoś robiąc zdjecie nie zastnawia się nad parametrami i nie przjmuje się tym, bo skoro ładnie wyszło to wystarczy.
Poza tym to nie jest galeria tylko serwis fotograficzny.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-03-11 13:49:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a na serwisie można wystawiać, oglądać, rozmawiać i uczyć się zarazem.
Można wymoderować ten tekst.
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2008-03-11 14:02:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z prostych i szybkich: poprawienie definicji krytyki.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-03-11 14:03:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
.... i definicji skali ocen
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-03-11 14:04:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może historia polecanych autorów?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-03-11 14:06:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to ja będę pierwszy, który wystąpi z zastrzeżeniami... :-)

Marcin - Twój pomysł musiałby szybko doprowadzić do całkowitego załamania. Jeśli mogę tylko tyle punktów wystawić, ile otrzymałem, a niektórzy nie oceniają w ogóle, a punkty dostają, to sumaryczna ilość stawianych punktów szybko by się wyzerowała.

separatysta - wiele osób robiących analogowo po prostu tych parametrów nie pmięta, wiele robiących cyfrowo ma ustawione auto, a o istnieniu exifa nawet nie wiedzą, więc takie pole jako obowiązkowe raczej nie ma szans...
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-03-11 14:09:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk - w sumie racja. Niech by to było opcjonalne, ale w jakimś stałym porządku może?
fotografia cyfrowa
fotorobren
fotografia cyfrowa
2008-03-11 14:17:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proszę o większą skalę ocen bo ta jest trochę za mała, brakuje mi zwłaszcza pośredniej oceny między 1 i 2 , coś o treści:

Niezła fotografia...... ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie DO POPRAWKI.
fotografia cyfrowa
krzychu
fotografia cyfrowa
2008-03-11 14:20:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marzy mi się lista wyboru: Fotografia tradycyjna/cyfrowa. Tak żebym mógł sobie przełączyć i żeby mnie galeria wypluła to albo to ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa