fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ile za zlecenie?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
tobcia
fotografia cyfrowa
2008-03-15 18:45:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam robic zdjecia na strone gabinetu kosmetycznego, maja to byc fotografie wnetrz. Nie mam pojecia ile za to wziac. Zlecenie jest w Niemczech, profesjonalista niemiecki chcial 700 euro. Ale wlascicielka salonu uznala, ze to zdecydowanie za drogo. Ja pierwszy raz robie takie zdjecia na zlecenie. Wiec nie mam doswiadczenia jesli o to chodzi. Jesli ktos ma pojecie to prosze o rade, ile wziac?
fotografia cyfrowa
NOKIN
fotografia cyfrowa
2008-03-15 19:37:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaproponuj cenę od ilości fotografii około 30euro za fotkę i wtedy sama zdecyduje ile będzie ich chciała wziąć a jesli bedzie ich naprawde dużo pogadacie o mniejszej sumie. Taki ja mam pomysł.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-03-15 22:10:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
powinno sie wziasc dokladnie tyle, ile klient jest sklonny maxymalnie wydac ;)
fotografia cyfrowa
stolo
fotografia cyfrowa
2008-03-15 22:29:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pamiętaj, że zdjęcia świadczą o Tobie. Kategorycznie należy ustalić liczbę kadrów i od tego uzależnić honorarium. Pomyśl sobie czy będzie Ci się chciało robić zdjęcia gdy zarobek będzie niski a liczba zdjęć duża?? Dodatkowo, jeżeli ktoś inny zobaczy Twoją pracę, zawsze istnieje szansa, że będzie chciał Ci coś zlecić. Osobiście nie podszedłbym do tematu, gdybym dostał mniej niż 100zł za kadr.

Pzdr.
fotografia cyfrowa
inez77
fotografia cyfrowa
2008-03-16 00:05:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja np robiłam takie za darmo ;), 100zł by mnie zadowoliło za zlecenie pewnie ;D ^^-^^
fotografia cyfrowa
tobcia
fotografia cyfrowa
2008-03-16 01:55:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki za rady, najbardziej konkretna jest rada Nokina i tego sie chyba bede trzymac, wiadomo w Polsce wzielabym 100 zl, moze i bylabym zadowolona, ale tu sa inne realia no i trzeba sie cenic i wyrabiac sobie marke, najchetniej zrobilabym za darmo, bez zadnej odpowiedzialnosci, ale to do nikad nie prowadzi
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-03-16 08:44:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko zależy w jakim celu te fotki będą wykorzystane - np. jeżeli przeznaczeniem jest druk to decyduje nakład tego druku. Jeżeli jest to wysoki nakład i duże koszty z tym związane to fotki od strony technicznej muszą być wykonane i przygotowane bez zarzutu. To wymaga duzo pracy i zajmuje czas. Cena za taką fotkę w przeliczeniu na zł sięgac winna minimum ok 150 zł, maksymalną cenę określa wyjątkowość fotki i jej niepowtarzalność - najdroższą jaką ja widziałem to 20.000 dolarów:). Inaczej ceny kształtują się przy robieniu pod www - z reguły górna granica to ok. 100 zł. Zawsze są jednak odstępstwa uzależnione od wymagań zleceniodawcy, skali trudności i terminu wykonania.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-03-16 08:49:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem ile fotek ma być zrobionych ale jak tak się zastanowić to ten magik w Niemczech nie chciał wcale tak dużo.
fotografia cyfrowa
tobcia
fotografia cyfrowa
2008-03-16 12:51:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak jak napisalam maja to byc zdjecia na strone internetowa tego salonu kosmetycznego
fotografia cyfrowa
Pawel_Bajew
fotografia cyfrowa
2008-03-16 13:52:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
uwazam ze nie wolno tanio sie cenic, oczywiscie w granicach rozsądku.
fotografia cyfrowa
inez77
fotografia cyfrowa
2008-03-16 14:43:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aaa 100zł za jedną, ja miałam na myśli ogólem ;D, ale oki, dobrze wiedzieć ;D, ja sie na cenach nie znam ;), pozdrawiam :) ^^-^^
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2008-03-16 22:37:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wez polowe tego co chcoal tamten profesjonalny fotograf :) wiadomo ze mozesz wziasc i 100uro , no ale po co ?
sa ludzie ( juz sie z tym spotkalem ) ze jak za tanio bedziesz chciec to tez Ciebie nie beda chciec , bo pomysla ze byle jak wykonasz prace :)
miej swoja wartosc , a jak babka ci powiedziala ile tamten chcial , to masz na tyle lzej ze wiesz ile ty mozesz zejsc nizej :)
cen sie , bo potem w przyszlosci to tez jest wazne :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa