fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Pomoc początkującym
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-20 23:18:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Początkujący często borykają się z wielkością miejsca na koncie
Co myslicie o tym aby jezeli juz wrzucaja miniaturki dawali np zdjecie w full rozmiarze na imageshack i dawali linka w komentach
Latwiej by sie ocenialo
Ciekaw jestem
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 23:28:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem jak to jest... ja jakoś nie miałem problemu z miejscem... po prostu byłem aktywny.
-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-20 23:30:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM- ale ogolnie co o tym myslicie ?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 23:44:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme: nie myślimy
-M
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-04-20 23:47:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No nie wiem. Ja też nie miałem wielkiego problemu, choć ciągle jestem prawie na styk. Ale też nie był to mój pierwszy portal i startowałem już z pewnym poziomem wiedzy i umiejętności oraz z paroma niezłymi fotkami na początek. Tak jest łatwiej. Dlatego trudno mi powiedzieć, czy taki obejście jest dobre. Myślę, że trzeba to rozpatrzyć indywidualnie. Jeżeli widać w danej sytuacji, że ktoś się stara, uczy, a trudno jest pozanać jego postępy z tego względu to może jest to dobre zastosowanie, ale jakby ktoś nie daj Boże cwaniaczył, to nie.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-20 23:48:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm... można dawać zdjęcia mniejsze niż 210 kb... i jest oki...
ja daję 680 w poziomie lub 600 w pionie z wyostrzaniem i kompresją około 3% - wychodzi poniżej 125 kb
-M
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-21 00:33:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a może my starsi użytkownicy weźmiemy się za ocenianie?? Ja staram się zaglądac do wszystkich którzy mają poniżej 50 punktów i ich oceniać... czasami wyżej , czasami niżej , ale tych co zauważe to tak staram się robic..., jak zbiora 50pkt to sami zaczną oceniac i ludzie zaczną wchodzić w ich PFżeby sprawdzić co dana oceniająca osoba sobą prezentuje.
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-04-21 00:34:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też zwykle do 600-700 pix. Wtedy można się na ogół w tych 150 kB zmieścić. I już się coś oszcędza. A czasem przy mniejszej fotce dużo mniej jestt niż 125 kB.
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-04-21 08:03:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, uważam że nie ma problemu... Każdy powinien być swoim pierwszym i najbardziej surowym krytykiem - jeśli pokazuje tu zdjęcia, które jego zdaniem są dobre - dostanie zawsze klka punktów i wystarczy mu kilobajtów. Jeśli zaś będzie podchodził do swojej twórczości bezkrytycznie - albo szybko odpadnie, albo po zimnym prysznicu nauczy się czegoś i wróci z lepszymi zdjęciami.
Zdecydowanie popieram porady i dyskusje nt. zdjęć - ale nie popieram wysypu i promowania fotk kogoś, kto kupił sobie nową "komurkię" ;-) Zniechęca mnie to po prostu do oglądania galerii.
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-04-21 08:09:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ooo mariush ma racje... absolutnie sie z nim zgadzam w tej kwesti :)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-21 08:21:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja nie mówię o promowoniu GNIOTÓW tylko o rzetelnym ocenieniu również nowych uzytkowników :) nie chodzi o wysokie noty, a raczej o zarówno ilość ocen jak i ilośc komentarzy. Jeżeli zdjęcie zasługuje na 1 to dajmy tą 1 ale niech to zrobi wiecej osób.
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-04-21 08:24:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@photoM - idzeisz na latwizne biezesz format z plfoto :D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-21 08:40:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mariush: ja wstawię cichaczem z komórki, zobaczymy czy się zorientujesz ;P
Nie zupełnie idę na łatwiznę, bo zazwyczaj obrabiam od początku (bo zmieniłem w międzyczasie metodę dostosowania zdjęć). Równocześnie w portretach jest dużo płaskich powierzchni, nieostrości, więc łatwo upchnąć fotę do tych 125 kb - a robię w jednym formacie, bo nie mam czasu na obrabnianie zdjęć, niezależnie dla każdego z kilku seriwsów ;)
-M
fotografia cyfrowa
Omni
fotografia cyfrowa
2006-04-21 08:54:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki calme za założenie postu... fajnie, że ktos mysli jak pomóc początkującym> Ja sie wlasnie zaliczam do tej grupy.. i fakt - na poczatku brakowało mi przestrzeni i strasznie "oszczędzałam" ale to tylko dlatego, ze publikowaloam zdjęcia codziennie, ale niezbyt byłam aktywna w komentowaniu. Wychodziałm z założenia, ze skoro sama zaczynam (tak od zera) , to jak mogę "pouczać" innych. Teraz skończyły sie zdjęcia z szuflady i przyznam, że mimo, iz na styk - wystawrcza mi tej przestrzeni.. Ponadto zaobserwowałam jedną zależność.. jeśli oglądasz zdjęcia innych - inni oglądaja twoje ;-)
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-21 09:20:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
undress dobrze mwi, wezmy sie za ocenianie ;)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-04-21 09:29:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak tak...komentujmy i oceniajmy, na laurach nie spoczywajmy
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-04-21 09:30:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fiu fiu fiu jaka pogadanka :P
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-21 11:21:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mania skąd wiesz że undress?? :):)
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-21 11:32:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo ja czytam regularnie prase ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa