fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co myślicie o takim serwisie/galerii/portalu ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
slave
fotografia cyfrowa
2006-05-16 12:07:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zastanawiam sie nad zrobieniem serwisu którego główna tematyką byłby fotoreportaż.
Odrózniałby sie od innych serwisów innym podziałem na kategorie.
Nie standardowym jak np: portret, pejzaż, lludzie, zwierzęta, fotoreportaż itd.
Podział byłby na kategorie tematyczne związane z konkretnym miejscem, wydarzeniem, powiedzmy zawodem, o nazwach zachęcających do zinterpretowania tematu. (np: "Kraków - to co we mnie ukryte" ,"Zbieracz puszek - zawód?" , "Parada równości", "Wiara współczesna" , Podział na takie kaegorie skłaniałby do poszukiwań i obserwacji obiektow do sfotografowania w tym temacie. A fotografujący musiałby sie niekiedy wytłumaczyć dlaczego to zdjęcie w tej kategorii sie znalazło i pozostawić ocenę oglądającym. Galeria złożona z takich zdjęć mogłaby być takim swego rodzaju fotoreportażem chodz nie do końca,

otóż fotoreportaż jest to zbiór conajmniej 3 fotografii , 1 mowi- kiedy cos sie dzieje, 2 mowi- gdzie sie to dzieje i następne pokazują juz dodatkowe informacje...
a z tym byłby problem jesli miałaby to byc galeria ogólnoświatowa ;) (bo gdzie tu jednolitośc czasu, miejsca)

Mozna by naciągnać definicje i przyjać za czas czasy obecne a za miejsce poprostu świat. ;)

Piszcie co o tym myslicie.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-05-16 12:11:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
myśle, że wyszło by w praniu czy by się przyjęło czy nie.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-16 12:34:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rex: słuszna uwaga...
slave: próbuj ;)
Ja tak sobie myślę, że może dałoby radę wspomóc tym pomysłem obiektywnych? Tworzenie wiązek, dawanie tematyki... wrzucanie zdjęć różnych autorów do danej tematyki.
-M
fotografia cyfrowa
teodork
fotografia cyfrowa
2006-05-16 13:38:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mysle, ze az takie rozbijanie kategorii nie zdalo by egzaminu- powstalby okropny chaos. Juz lepiej ogolniejsze tematy: wydarzenia kulturalne, bieda, niepelnosprawnosc, polityka, przestepczosc, sport, tragedie, wojna, patologie, zycie codzienne itd itp.
Slave- racje masz w tym, ze istniejace serwisy (w tym obiektywni) slabo sobie radza z reportazami- reportaz trzeba by publikowac w nich kilka dni, ponadto kazde zdejcie traktowane jest oddzielnie, a nie jako reportaz sam w sobie.
fotografia cyfrowa
,.,.
fotografia cyfrowa
2006-05-20 19:34:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
JESTEM ZA!!!!
fotografia cyfrowa
teodork
fotografia cyfrowa
2006-05-21 15:01:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo: jesli chodzi o temat socjologiczny to i owszem. Trzeba poznac srodowisko i miec sporo szczescia albo czasu.
Jednak sa tez reportaze z wydarzen nie trwajacych dluzej niz godzina. Wtedy zdjecia sa moze mniej wnikliwe, ale innej mozliwosci nie ma.
fotografia cyfrowa
teodork
fotografia cyfrowa
2006-05-21 15:04:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak swoja droga to ciekaw jestem kto by zaplacil w dzisiejszych czasach za reportaz robiony przez tydzien lub dwa. Gazety skape sa, wiec fotoreporter musialby go chyba robic hobbystycznie w swoim wolnym czasie, zeby potem ewentualnie ktos material wzial.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-21 15:19:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tomaszewski reportaż o Cyganach dla NG robił przez 25 lat ;)
-M
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-05-21 17:43:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja jestem za !!!!!! :)
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-05-21 18:38:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na innych poratlach takie cos nazywa się AKCJA TEMATYCZNA
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-05-21 18:39:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
istnieje obok normalnych kategorii
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-21 19:42:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa