fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Problem z prawem autorskim...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
BAran
fotografia cyfrowa
2006-05-18 20:53:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podczas jednej z ostatnich imprez na ktorej byłem jako fotograf zrobiłem następujące zdjecie: http://www.bartekszewczyk.com/foto/mim.jpg
Nie jestem pewien czy moge je umiescic na obiektywni.pl poniewaz jak to juz mimowie maja w zwyczaju odzywaja sie tyle co nic wiec zgody nigdy nie usłyszałem . Czy ktos jest lepiej zorientowany w temacie ?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-18 20:58:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zrobiłeś zdjęcie, jesteś jego autorem ot tyle...
-M
fotografia cyfrowa
BAran
fotografia cyfrowa
2006-05-18 21:07:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale nie mam zgody osoby pozujacej wiem jedynie ze nie zawsze trzeba miec zgode czy to jest ten przypadek ? ;)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-18 22:35:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli na imprezie byłeś jako fotograf, a ta osoba była zatrudniona na imprezę jako aktor ( lub inna osoba obsługująca imp.), i występowała dla wszystkich, jesteś właścicielem takiego zdjęcia i możesz je publikować ( niekomercyjnie ). Do końca nie wiem jak wyglądałaby sprawa sprzedaży takiego zdjęcia do mediów, zależy jak podpisywałeś ( lub umawiałeś ) umowę z tymi którzy Cię zatrudniali na tej imprezie.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-18 22:36:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tego co wiem tak... miejsce publiczne, aktor - postać, której twarz jest jak najbardziej publiczna...
poza tym rzecz nie leży w kwestii zgody papierkowej, ale braku zakazu. No i fakt, że nie podpiszesz go w sposób rozpoznawalny (imię, nazwisko), albo uwłaczający godności ("kiepski aktor" :)).
-M
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-18 23:02:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W najgorszym wypadku zażąda usunięcia zdjęcia, a jak nie usuniesz to ma prawo do wypłaty ( o ile się nie mylę co do kwoty ) 150zł za publikację. Na stronie ZPAF ( http://www.zpaf.pl ) są tabele stawek minimalnych za zrobienie i wykorzystanie zdjęć i tam pewnie znajdziesz odpowiedź na pytanie co w takim wypadku grozi.
fotografia cyfrowa
bratek
fotografia cyfrowa
2006-05-19 00:21:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W miejscach publicznych mozna robic zdjęcia, nawet policja robi:) Ostatnio w jakims miasteczku zaczeli robic palącym gówniarzom i dawać dyrektorom szkół:P
fotografia cyfrowa
BAran
fotografia cyfrowa
2006-05-19 00:42:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziekuje za rady w takim razie jutro umieszcze fotke na serwerze. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-20 21:53:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo: wszystko jasne, opieram się raczej na wykonwaczej stronie tych przepisów. Przy braku zgody zarzuty odnośnie publikacji może mieć przecież tylko osoba, która jest na zdjęciu, przynajmniej tak to wygląda w praktyce. Czyż fotografując indian w dorzeczu orinoko prosimy ich o zgodę na publikację? :)
-M
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-20 22:18:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jeżeli po prostu by zrobił zdjęcia, nie rozmawiając z rybakiem i opublikował je np. na takiej stronie jak ta? (chyba całkiem sporo tutaj takich zdjęć) Co, jeżeli rybak nie zobaczy nigdy tego zdjęcia opublikowanego? Co jeżeli nie wyraził zgody słownej, ale też nie ma nic przeciwko i jest świadomy, że ktoś mu zrobił zdjęcie?
-M
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-20 22:35:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja będę drążył dalej, a jeżeli nie będzie? :)
-M
fotografia cyfrowa
BAran
fotografia cyfrowa
2006-05-21 08:10:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo dzieki za informacje, pozdrawiam
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-21 13:28:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właśnie...
-M
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa